Yeni Çıkan Kitaplar: Şubat 2018

Yeni Çıkan Kitaplar

Eğer soğuk havalarda sizin de favori eyleminiz kahvenizi kitabınızı alıp en sevdiğiniz köşeye kurulmaksa bu ayın yeni çıkan kitaplarını kaçırmamanızı öneririz. Korku ve maceradan aşk hikayelerine, tarihi aydınlatan belgelerden ütopik öykülere kadar ilginizi çekebilecek pek çok hikaye yeni çıkan kitaplar Şubat 2018 listemizde sizleri bekliyor.

Yeni Çıkan Kitaplar Sisyolu

1. Sisyolu 5 / Benliğin Gölgeleri – Brandon Sanderson

Yeni çıkan kitaplar listemizde ilk göze çarpan kitap, New York Times çok satan kitaplar listelerinde görmeye aşina olduğumuz yazar Brandon Sanderson’ın kitabı. Politik entrikalara, büyü ve dövüş sanatlarıyla bezeli bir soyguna hazır olun! Bir dizi suikast ve terör olaylarıyla karşı karşıya kalan Scadrial toplumu, ilk sınavını verecek.

Yeni Çıkan Kitaplar Aşıklar Delidir

2. Aşıklar Delidir ya da Yazı Tura – Ayfer Tunç

Yeni çıkan kitaplar arasında eğer bir aşk hikayesi arıyorsanız bu kitap tam size göre! Hikayeleriyle birbirini tamamlayan iki aşık, belirsizlik ve sevgi… İki aşığın genetik bir hastalıkla kesişen yolları ayrılsa bile ayrı şehirlerde nefesleri yettiği sürece aynı nefesi almayı sürdürürler. Modern bir destan olarak tanılmanabilecek Ayfer Tunç kitabı arkadaşlık, sadakat, hastalıklar ve aşkı konu alıyor.

Yeni Çıkan Kitaplar Yarının Tarihi

3. Dünün Belgeleriyle Yarının Tarihi – Aytunç Altındal

Kitabın yazarı Aytunç Altındal, yıllar önce Ermeni meselesiyle ilgili bazı belgeler ortaya koymuştur. Vakıflar sorununa bundan tam 30 sene önce değinmiştir. Yazılı tarih ve belgeleri incelemeyi seviyor, geçmişle ilgili yeni bilgiler öğrenmekten keyif alıyorsanız Dünün Belgeleriyle Yarının Tarihi iyi bir alternatif olabilir.

Yeni Çıkan Kitaplar Görevde Yükselme

4. Görevde Yükselme – Kollektif

Ocak ayının son haftasında yayına çıkan bu kitap, 2018 Milli Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme Sınavlarına Hazırlık El Kitabı ve Soru Bankası. Eğer siz de görevinizde yükselmek, unvan değiştirmek veya yer değiştirmek suretiyle değişiklikler istiyorsanız bu kitaptan faydalanabilirsiniz.

yYeni Çıkan Kitaplar Tanrıçanın Laneti

5. Tanrıçanın Laneti – Emel Sarıkurt

Biraz korku, biraz gizem ve sürükleyicilik arıyorsanız Tanrıçanın Laneti, bu anlamda favoriniz olabilir. İki farklı ırkın birleşmesi sonucunda dünyaya gelen bebek, Khelon kabilesinin lanetini silmek için tanrıçaya kurban edilir ve gücü kabileye aktarılır. Melez bebeğin kurban edilişinin 200. yıldönümünde aynı yerde bir bebek daha dünyaya gelir ve ardından gizemli olaylar başlar.

Yeni Çıkan Kitaplar Gozo ve Sagre

6. Gozo ve Sagre – Uğur Erbaş

Gozo ve Sagre’nin yazarı Uğur Erbaş, kitapta aklın ve kalbin yenilgisini kaleme alıyor. Gün ışığını arayan fantastik bir roman olan tanımlanan Gozo ve Sagre aynı zamanda trajik bir dünya tarihi kitabı. Yaklaşan karanlık ve kaosun arifesi Gozo ve Sagre’de!

yYeni Çıkan Kitaplar Doğal Roman

7. Doğal Roman – Georgi Gospodinov

Kitabın yazarı Georgi Gospodinov, “kendi hayatımızı anlatmanın imkansızlığı hakkında bir kitap” diyor Doğal Roman için. Eşinden boşanan bir erkeğin akılcı benliğini geride bırakmasıyla başlayan hikayede onun iç dünyasına çekiliyorsunuz. İç içe geçen kurmaca katmanlarıyla gerçekliğe göz kırpan bu hikaye ses getireceğe benziyor.

Mutlaka izlemeniz gereken Brad Pitt filmleri için tıklayın.

Önceki YazıSonraki Yazı