Etkinlik Rehberi: Şubat 2018

Şubat Etkinlik Rehberi

Tiyatro, caz konseri, atölyeler ve workshop’lar… Şubat ayı etkinlik takvimi yine kültür, sanat ve eğlence dolu! Şubat ayı etkinlik rehberimizde birbirinden keyifli aktiviteler sizleri bekliyor. 

1. Kadın Aklı Erkek Aklı

Şubat Etkinlik Rehberi

Kadın-erkek ilişkilerini net, açık ve doğrudan özetleyen bir tiyatro oyunu ile karşı karşıyayız: “Aynı gezegende yaşamamıza rağmen neden bu kadar farklıyız?” diyor Kadın Aklı Erkek Aklı oyuncuları… Saba Tümer, Yosi Mizrahi, ve Pelin Turancı gibi ünlü simaların rol aldığı ve yüzyılların sorusu “Kadınla erkek neden anlaşamıyor?”a cevap arayan, eğlendirirken güldüren bir etkinlik setine hoşgeldiniz.

Yer: Çeşitli iller (İstanbul, Ankara, Antalya, Denizli, Adana, Hatay, Zonguldak, Şanlıurfa, Gaziantep, Bartın, Karabük)
Tarih: 10 Şubat – 25 Mart 2018
Oyun 8 yaş ve altı için uygun değildir.

2. 25. İstanbul Caz Festivali Özel Konseri: LP

Şubat Etkinlik Rehberi

Caz dünyasının ünlü söz yazarı ve şarkıcısı New York Doğumlu LP Türkiye’deki hayranları ile buluşmaya hazırlanıyor. Özellikle “Lost on You” şarkısı ile tanınan ve müzik eleştirmenleri tarafından zaman zaman sert eleştirilere maruz kalabilen LP, aynı zamanda Rihanna, Cher ve Backstreet Boys gibi ünlü sanatçılara şarkı sözü de yazıyor. Kendisi 24. İstanbul Caz Festivali’ne özel bir etkinlik ile İstanbul ve Ankara’daki hayranları için geliyor.

Yer: Zorlu PSM İstanbul – Congresium Ankara
Tarih: 31 Mart – 2 Nisan 2018
Etkinliğe katılacak olan 18 yaş altı izleyicilerin refakatçi eşliğinde gelmesi uygun görülmüştür.

3. Notre Dame Quasimodo Müzikali

Victor Hugo’nun onlarca farklı versiyonu oynanmış ölümsüz eseri Notre Dame, Kumbara Görsel Sanatlar aracılığıyla ilk defa Türkiye’deki seyircileri ile buluşacak. Fransız ihtilalinin akabinde ülkenin en karanlık ve umutsuz günlerine ışık tutan müzikalde çirkin ve kambur Quasimodo ile güzel Esmeralda’nın aşkı anlatılıyor.

Yer: Çeşitli iller (İstanbul, İzmir, Antalya, Ankara, Çanakkale, Isparta, Elazığ, Muğla, Malatya, Konya, Diyarbakır, Batman)
Tarih: 8 Şubat – 7 Nisan
Etkinlik dili Türkçe’dir.

4. Tord Gustavsen Project

Şubat Etkinlik Rehberi

Ünlü Norveçli piyanist Akbank Sanat’ta piyanoseverler ile buluşuyor. İlk olarak 2013 yılında dörtlü ekibi ile Akbank Sanat eşliğinde Türkiye’de konser veren Tord Gustaven, 5 yıl aradan sonra yeniden Türk hayranlarına kavuşmak için sabırsızlanıyor. Norveç Grammy ödüllü piyanist Gustavsen’i etkinlik bitmeden yakalamak için vakit buradan biletlerinizi alın deriz.

Yer: Akbank Sanat İstiklal Cad. No: 8 Beyoğlu İstanbul
Tarih: 7 Şubat 2018 20:00
Üç kişilik bir grubun gerçekleştireceği konserde enstrüman olarak piyano, saksafon ve davul yer alacak.

5. Miniklerle Mini Cam Atölyesi

Sıcak, keyifli ve huzurlu bir ortam eşliğinde gerçekleşen cam atölyesi, hem sizin hem çocuğunuz için harika bir haftasonu etkinliği olma özelliğini taşıyor. Miniğiniz,  kare ya da daire bir cam panolar üzerinde sanatını ifşa edebilecek ve yaratıcılığının sınırlarını zorlayacak. Çocuğunuzun içindeki o minik sanatçıyı dürtmek için onu camın büyülü dünyasıyla tanıştırmaya ne dersiniz?

Yer: Ebru Susamcıoğlu Cam ve Seramik Atölyesi Bağdat Caddesi Fırın Sok: No: 39/D Erenköy İstanbul
Tarih: 6 Şubat – 31 Mart 2018
Atölye çalışması 6-12 yaş arası çocuklara göre tasarlanmıştır.

6. Masterpiece Ankara Resim: Esmeralda

Şubat Etkinlik Rehberi

Bu etkinlik, kendini bir “resim kursu” olarak tanımlamak yerine “resimle dolu geçecek bir keyif seansı” olarak tanımlamayı tercih ediyor. Keyifli bir ortam, hoş müzik ve sanat dolu sohbetler eşliğinde yağlı boya tablolar yapacak, birkaç saatliğine bile olsa sanatın dünyasında kaybolarak hayattaki tüm olumsuzluklardan kendinizi soyutlayacaksınız.

Yer: Masterpiece Ankara Remzi Oğuz Arık Mah. Tunus Cad. No: 91/A Çankaya
Tarih: 6 Şubat 2018 19:00
Malzemeler katılım bedeline dahildir.

7. Baskı Çanta Atölyesi

Daha önce hiç kendi çantanızı kendiniz yaptınız mı? Yapmadıysanız ziyanı yok; zira bu atölyeye katılmak için herhangi bir tecrübeniz olmasına gerek yok! Birbirinden keyifli baskı yöntemleri, obje, desen ve karakterler eşliğinde hayalinizdeki bez çantayı yaratacaksınız. Uzman eğitmenler önderliğinde kumaşa baskı yöntemlerini öğrenmek ve kendi ellerinizle bir çanta tasarımı yapmak için ideal bir etkinlik.

Yer: 1457 Sok. No: 35/A Alsancak İzmir
Tarih: 6 Şubat 2018 15:00 & 19:00
Etkinlik 3 saat sürecektir.

Şimdi de sıra Şubat ayında vizyona girecek filmlerde!

Önceki YazıSonraki Yazı