Mutlaka İzlemeniz Gereken Brad Pitt Filmleri

Brad Pitt Filmleri

Bugün Hollywood’un en kıymetli yıldızlarından biri olan Brad Pitt, hangi rolü oynarsa oynasın istisnasız izlemek isteyeceğiniz, özel ve eşsiz bir aktör. Brad Pitt filmleri aksiyon, dram, komedi ve gerilim olmak üzere pek çok farklı tarzda karşımıza çıkmakta ve her biri sinema damağımızda apayrı bir tat bırakmaktadır. Hollywood’a ilk adım attığında yakışıklı bir surattan ibaret olduğu düşünülen Pitt, yıllar içerisinde bu önyargıyı kırarak başarılı kariyeri ile yetenekli ve yetkin bir oyuncu olduğunu kanıtladı. Biz de kendisini kanıtladığı bu yapıtları sıralamak istedik ve keyifle okuyacağınız, sonrasında da filmlerden birini açıp televizyon karşısına geçeceğiniz bir Brad Pitt filmleri listesi hazırladık.

Brad Pitt Filmleri

Se7en

İlk bakışta standart bir polisiye olarak görünse de yönetmen David Fincher’ın karanlık dokunuşu ile film, bambaşka bir açı kazanarak IMDB en iyi 250 listesinde kendine yer ediniyor. Brad Pitt filmleri arasında hayranların favorilerinden olan filmde Pitt, Morgan Freeman ve Kevin Spacey’in ustalıklarına yakışır bir performans sergiliyor.

Brad Pitt Filmleri

Dövüş Kulübü

Her ne kadar dövüş kulübünün ilk kuralı, dövüş kulübü hakkında konuşmamak olsa da biz bu muazzam yapıta değinmeden ve Brad Pitt’in göz alıcı performansını takdir etmeden geçemeyeceğiz. Brad Pitt Fight Club ile unutulmaz bir performans sergiliyor ve etkisini uzun süre üzerinden atamayacağınız bir hikayeye değiniyor. Brad Pitt filmleri arasında tartışılmaz en popüleri olan film, ölmeden önce izlenmesi gereken filmler arasında.

Brad Pitt Filmleri

Ocean’s Eleven

George Clooney, Julia Roberts, Andy Garcia ve Matt Damon’dan oluşan dev kadroya şüphesiz yakışır bir biçimde ismini dahil eden Brad Pitt, bu filmde her şey bir yana aşırı yemek düşkünü bir karakteri canlandırıyor. Filmi izlediğinizde Brad Pitt’in ağzında sürekli bir lokma olduğuna dikkat edin :)

Brad Pitt Filmleri

Thelma & Louise

1991 yapımı filme kadar Brad Pitt, daha çok küçük sinema rolleri ve birkaç dizi karakteri performansı ile Hollywood’da kendine isim yaratmaya çalışıyordu. Brad Pitt filmleri arasında özellikle Pitt’in kariyeri için özel bir anlam taşıyan Thelma & Louise, başrol olmamasına rağmen Pitt’in dikkatleri üzerine topladığı film olarak karşımıza çıkıyor.

Brad Pitt Filmleri

Benjamin Button

Yaşlı doğan ve yaşadıkça gençleşen, tuhaf mı tuhaf bir insanoğlunun öyküsünün anlatıldığı filmde Brad Pitt Benjamin Button rolüyle gerçek anlamda 7’den 70’e bir performans sergiliyor. Eleştirmenler tarafından karmaşık eleştiriler alan bu film, mutlaka izlenmesi gereken Brad Pitt filmleri arasında bir cevher.

Brad Pitt Filmleri

12 Maymun

1995 yapımı Terry Gilliam filminde Brad Pitt başrolleri Bruce Willis ve Madeleine Stow gibi güçlü oyuncularla paylaşıyor. Film, 24 saat boyunca Alfred Hitchcock filmleri gösteren bir sinemada geçiyor. Oscar adaylığı olan filmde Brad Pitt yine oyunculuğu ile göz dolduruyor.

Brad Pitt Filmleri

Soysuzlar Çetesi

Quentin Tarantino ile Brad Pitt’in birlikte çalıştığı bir filmin mükemmel olmamasının ihtimali sizce nedir? Tarantino ile çalışma fırsatını için yanıp tutuşan Brad Pitt’in, usta yönetmen kendisine Aldo Raine karakteri ile geldiğinde cevabı heyecanlı ve gözü kapalı bir “evet” oldu. Sonucunda ise ortaya renkli, komik ve bol kanlı bir intikam hikayesi çıktı.

Brad Pitt Filmleri

Kazanma Sanatı

Gerçek bir hikayeye dayanan ve Michael Lewis’in aynı isimli kitabından uyarlanan 2004 yapımı filmde Brad Pitt başrolü üstleniyor. Kimi kesimler tarafından Brad Pitt filmleri arasında “en iyi filmi” olarak nitelendirilen filmin 6 Oscar adaylığı bulunmakta.

Brad Pitt Filmleri

Kapışma

Her ne kadar Brad Pitt baş rolü başarılı oyuncu Jason Statham ile paylaşıyor olsa da, filmin eğlenceli ve biraz da sakar hiyakesine kattığı tat yadsınamaz. Bir mafya hikayesinin bu kadar eğlenceli anlatılabilmesinde Pitt’in büyük rolü var.

Brad Pitt Filmleri

Brad Pitt Filmleri Bonusu: Müttefik

Özellikle Angelina Jolie ile boşanmasında büyük rol oynadığı söylenen ve çiftin ayrılmasına sebep olduğu öne sürülen Marion Cotillard ile başrolü paylaşan Brad Pitt son filmi ile yine tüm dikkatleri üzerine toplamayı başardı. Dedikoduların ister istemez filmin başarısını gölgelediğini belirtmeden geçemeyeceğiz.

Gelmiş geçmiş en sevilen Tarantino filmleri listemizi okudunuz mu?

Önceki YazıSonraki Yazı