Ekim Ayı Etkinlik Takvimi

Etkinlik

Havalar serinlemeye başladı diye eve kapanmak olmaz. Hem de şehrinizdeki etkinlik listesi bu kadar kabarık iken. Konserden tiyatroya, müzikalden jazz’a Ekim ayı sanat etkinlikleri hayli fazla. Ekim ayı sanat etkinlikleri listemizi incelemeden aman plan yapmayın! Şimdiden iyi eğlenceler.

1. Jazz Tutkunlarına Müjde!

Etkinlik Jazz

İlk olarak Jazz tutkunlarına müjdeyi vermekle başlayalım. Geleneksel günümüze Latin Amerika şarkılarını sizlerle buluşturacak olan Los Amigod De Herman, Latin Amerikalı bestecilerinin şarkılarını, caz armoni ve doğaçlamalarla yorumlayacak ve sizlere unutulmaz bir Jazz gecesi yaşatacak. Jazz dolu bu konserin biletlerine etkinliğin de gerçekleşeceği yer olan Nardis Jazz Club Gişe’sinden ulaşabilirsiniz.

Yer: Nardis Jazz Club (Kuledibi Sok. No:14 Galata Beyoğlu İstanbul)

Tarih: 05 Ekim 2017 – 21:30

Mekanda oturma düzeni bulunmaktadır.

2. İzmirliler Haydi Kahveye!

Etkinlik Kahve Festivali

Türkiye’nin en büyük kahve festivali olan LOS Festivals / Leaders of Coffe’de birbirinden çeşitli kahveleri tatma imkanı sizleri bekliyor. Üstelik çeşitli ikramlar, kahve tadımları, konser, müzik dinletileri ve söyleşiler de bu etkinlikte. Ayrıca eğlenceli selfie’ler çekip sosyal medya hesaplarınıza paylaşmanız için eğlenceli selfie alanları da etkinlik alanında sizleri bekliyor.

Yer: İzmir Arena (Turan Mahallesi, 1649. Sk. No:107, 35540 Bayraklı/İzmir)

Tarih: 13-14-15 Ekim 2017 – 12:00-22:00

3. Tiyatroseverlere: Cibali Karakolu

Etkinlik Tiyatro

Ekim ayı etkinlik listemizi hazırlarken tiyatroseverleri de unutmadık elbette. Geçmişten günümüzü yansıtan eleştirel bir ayna vazifesi gören Cibali Karakolu da bu ayki planlarınıza eklemeniz gereken etkinliklerden. Öğrenilmiş kadın erkek ilişkileri, paranın insan ilişkilerindeki etkisi, toplumsal ve politik yaşama dair eleştiriler ışığında biçimlenen oyun güldürmenin yanı sıra kafalarda soru işareti oluşturmayı da başarıyor. Nedret Denizhan’ın yönettiği oyunda; Berrin Koper, Cem Uras, Derya Kurtuluş Oktar, Zihni Göktay, Tarık Şerbetçioğlu, Naci Taşdöğen gibi oyuncuları görüyoruz. Bilet teminini mekanın gişesinden yapmanız mümkün.

Yer: Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi (Harbiye Mah. Gümüş Cd. No:3 Şişli İstanbul)

Tarih: 4-5-6-7 Ekim – 20:30, 4-7 Ekim – 15:00

Mekanda oturma düzeni bulunmaktadır.

4. Harbiye Konserleri Sona Yaklaşırken: Şebnem Ferah

Etkinlik Konser

Harbiye Açık Hava Konserleri sona yaklaşırken eğer hala bu eşsiz atmosferi tatmadıysanız kaçırmamanızı öneririz. Üstelik bu haftasonu Harbiye’de rock müziğin kraliçesi Şebnem Ferah sahne alıyor. Müziğin sesinin coşkuyla yükseleceği bu günde eskilerden yenilere Şebnem Ferah şarkılarını dinlemek isteyenler buluşuyor. Biletlere biletix’ten ulaşabilirsiniz.

Yer: Harbiye Cemiz Topuzlu Açıkhava Sahnesi (Taşkışla Cad. Harbiye Şişli İstanbul)

Tarih: 07 Ekim 2017 – 21:00

Mekanda oturma düzeni bulunmaktadır.

5. Doğu ile Batı Harmanı: Batı’nın İzdüşümleri

Etkinlik Sergi

Sanat etkinlikleri demişken sergisiz olmaz. Doğu ile Batı’yı efsanevi bir güzellikle harmanlayan “Batı’nın İzdüşümleri: İstanbul” ile Timur Kerim İncedayı, Osmanlı İmparatorluğu’nun içine işleyen sanat ve kültürle Bizans’ı, Konstantinopolis’i, İstanbul’u ve Boğaz’ın ihtişamında anlatmaktadır.

Yer: 14 Eylül 2017 – 13 Ekim 2017

Tarih: Ekavart Gallery (Askerocağı cad. Ritz Carlton Otel, Süzer Plaza No:15 Gümüşsuyu Beyoğlu İstanbul)

Mekanda oturma düzeni yoktur.

6. Yağlı Boya Tablo Yapmaya Ne Dersiniz?

Etkinlik Yağlı Boya

Sanat etkinlikleri deyince sanat, müzik ve keyifin bir arada olduğu etkinlikler de geliyor. Masterpiece etkinlikleri, hız kesmeden devam ediyor. Keyifli bir ortamda, güzel müzikler eşliğinde yağlı boya tablolar yapmak istemez misiniz? Üstelik daha önce resim yapmış olmanıza da gerek yok. Biletleri biletix’ten temin edebilirsiniz.

Yer: Masterpiece Ankara (Tunalı Hilmi)

Tarih: 15 Ekim 2017 – 17:30

Etkinlikle ilgili tüm gerekli malzemeler mekan tarafından sağlanacaktır. Seanslarda 12 yaş sınırı vardır. Seanslar ortalama 2-3 saat sürmektedir.

7. Bursalılar Çocuklarıyla Birlikte Niloya’da!

Etkinlik Niloya

Eğer bu ay planınızda çocuğunuzla bir şeyler yapmak varsa bu etkinlik tam size göre. Çocukların severek izlediği Niloya, yeni gösterisiyle seyirci ile buluşuyor. Niloya Müzikali biletlerini biletix’ten temin edebilirsiniz.

Yer: Nilüfer Uğur Mumcu Sahnesi (Ataevler Mahallesi, Yılmaz Akkılıç Caddesi Basın Kültür Sarayı Kat:2)

Tarih: 26 Ekim 2017 – 18:30

Mekanda oturma düzeni bulunmaktadır.

Ekim ayında yapabileceğiniz en iyi etkinliklerden biri de elbette sinemaya gitmek. Ekim ayı vizyondaki filmler listemizi görmek için tıklayın.

Önceki YazıSonraki Yazı