Vizyondaki Filmler: Kasım 2017

Vizyondaki Filmler Kasım 2017qVizyondaki Filmler Kasım 2017

Sinema sezonunun resmen açılmasıyla birlikte birbirinden keyifli yapımlar vizyona girmeye başladı. Kasım ayında vizyona girecek olan ve an itibariyle vizyondaki filmler listemizde ağırlıklı olarak iddialı Türk yapımları başı çekiyor diyebiliriz. Bununla birlikte ay sonlarına doğru başta Justice League olmak üzere dört gözle beklenen Hollywood yapımları da vizyona girmek üzere sıraya girmiş durumda. Şimdiden keyifli seyirler!

Vizyondaki Filmler Ayla

1. Ayla

Vizyondaki filmler listemize yılın en iddialı yapımıyla başlıyoruz. Türkiye’nin 2017 Oscar Adayı ilan edilen film, Kore Savaşı esnasında yaşanan gerçek bir hikayeyi ele alıyor. Kore Savaşı’nda yetim bir kızı sahiplenen bir astsubay ile kızın arasındaki kalbe dokunan bağ izlemeye değer…

IMDb: 9.3

Vizyondaki Filmler Yol Arkadaşım

2. Yol Arkadaşım

İbrahim Büyükak’ın ilk senaryo deneyimi filmde talihsiz Onur’un (Oğuzhan Koç) tek hedefi Ayvalık’taki kız arkadaşının ailesiyle tanışmak. Bir seyahat uygulaması üzerinden tanıştığı Şeref (İbrahim Büyükak) ile bir yolculuğa çıkar ve eğlence başlar. Filmde Acun Ilıcalı’nın da ufak bir rolü olduğunun bilgisini sızdıralım.

IMDb: 6.6

Vizyondaki Filmler Testere

3. Testere: Jigsaw Efsanesi

Vizyondaki filmler arasında korku filmi tutkunlarının hayır diyemeyeceği bir film yer alıyor. Serinin sekizinci filmi ile geri dönen testere efsanesi bu filmde her zamankinden daha korkunç, daha akıllı ve daha tehlikeli. Michael ve Peter Spierig’in yönetmenliğinden çıkan filmde başrol tabii ki yine Tobin Bell’in.

IMDb 6.2

Vizyondaki Filmler Cingöz Recai

4. Cingöz Recai

Aslında Ekim ayının son haftası vizyona giren Onur Ünlü filmi, tabiri caizse “yakan” oyuncu kadrosu ile en azından bir süre daha vizyonda kalacağa benziyor. Bir Türk Robin Hood efsanesi yaratan senaristler Kerem Deren ve Pınar Bulut’un ise Ezel dizisinin senaristleri olduğunu hatırlatalım.

IMDb: 5.6

Vizyondaki Filmler Süperstar

5. Secret Superstar: Süperstar

Karşınızda bir Aamir Khan klasiği: Genç ve güzel bir kız olan İnsu’nun tek hayali şarkıcı olmaktır. Babasının bir gün gitarını bulması, onu parçalaması ve şarkı söylemeyi yasaklaması ile birlikte İnsu’nun hayalleri kırılır. Ancak ünlü müzik yapımcısı Shakti Kumar ile tanıştığında hayatı değişecektir.

IMDb: 8.5

Vizyondaki Filmler Adalet Birliği

6. Justice League: Adalet Birliği

DC öykü evrenini beyaz perdeye yansıtma projesinin bir diğer ayağı olan Justice League, serinin büyükbaş kahramanlarını bir araya getiriyor. Superman, Batman, Wonder Woman, Flash ve Aquaman gibi DC dünyasının süperstarlarının fink attığı senaryoda Game of Thrones’tan tanıdığımız ve özlediğimiz Jason Momoa da var. Filmin 17 Kasım 2017 tarihinde vizyona girmesi bekleniyor.

Vizyondaki Filmler Mucize

7. Wonder: Mucize

Julia Roberts ve Owen Wilson’ı bir araya getiren Hollywood yapımı, yüzündeki deformasyon ile yaşamak zorunda olan bir çocuğun ve ailesinin  hayatına odaklanıyor. Minik Auggie sıradan bir çocuk olduğunu kanıtlaya çalışır, ancak Auggie’nin esas güzelliği ruhunun derinliklerinde saklıdır. Filmin R. J. Palacio romanından sinemaya uyarlandığını da belirtelim.

Vizyondaki Filmler Kardeşim Benim 2

8. Kardeşim Benim 2

İlk başrol deneyimi olan Kardeşim Benim’de başarılı oyunculuk performansıyla beğeni toplayan Murat Boz, ilk filmin devamı niteliğinde olan Kardeşim Benim 2’de yine Burak Özçivit ile kamera karşısına geçiyor. Bu seride Aslı Enver’in rol almaması gözlerimizden kaçmadı. Filmin beklenen vizyon tarihi ise 24 Kasım 2017.

Kitaptan uyarlanmış en iyi distopya filmleri listemizi görmek için buraya tıklayın.

Önceki YazıSonraki Yazı