Etkinlik Rehberi: Ocak 2018

Etkinlik

Eğer kendinize yeni yılda bol bol aktivite ve etkinlik sözü vermişseniz bu ayın etkinliklerini kaçırmamanızı öneririz. Zira havalar soğudu diye eve kapanmak olmaz. Hele de şehrinizdeki etkinlik takvimi böylesi yoğunken… Konserden heykele, tiyatrodan çiniye aradığınız tüm şehir etkinliklerini sizler için araştırdık. Şimdiden iyi eğlenceler!

Ata Demirer Gazinosu

Etkinlik Ata Demirer

Başarılı komedyen Ata Demirer sesiyle de büyülemeye devam ediyor. Ata Demirer Gazinosu’nda Demirer, hem stand-up yapıyor hem de devleşen “tek kişilik gazino” oluyor. Üstelik Ata Demirer’e sahnede Taşkın Sabah yönetiminde bir orkestra ve zaman zaman da dansçılar eşlik edecek. Üstelik Demirer’in özlediğiniz mizahı da şarkı aralarında sizleri kahkahaya boğacak.

Tarih: 13 Ocak Cumartesi

Yemek: 20:00 – 22:00

Etkinlik Başlama: 22:15

Yer: BKM Mutafk – Uniq, İstanbul

Mekanda numarasız oturma düzeni bulunmaktadır.

1806 Laveyn

Etkinlik Laveyn

İnançlarınızı sorgulayacak bir oyun 1806 Laveyn… İnsanın içiliğindeki iyilik ve kötülüğün savaşını, doğa, sistem, açlık ve para üzerinden anlatan yazar Süleyman Karaahmet, insalığın aklının ve sabrının ince çizgisi üzerinden giderek inançların sorgulanmasını, düşünülmesini sağlıyor. Ahlak ve din felsefesinin sorularıyla dolu olan 1806 Laveyn sizi derin derin düşüncelere sevk edecek. Etkinliğin oyuncuları; Berkan Şal, Melih Efeçınar, Zülal Süer.

Tarih: 12 Ocak Cuma – 13 Ocak Cumartesi, 20:30

Yer: Tatbikat Sahnesi, Ankara

Oyun başlama saatinden 20 dakika önce mekanda hazır bulunmanız gerekmektedir.

Çini – Tabak

Etkinlik Çini

Bilinen geçmişi 1000 yıl öncesine dayanan çini, bilindiği gibi eski zamanlada topraktan kap kacak, sürahi bardak gibi eşyaların süslenmesinde kullanılmış olan bir süsleme sanatıdır. Atölye Lobi’de evinizin baş köşesine koymak ya da en sevdiklerinize hediye etmek isteyeceğiniz harika çiniler hazırlamaya ne dersiniz? 18. yy’daki adıyla Evani olarak bilinen çini ile kap kacak süsleme sanatında buluşacak olan İzmirlileri unutamayacakları bir deneyim bekliyor.

Tarih: 19 Ocak Cuma, 19:30

Yer: Atöyle Lobi MB City Hotel, İzmir

Katılım bedeline, etkinlikte kullanılacak olan malzemeler dahildir. Etkinlik 10 yaş ve üzeri için uygundur.

Kibarlık Budalası

Etkinlik Kibarlık Budalası

Moliere’nin ölümsüz eseri Kibarlık Budalası, 9. yılına girdiği şu günlerde seyircisiyle buluşmaya devam ediyor. Haldun Dormen’in başrolünü üstlendiği Kibarlık Budalası, 17. yy Fransa’sında cahil, saf ama çok zengin bir adam Mösyö Jourdain’in asilzade olmak amacını ve bunu gerçekleştirebilmek için yaptıklarını konu alıyor. Türk Tiyatrosu’nun önemli ismi Haldun Dormen’in yıllar sonra yeniden sahneye döndüğü Kibarlık Budalası’nın uyarlamasını ise İpek Kadılar yapmıştır.

Tarih: 19 Ocak Cuma, 20:30

Yer: Sabancı Kültür Sarayı Hasan Tahsin Salonu, İzmir

7 yaşından küçük çocuklar etkinliğe alınmamaktadır.

Masterpiece Bursa Heykel – Suratlar

Etkinlik Heykel

Üretmeyi seven Bursalılar Masterpiece’in sanat dolu etkinlikleri ile buluşmalarını tavsiye ediyoruz. Güzel müzikler eşliğinde kendinizin bile şaşıracağı eserler üreteceğiniz Suratlar etkinliği için yeteneğe ya da önceden bir deneyim yaşamanıza gerek yok. Sanat, müzik ve hoş sohbetle bir keyif seansı yaşayacağınız bu etkinlik sonunda size ait bir sanat eseriniz olacak.

Tarih: 28 Ocak Pazar, 13:00

Yer: Masterpiece Bursa

Seanslarda 12 yaş sınırı bulunmaktadır. Seanslar başladıktan 15 dakika sonra gelenler seansa alınmayacaktır.

Bir Delinin Hatıra Defteri

Etkinlik Bir Delinin Hatıra Defteri

Adım adım deliliğe giden ve yaşadığı gerçeklerle baş edemeyen bir adamın hatıra defteri… Erdal Beşikçioğlu’nun etkileyici oyunculuğuyla seyredeceğiniz Bir Delinin Hatıra Defteri’ni uyarlayan ve yöneten ise Cem Emülerışık.

Tarih: 6 Ocak Cumartesi, 20:30

Yer: Uniq Hall, İstanbul

Seyiriclerin oyun başlamadan 20 dakika önce mekanda hazır bulunmaları gerekmektedir.

Deniz Müzesi Barok Konserleri

Etkinlik Müzik

Batı müziği tarihinin en sevilen ve en popüler dönemlerinden biri olan “Barok Dönem” 17. Yydan 18. Yüzyılın ortalarına kadar sürmüştür. Bu dönemde pek çok eser yazılmıştır. Milyonlarca klasik müzikseberin kalbinde özel bir yere sahip olan barok eserler İstanbullarla buluşuyor. 21 Ocak’taki etkinlikte Fransa’nın son dönemdeki en başarılı barok topluluklarından Ensemble Masques odamüziği severlerle buluşacak. 2 Şubat’ta ise Hollanda’nın en başarılı ve parlak barok topluluklarından Collegium Musicum Den Haag müzisyenleri tarafından kurulan La Cicala Barok Topluluğu’nu İstanbullu sanatseverlerle buluşturuyor.

Tarih: 21 Ocak – 2 Şubat

Yer: İstanbul Deniz Müzesi

Yeni yılda edinebileceğiniz yeni alışkanlıklarla hayatınızı daha sağlıklı kılmaya ne dersiniz?

Önceki YazıSonraki Yazı