Kasım Ayı Etkinlik Takvimi

Kasım Ayı Etkinlik Takvimi

Her ne kadar havaların soğuması evde pinekleme eğilimini artırıyor olsa da bu tehlikeli rehavete kapılmamak lazım; zira Kasım ayında sanatseverleri birbirinden keyifli ve eşsiz etkinlik bekliyor. Jazz tutkunları Akbank Caz Festivali ile müziğe doyacak, tiyatroseverler tiyatro sezonunun resmen açılmasıyla oyundan oyuna koşacaklar. Kasım ayı etkinlik takviminin nabzını sizin için tuttuk.

1. Akbank Caz Festivali

Etkinlik Takvimi Caz Festivali

27.si düzenlenecek olan geleneksel Akbank Caz Festivali bu yıl 3-19 Kasım tarihleri arasında caz tutkunları ile buluşuyor. Red Baraat, İlhan Erşahin, Vanessa Rubin, Nicola Cruz ve Daniel Herskedal gibi demirbaş isimlerin yer alacağı festival boyunca aynı zamanda yetişkinler için dans dersleri, swing atölyesi ve çocuklar için porselen kupa yapımı gibi interaktif ve eğitici etkinlikler de olacak. Festival kapsamındaki tüm etkinlikleri incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yer: Çeşitli mekanlar
Tarih: 3-19 Kasım 2017
Dans dersleri için katılımcı sayısı sınırlıdır; ilgileniyorsanız şimdiden kayıt olmakta fayda var.

2. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası

Etkinlik Takvimi Senfoni Orkestrası

Yine köklü bir konser dizisi ile devam ediyoruz. İş Sanat’ın 18. sezonunun açılış konserini Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’ndan üç genç gerçekleştirecek. Soprano Mari Eriksmoen, viyolonselist Umut Sağlam ve keman vitrüözü Yiğit Karataş, şef Eivind Gullberg Jensen’in yönetmenliğinde orkestraya eşlik edecek yetenekli isimler. Biletleri biletix‘ten temin etmeniz mümkün.

Yer: İş Sanat Kültür Merkezi İş Kuleleri, Levet-Beşiktaş
Tarih: 3 Kasım 2017 20:30
7 yaşından küçük çocukların etkinlik alanına getirilmemesi ricası var.

3. “Atatürk: Bir İnsandan Fazlası” Sergisi

Etkinlik Takvimi Atatürk Sergisi

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü anısına Fevziye Mektepleri Vakfı Işık Okulları, ulu öndere yaraşır bir fotoğraf sergisi ile karşımızda. Galeri Işık Teşvikiye’de düzenlenecek sergide Mustafa Kemal’in yaşamını farklı bakış açılarıyla ele alan seçkin ve nadir bir fotoğraf koleksiyonu sergilenecek.

Yer: Teşvikiye Cad. No: 152 Nişantaşı-Şişli
Tarih: 26 Ekim-9 Aralık 2017
Galeri, Nişantaşı Işık Lisesi’nin içerisinde yer almaktadır.

4. “Acosta Danza” Dans Gösterisi

Etkinlik Takvimi Acosta Bale Gösterisi

Kübalı bale starı Carlos Acosta’nın kurduğu Acosta Danza dans topluluğu, büyüleyici bale gösterisi ile İş Sanat sahnesine misafir oluyor. Başarılı bir bale kariyerinin ardından kurduğu okul ile dans tutkusunu taçlandıran Acosta’nın 13 yıl boyunca İngiliz Kraliyet Balesi’nin baş dansçısı olarak görev aldığını da belirtelim.

Yer: İş Sanat Kültür Merkezi İş Kuleleri, Levent-Beşiktaş
Tarih: 6-7 Kasım 2017 20:30
Etkinlik alanına geç gelen ve ilk alkış arasında salona alınan izleyicilerin kendi yerlerine geçme imkanı yoktur.

5. Hayal Kahvesi Kocaeli Konserleri

Etkinlik Takvimi Hayal Kahvesi

Tan Taşçı, Marsis, Halil Sezai, Selami Şahin, Yaşar ve Rafel El Roman gibi popüler sanatçılar Hayal Kahvesi konserleri eşliğinde Kocaeli’deki müzik severlerle bir araya geliyor. Kasım boyu sürmesi planlanan konserlerin biletleri tükenmeye başladı bile.

Yer: Symbol Yaşam Merkezi Ovacık Mahallesi D-100 Üzeri No: 34 Başiskele-Kocaeli
Tarih: 3-29 Kasım
Etkinlik alanında oturma düzeni yoktur.

6. CSI London Sergisi

Etkinlik Takvimi CSI London Sergisi

Bu sıradışı sergi kriminal olayların araştırmasında teknolojinin sunduğu imkanları keşfetmek üzere polisiye tutkunlarına çağrı yapıyor. 3 boyutlu modellemeler, sanal gerçeklik simülasyonları ve interaktif etkileşimlerle zenginleştirilmiş sergide günümüz teknolojisi klasik bir suç mahali ile birleşerek ortaya harikalar çıkartıyor.

Yer: Ankara Podium Alışveriş Merkezi Mehmet Akif Ersoy Mah. Bağdat Cad. No: 60/B Yenimahalle-Ankara
Tarih: 2-30 Kasım 2017

7. Popart Atölyesi

Etkinlik Takvimi Popart Atölyesi

En popüler popart ikonlarını kendi elleriniz ve yeteneğinizle tuvale aktarabileceğiniz etkinlikte 3 saat boyunca resim yapma keyfine varacaksınız. Daha önce elinize hiç fırça almamış olsanız bile bu 3 saatin sonunda hem temel boyama tekniklerini öğrenecek hem de ortaya kendi eseriniz olan bir popart şaheseri çıkartacaksınız. Atölyenin sonunda yaptığınız çalışmaları gururla evinizin duvarlarında sergileyebileceğiniz gibi sevdiklerinizi armağan edebilirsiniz.

Yer: Artim Projects 1457. Sok. 35/A Alsancak-İzmir
Tarih: 2 Kasım 2017 19:00
Kullanacağınız malzemelerin tamamı etkinlik sponsoru Artim Projects tarafından verilecektir.

Kasım ayı için yeni çıkan kitaplar listemize göz atmak ister miydiniz?

Önceki YazıSonraki Yazı