Yeni Çıkan Kitaplar: Ekim 2017

Yeni Çıkan Kitaplar

Ekim ayı tam da bir eline kahve diğer eline kitap almanın ayı. Hal böyle olunca biz de sizler için Ekim ayı yeni çıkan kitaplar listesi hazırladık. Bu ayki kitap alışverişinizi yapmadan önce bu listeye göz atmayı sakın ha sakın ihmal etmeyin. Çocuğunuz için felsefe kitabından kendiniz için merak uyandırıcı sanat kitaplarına kadar bu ay okumak için aradığınız ne varsa bu listede sizleri bekliyor.

Yeni Çıkan Kitaplar Güneşe Bakmak

1. Güneşe Bakmak Ölümle Yüzleşmek – Irvin D. Yalom

İnsanoğlunun yaşadığı anksiyetelerin çoğunun özünde ölüm korkusunun yattığını söyleyen Yalom, bunu anlamak için bir “uyanma” yaşamamız gerektiğinin altını çiziyor. Kitapta Yalom’un hastalarının ölümle yüzleşmeleri, bu yüzleşmelerin hayatları üstündeki etkileri, onlar için oldukça önemli olan kararları nasıl aldıkları anlatılıyor.

Yeni Çıkan Kitaplar Başkan Sokrates

2. Başkan Sokrates! – Yan Marchand

Ekim ayı yeni çıkan kitaplar listesinde 9-14 yaş arasındaki çocukların severek okuyabilecekleri bir kitap da yer alıyor: Başkan Sokrates. Tartaros’un zindanları adaletsizlik yapmış ruhlara artık dar gelmektedir. Tek çare ise Sokrates’in yeryüzüne dönüp başkan olması ve tüm insanları iyi bir birey yapması. Kitap, çocukların felsefeye keyifli bir giriş yapmalarını sağlayacak.

Yeni Çıkan Kitaplar Başlangıç

3. Başlangıç – Dan Brown

Başlangıç ile karşımıza tekrar çıkan Simgebilim Profesörü Robert Langdon, insanlığın bugüne kadar yanıtlayamadığı sorulara cevap arıyor. Bunlar; “Nereden geldik, nereye gidiyoruz?” soruları. Dan Brown dünyayı sarsacak yanıtlarla bu soruların yanıtını Başlangıç ile arıyor. Romanın kahramanı Longdon’un heyecan dolu macerası Bilbao, Madrid, Sevilla ve Barselona’da geçecek.

Yeni Çıkan Kitaplar İşte Gaudi

4. İşte Gaudi – Mollie Claypool

Farklı ülkelerden, farklı kültürlerden sanat dünyasına önemli iz bırakmış Leonardo da Vinci’den Bacon’a; Van Gogh’dan Warhol’a; Dali’den Gaudi’ye 17 farklı sanatçı. Ödüllü çizerlerin kitaplara özel olarak çizdikleri illüstrasyonlarla her biri kendi başına da bir sanat eseri olan 17 kitap. Bu dizinin son iki kitabı olan Frank Lloyd ve İşte Gaudi. Gaudi, modern zamanın en aykırı ve sıra dışı miraslarından biri.

Yeni Çıkan Kitaplar Deniz

5. Deniz – Hedi R. Kling

Sienna Jones, Hint Okyanusu’nda bir uçak kazasında annesini kaybetmesi üzerine zor günler geçirmektedir. Okyanus ve uçak korkusu artık kabuslarındadır. Ancak onun da Endonezya’ya uzun ve korkutucu bir yolculuk yapması gerekecektir. Orada Sienna’yı hayatında gördüğü en yakışıklı çocuk bekliyor olacaktır. Olaylar bundan sonra başlayacaktır.

Yeni Çıkan Kitaplar Uyanış

6. Uyanış – Scott Sigler

Gözünü açtığında kendinş bir tabutun içinde bulan genç bir kız kendi çabalarıyla dışarı çıkmayı başardığında tabutların içinde onun gibi başka gençler de olduğunu görecektir. Kendisi hakkında bildiği tek şey tabuta kazınmış M. Savage ismidir. Doğum günü çocukları uyanmıştır ve savaş başlayacaktır.

Yeni Çıkan Kitaplar Pazarlama

7. Efsaneler ve Gerçekler, Pazarlama Nasıl Yapılır? – Temel Aksoy

İş dünyasını yakından ilgilendiren bir kitap olan bu eser, zihninizi pazarlama efsanelerinden arındırmayı hedefliyor. Bilimsel pazarlamanın 10 kanununu sunan kitap, karmaşık görünen gerçekleri anlamanıza yardımcı olmayı amaçlıyor.

Ekim ayında kitap okumak dışında katılabileceğiniz pek çok etkinlik de mevcut. Bunları görmek için tıklayın.

Önceki YazıSonraki Yazı