Yeni Çıkan Kitaplar: Mart 2018

Yeni Çıkan Kitaplar Mart 2018

Boşuna dememişler, “Mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır” diye… Havaların güzelleşiyor olmasına aldanmayın; sıcacık kahveniz ve yumuşacık battaniyeniz ile yeni çıkan kitaplar listesinden aldığınız o yeni kitabı okumaya kurulmak için henüz hiç mi hiç geç değil. Birbirinden keyifli konular eşliğinde Mart ayında yeni çıkan kitaplar listemiz ile karşınızdayız.

Yeni Çıkan Kitaplar Mart 2018

1. Oya Baydar – Yolun Sonundaki Ev

Yeni çıkan kitaplar listemizi bir Türkiye panoraması ile açıyoruz. Yazar, 1913 yılında bir süikastle başlayıp 1960’larda aynı apartmanda kesişen çizgiler eşliğinde, Türkiye’nin son yüzyıldaki panoramasını çiziyor. Yolun Sonundaki Ev, okuyan herkesin kendinden bir şey bulabileceği derinlikte ve adeta ülke haritası niteliğinde bir kitap.

Yeni Çıkan Kitaplar Mart 2018

2. Isabelle Mons – Ruhun Kadınları: Psikanilizin Öncü Kadınları

Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan Ruhun Kadınları, 20. yüzyılın başından itibaren psikanaliz dalında öncü adımlar atmayı başarabilmiş kadınları ele alıyor. İlk kadın psikanalist Emma Eckstein’den Freud’un sadık öğrencisi Marie Bonaparte’a kadar pek çok başarılı bilim kadını ve psikiyatr, bu kitapta buluşuyor.

Yeni Çıkan Kitaplar Mart 2018

3. Eleanor Glewwe – Yabaniler

Büyü gücüne sahip Kasirlerden olan, aynı zamanda önemli bir elçinin de kızı olan Rivka’nın bir sırrı var: Aslında sürülerek evinden uzaklaştırılan ve evlatlık verilen bir ikiz kardeşe sahip. Rivka, ne pahasına olursa olsun ikiz kardeşini bulmaya kararlı… Kırmızıkedi Yayınevi’nden etkileyici ve sürükleyici bir roman.

Yeni Çıkan Kitaplar Mart 2018

4. Jale Parla – Orhan Pamuk’ta Yazıyla Kefaret

Bu kitabı ile Parla, romanın baş kahramını Orhan Pamuk’un kalemini mercek altına alıyor. Gerek ilk kez yayınlanan, gerek bu toplamada bir araya getirdiği yazılar ile Pamuk’un işleyişine, kahramanlarına, diline ve hikayelerine yakından bakarak büyük ustanın romancılığına ışık tutuyor.

Yeni Çıkan Kitaplar Mart 2018

5. Orson Scott Card – Yüzyılın En İyi Bilimkurgu Öyküleri

20. yüzyılın bilimkurgu kavramının temellerinin atıldığı dönem olduğunu göz önünde bulundurursak bir derleme yapmanın vakti gelmiş de geçmiş diyebiliriz. Tüm zamanların en popüler türlerinden biri olan bilimkurgunun titizlikle seçilen eşsiz öykülerinden oluşan bu panorama, bilimkurgu hayranları için cevher niteliğinde.

Yeni Çıkan Kitaplar Mart 2018

6. Ahmet Ümit – Kırlangıç Çığlığı

Ahmet Hakan’ın son romanının tanıtımı şöyle başlıyor: “Karanlığın her aşamasından geçtim, akan kanın sesini duydum, ölümün serinliğini damarlarımda hissettim. Geçmişin kamburunu çoktan söküp attım sırtımdan. İnsanın insanı öldürdüğü o ilk anı gördüm… Katilin zafer haykırışını, kurbanın korku çığlığını işittim.”

Yeni Çıkan Kitaplar Mart 2018

7. Mesut Özil – Futbolun Büyüsü ve Gerçekleşen Hayaller

Yeni çıkan kitaplar listemizi Alman milli takımında harikalar yaratan Türk futbolcu Mesut Özil’in ilk kitabı ile bitiririyoruz. Bu kitapta Mesut Özil yalnızca kariyerini değil, aynı zamanda hayatı boyunca karşısına çıkan tüm engelleri nasıl aştığının hikayesini paylaşıyor.

Mart ayında vizyona giren birbirinden etkileyici filmler burada!

Önceki YazıSonraki Yazı