Yeni Çıkan Kitaplar: Kasım 2017

Yeni Çıkan Kitaplar

Kasım ayının kapıları çalmasıyla birlikte kış sezonu resmen açıldı; kendisiyle birlikte kahve, battaniye ve kitap üçlüsü de boş vakitlerin bir numaralı favorisi haline geldi. Kasım ayı için hazırladığımız yeni çıkan kitaplar listemizde korku, romantizm, intikam, komedi ve felsefe bir arada.

Yeni Çıkan Kitaplar Magonya

1. Magonya – Maria Dahvana Headley

Bulutlardan bir medeniyet, gökten düşen insanlar ve yeryüzünü unutmayan Magonya… Headley’in eşsiz kalemi ile ele alınan bilimkurgu, ilginç ve sıradışı karakter analizleri ve fütüristik hikayesi ile okuyucuyu bambaşka bir dünyaya çekiyor.

Yeni Çıkan Kitaplar Meraklısı İçin Entrikalar Kitabı

2. Meraklısı İçin Entrikalar Kitabı – Murat Yetkin

Metroda, yollarda ve duraklarda afişleriyle karşılaşmış olabilirsiniz: “Sır tek kişiliktir. Mahrem iki kişi arasındadır. Üç kişi kalabalıktır.” diyen Murat Yetkin, 6-7 Eylül olaylarından 1980 darbesine, Kıbrıs çatışmasından KGB’ye, hepsi gerçek öykülere dayanan “entrika” günlüğünü açığa kavuşturuyor.

Yeni Çıkan Kitaplar İtirazım Var

3. İtirazım Var! – Yusuf Efe Göçer

Kitabın baş kahramanı Mert, kitabın konusunu ve ana fikrini çok güzel özetliyor aslında: “Herkesin bir hikayesi vardır, ancak bazılarınınki farklıdır.” der. Psikolojik çatışma ve adeta iç savaş eşliğinde hayata tutunmaya çalışan Mert’in akıllara kazınacak öyküsü Yusuf Efe Göçer’in kaleminden.

Yeni Çıkan Kitaplar Papatya Kokan Kadın

4. Papatya Kokan Kadın – Ahmet Şahin

Deneme türünde olan bu eser aslında gerçek bir aşk hikayesine dayanıyor. “Gülüşünden toplamaya kıyamadığım papatyalar var…” sözü ile kalpleri fethetmeye aday olan Ahmet Şahin’in hüzünlü hikayesi, Kasım’da aşkın bir başka olduğunun göstergesi.

Yeni Çıkan Kitaplar Kraliçe

5. Kraliçe – A. G. Howard

Alyssa Gardner, bitki ve böceklerin düşüncelerini duyabilme yeteneğine sahip bir genç kızdır. Sakladığı yeteneğinin getireceği kaderin farkında olan Alyssa, gerçek Harikalar Diyarı’nın aslında hepimizin bildiğinden daha korkunç olduğu gerçeği ile karşı karşıya kalacaktır.

Yeni Çıkan Kitaplar Bir Aklın Savaşı

6. Bir Aklın Savaşı – Kazuaki Takano

Ya insanoğlunun geleceği olacak ya da insan oğlunun tamamen yok olmasına neden olabilecek bir çocuk başrolde. On beş dile çevrilmiş uluslararası bir bestseller olan Bir Aklın Savaşı, ödüllü bir Japon gerilimi. İnsanoğlunun dönüşüm hikayesi mutlaka baş ucunuzdan geçmesi gereken bir kitap.

Yeni Çıkan Kitaplar Homo Deus

7. Homo Deus: Yarının Kısa Bir Tarihi – Yuval Noah Harari

Yeni çıkan kitaplar listemizi Sapiens kitabıyla ses getiren Yuval Noah Harari’nin yeni kitabı ile tamamlıyoruz. Homo Deus’ta çarpıcı ve iddialı tahminleri ile insanoğlunun yarınını ele alan Harari yine çok ses getireceğe benziyor.

Kasım soğuğunda evde sinema keyfi gibisi var mı? En güzel film arşivi için buraya!

Önceki YazıSonraki Yazı