Yeni Çıkan Kitaplar: Ocak 2018

Yeni Çıkan Kitaplar

Yeni yılı henüz karşılamışken aynı sevinç ve coşkuyla Ocak 2018’de raflarda yerini bulacak olan gıcır gıcır kitapları da karşılamak icap eder. Klasik Türk edebiyatından günümüze uyarlanmış çeviriler, Pulitzer ödüllü romanlar, modern 21. yüzyıl davranış kılavuzları ve çok daha fazlası, yılın ilk ayında kitapkurtları ile buluşmaya hazırlanıyor. Ocak ayı için yeni çıkan kitaplar listemiz hazır!

Yeni Çıkan Kitaplar

1. Tiyatro Yönetmeninin Çalışması – Özdemir Nutku

Yeni çıkan kitaplar listemizde bir ilk ile başlıyoruz. Bir tiyatro oyununda yer alan tüm aşamalar, sahne uyarlamasının adımları ve tiyatronun temel ilkeleri ile adeta tiyatro sahnesinin mutfağına inen Özdemir Nutku, Türk edebiyatı içi bir ilki gerçekleştirerek oyun yönetmenin ve sahnelemenin rehberini çıkartıyor.

Yeni Çıkan Kitaplar

2. Saatler – Michael Cunningham

Kırmızı Kedi Yayınları tarafından Türkiye’de ilk defa basılan bu roman, ilk defa 1999 yılında yayınlandığında Pulitzer ve Pen Faulkner ödüllerine layık görüldü. 2003 yılında Nicole Kidman eşliğinde beyazperdeye de aktarılan romanda üç ayrı zaman diliminde üç ayrı kadının paralel hikayeleri anlatılıyor.

Yeni Çıkan Kitaplar

3. Kusursuz Gece – Hasan Öztoprak

Hasan Öztoprak’ın felsefi arayışını yansıtan şiirlerinin derlemesi olan bu kitapta bir yandan hem olan hem olmayan bir dünya arayışına girecek, bir yandan da yok edilmiş anlamları diriltmeye çalışacaksınız. Tekin Yayınevi tarafından basılarak yeni çıkan kitaplar raflarındaki yerini alıyor.

Yeni Çıkan Kitaplar

4. Arızalı Tiplerle Mücadele Rehberi – Christophe Andre

İsmail Yerguz tarafından çevrilen kitap, “Herkes İçin Psikoloji” serisinin bir parçası. Acımasız patronlar, anlayışsız komşular, narsist partnerler ve daha pek çok arızalı tiple başa çıkmanın yolları bu kitapta vaat ediliyor. Kısacası tam bir başucu kitabı.

Yeni Çıkan Kitaplar

5. Leyla ile Mecnun – Fuzuli

Yeni çıkan kitaplar listemize bir klasikle devam ediyoruz. Klasik Türk edebiyatında anlatısı, felsefesi ve insanın içine işleyen dili ile en beğenilen mesnevi yazarlarından olan Fuzuli’nin Leyla ile Mecnun’u, Mehmet Kanar’ın elinden Türkçeleştirilmiş ve sadeleştirilmiş hali ile raflardaki yerini buluyor.

Yeni Çıkan Kitaplar

6. New York’un İnsanları – Brandon Stanton

Bu kitap, New York sokaklarında beş yıldır süregelen azimli bir çalışmanın ürünü. Beş yıl boyunca sokakta durdurduğunu binlerce yabancı ile röportaj yapan Stanton, bu röportajları öyküleştirerek birbirinden ilginç hikayeleri bir araya getirdi. Anlayacağınız her sayfada sizi bir sürpriz bekliyor.

Yeni Çıkan Kitaplar

7. Başarı İlkeleri – Jack Canfield

Yeni çıkan kitaplar listemizin yıldızı: Bugüne kadar 30 ayrı dile çevrilen ve 108 farklı ülkede yayınlanan, “başarı klasiği” olarak nitelendirilen bu kitap 10. baskısı ile Türk okurseverlerle buluşuyor. Kitap, etkinliği test edilerek kanıtlanmış toplam 67 ilkeden oluşuyor.

İçinizi ısıtacak Ocak ayı etkinlik rehberi burada!

Önceki YazıSonraki Yazı