Aralık Ayı Etkinlik Takvimi

Aralık Ayı Etkinlik Takvimi

Dünyaca ünlü gösteri grupları, ailece keyif alacağınız sirk gösterileri, kulaklarınızın pasını silecek konserler ve çok daha fazlası 2017 yılının son ayında sizleri kucaklıyor. Aralık ayı etkinlik takvimi çerçevesinde her zevke, her göze ve her kulağa hitap eden bir etkinlik bulmak mümkün. Hava soğuk diye evde pineklemenin manası yok; şimdi aktivite zamanı!

1. BİFO & Borusan Quartet 2017-2018

Aralık Ayı Etkinlik Takvimi

Her yıl muhteşem performansı dört gözle beklenen Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, 2017-2018 sezonunu görkemli bir program vaadiyle açmış bulunuyor. 13 Aralıkta başlayacak ve 17 Mayıs 2018 tarihine kadar devam edecek olan BİFO ve Borusan Quartet konserleri, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Salonu’nda gerçekleşecek. Biletler tükenmeye başladı bile; acele etmekte fayda var.

Yer: Lütfi Kırdar Auditorium, Gümüş Caddesi No: 4 Harbiye-İstanbul
Tarih: 13 Aralık 2017-17 Mayıs 2018
BİFOKART satın alarak konserlerin tamamına avantajlı fiyatlarla kombine bilet almanız mümkün.

2. Turkcell Karanlıkta Futbol

Aralık Ayı Etkinlik Takvimi

Görme Engelli Futbolu kapsamında temelde bilinçlendirme amacıyla düzenlenen “Karanlıkta Futbol” maçı, tamamen zifiri karanlıkta oynanan, size farklı ve heyecanlı bir deneyim yaşatacak bir karşılaşma. Kalelerin bile birbirinden farklı seslerle ayırt edileceği maça gözünüz kapalı girecek ve bambaşka bir futbol tecrübesi yaşayacaksınız. Biletleri buradan temin etmeniz mümkün.

Yer: Gayrettepe Metro İstasyonu, Gayrettepe-İstanbul
Tarih: 4-13 Aralık 2017
Maç saatinden 30 dakika önce etkinlik alanında bulunmak zorunludur.

3. Çikolata Butiği – Yılbaşı Özel

Aralık Ayı Etkinlik Takvimi

Yılbaşına kendi ellerinizle yaptığınız çikolataları tadarak ve onları sevdiklerinizle paylaşarak girmeye ne dersiniz? Çikolata yapımının püf noktaları, çikolata yapımı teknikleri ve yeni yıla özel çikolata tarifleri ile lezzet dolu bir akşamüstü sizi bekliyor. Önce yılbaşı akşamınıza renk katacak çikolata yapımını öğrenecek, sonra da onları afiyetle yiyeceksiniz!

Yer: Mutfak Sanatları Akademisi (MSA), Beybi Giz Plaza B Blok No: 123 Maslak-İstanbul
Tarih: 24 Aralık 2017 16:00-20:00
Workshop sonunda katılım belgesi verilmektedir. Katılım belgesini alabilmek için etkinlikten 24 saat önce belirtilen mail adresine ad-soyad bilgilerinizi göndermeniz gerekmektedir. Detaylar burada.

4. 7 Kocalı Hürmüz

Aralık Ayı Etkinlik Takvimi

Türk mizahının sahnelere, ekranlara ve beyaz perdelere belki de en çok konu olan senaryolarından biri 7 Kocalı Hürmüz, müzikal versiyonu ile yeniden sahneye taşınıyor. Yapımcısı ve yönetmeni Müjdat Gezen olan, oyunca kadrosunda İlker Ayrık, Birce Akalay, Yonca Evcimik ve Müjdat Gezen’in kendisi gibi ünlü isimlerin yer aldığı müzikal tam anlamıyla bir ziyafet vaat ediyor.

Yer: TİM Show Center, Büyükdere Cad. Derbent Mevkii Maslak-İstanbul
Tarih: 8 Aralık 2017 20:30
Etkinlik mekanının karşısında ücretli otopark bulunmaktadır. Mekana Hacıosman-Yenikapı metrosu ile de ulaşmak mümkün.

5. Teraryum Atölyesi

Aralık Ayı Etkinlik Takvimi

Teraryum dediğimiz şey, cam bir kapta canlı bitkilerin yer aldığı minyatür bir bahçedir, ancak salt ondan ibaret değildir. Teraryum aslında egzotik bir ormanın, oryantal bir çölün ya da tropik bir sahilin mini bir kopyasıdır. Siz de kendinize özel minyatür bir doğa yaratmak istiyorsanız bu atölye tam size göre. Deneyimli eğitmenler ve kullanıma hazır malzemeler eşliğinde el yapımı teraryumunuz sadece bir bilet uzağınızda.

Yer: Doryan Art Atöyle, Mimar Sinan Mah. 1432 Sok. No: 9/A Alsancak-İzmir
Tarih: 4 Aralık 2017 14:30
Malzemeler katılım bedeline dahildir.

6. Manuş Baba

Aralık Ayı Etkinlik Takvimi

Müzik piyasasında son dönemlerin en popüler isimlerinden olan Manuş Baba, “Dönersen Islık Çal” isimli ilk albüm çalışmasının Türkiye turnesinde hayranları ile buluşuyor. Turnenin Ankara ayağında 9 Aralık tarihinde sevenleri ile Nefes Bar’da buluşacak olan Manuş Baba konseri için talep büyük.

Yer: Nefes Bar, Yeni Şehir Postanesi Karşısı Kızılay-Ankara
Tarih: 9 Aralık 2017 22:00
Etkinlikte 18 yaş sınırı bulunmaktadır.

7. Türkiye Sirki

Aralık Ayı Etkinlik Takvimi

Türkiye’nin ilk uluslararası hayvansız sirki Eskişehir’de çocuklar ve aileleri ile buluşuyor. Çocukları da alıp maaile keyifli bir hafta sonu geçirmek istiyorsanız bu görkemli çadır tam da aradığınız yer. Sanat kokan sahnede birbirinden yetenekli sihirbazlar, dansçılar, palyaçolar ve akrobatlar sizleri bekliyor. Üstelik 3,000 kişi kapasiteli çadırda kaliteli bir ısıtma sistemi mevcut.

Yer: Hoşnudiye Mah. Doğruer Sok. No: 1 Tepebaşı-Eskişehir
Tarih: 8-17 Aralık 2017
Çocuk kategorisi 2-15 yaş arası çocuklar için geçerlidir.

Şimdi de sıra Aralık ayında vizyona girecek filmlerde!

Önceki YazıSonraki Yazı