2021’de Çekilecek Filmler

2021’de Çekilecek Filmler

Gün geçtikçe ekran başında geçirilen süreler artıyor. Bununla beraber çoğu kişi vaktini kendini geliştirmeye ve eğlenceli içerikler tüketmeye adıyor. Evinde koltuğuna yaslanıp keyifli bir film izlemek, gün sonunda kişinin kendine ayırdığı en keyifli zamanlardan biri oluyor. Bu sebeple, sinema tutkunlarının belki de en fazla merak ettiği konulardan biri de 2021 yılında vizyona girecek olan en yeni sinema filmleri oluyor.  

Günümüzde giderek daha da popüler bir hal alan film izleme alışkanlığı, günün yorgunluğunu kişinin üstünden alan aktiviteler arasında yer alıyor. Gittikçe popülerleşen ve sosyal medyada da önerileri ya da yorumları sunulan filmleri izlemenin keyfi de bir başka oluyor. 

Vizyona girecek filmler hakkındaki yorumları ya da tavsiyeleri gördükten sonra 2021 filmleri ile ilgili merakınız arttıysa bu yazı tam da size göre. Tek başınıza ya da ailenizle geçireceğiniz kısıtlı vaktinizde keyif almak istiyorsanız, 2021 yılında vizyona girecek filmler hakkında detaylı bilgi edinmek için yazının devamına göz atabilirsiniz. Film arşivinize, sinema tarihine damga vurmuş ya da yeni vizyon girmiş filmleri katmak isterseniz Film kategorisine mutlaka göz atın! 

2021 Senesinin En Çok Beklenen Yabancı Filmleri 

Bu sene de dünyanın dört bir yanından pek çok farklı yabancı film seyirciyle buluşuyor. En yeni sinema filmleri arasında ilk dikkat çeken filmlerden biri, sevenleri tarafından oldukça uzun bir zamandır beklenen “Matrix”. Serinin 4. filmi gösterime 22 Aralık 2021 tarihinde girecek gibi görünüyor. Kült haline gelen bu serinin başrolünü ise Keanu Reeves üstleniyor. 

2021 yılında vizyona girecek olan filmler arasından birisi de kült haline gelen James Bond filmi olan “No Time To Die” 30 Eylül 2021 tarihinde yayınlanacak. Daniel Craig’in son defa rol alacağı bu filmin vizyon tarihi daha önceden de değiştirilmişti. Aksiyon, macera ve gerilimi içinde bulunduran bu kült film serisinin son filmini heyecanla bekliyoruz. 

Scarlett Johansson, Florence Pugh ve David Harbour gibi isimlerin rol almasıyla dikkat çeken “Black Widow” Marvel filmi, geçmişi ile yüzleşmek durumunda kalan kahramanın evine dönüş yoluna koyulmasını konu edinmektedir. 2021 filmleri arasında yerine alan bu yapımın da 29 Nisan 2021 tarihinde gösterime girmesi planlanıyor.

Serinin son filmi olacağına dair söylentilerin olduğu “Fast and Furious” filmi ise bir diğer kült film serileri arasında yer alıyor. Serinin 9. filmi olacak bu film Dominic Toretto’nun ve ekibinin maceralarını seyircisi ile buluşturmayı planlıyor. Vizyona girecek olan filmler arasında yer alan ve heyecanla beklenen bu film 25 Haziran 2021 tarihinde seyirciyle buluşacak.

2021 Yılının En Eğlenceli Çocuk Filmleri

2021 yeni çocuk sinema filmleri için bir örnek vermek gerekirse de “Minions: The Rise of Gru” filminden bahsetmemek olmaz. Vizyon tarihi 2 Temmuz 2021 olan bu animasyon filmi, küçük seyircileri macera ve komedi ile buluşturacak. Gru’nun küçüklüğü üzerinde duracak olan bu filmin yönetmenliğini Kyle Balda ve Brad Ableson yapıyor.

1996 yapımı ilk filmiyle olağanüstü bir ilgi gören “Space Jam: A New Legacy” de 2021’in beklenen çocuk filmleri arasında yer alıyor. Animasyon karakterleri gerçek basketbolcularla birlikte beyaz perdeye taşıyan bu film, ikonik Bugs Bunny karakterinin baş rolüyle seyirci karşısına tekrar çıkıyor.

2021’in Unutulmayacak Fantastik ve Aksiyon Filmleri

Bu sene çıkan filmler arasında biri de ilk filmiyle büyük etkiler bırakan “Suicide Squad 2” filmi. Seyircisini aksiyona boğmayı planlayan DC Comics, 2016’daki filmin devamı niteliğinde bir film hazırlamış. Pete Davidson, Margot Robbie, Jared Leto gibi oyuncu kadrosuyla dikkat çeken filmin yönetmenliğini ise James Gunn üstlenmiştir. Filmin yayın tarihi ise 4 Ağustos 2021 olarak belirlenmiştir. 

Ayrıca, vizyona girmesi planlanan diğer yabancı 2021 filmleri arasında, “Jungle Cruise”, “The Eternals”, “Görevimiz Tehlike 7”, “Örümcek Adam 3: Şimdi Huzur”, filmleri bulunuyor.

2021’in Unutulmayacak Yerli Filmleri

Vizyona girecek filmler Türk sinemasında da ilgi çekici bir etki yaratacak. Türkiye menşeli 2021 filmleri de şu şekilde:

En yeni sinema filmleri arasında olan ve korku türünden hoşlananlar için “Üç Harfliler: Nazar” filmi 16 Temmuz’da gösterime girecek. Devam niteliğinde çekilen bu film, oldukça tüyler ürpertici sahneleriyle seyircisiyle buluşmayı bekliyor. 

Bir diğer vizyona girecek filmler Türk yapımları kategorisinde olan ve Mert Fırat, Aslı Bekiroğlu ve Selim Bayraktar gibi isimlerin yer aldığı “Afife”, merakla beklenen yeni sinema filmleri arasında yer alıyor. Filmin yönetmeni Emir Khalizadeh. Film, tiyatro sahnesine çıkan ilk Müslüman kadın oyuncu olan Afife Jale’nin hayatını konu alıyor. 3 Aralık 2021 tarihinde vizyona girecek olan film, 2021 filmleri arasında ses getirecek gibi duruyor. 

“Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü?”, vizyona girecek filmler Türk seyircisini heyecanlandırıyor. Film, özellikle 1940’lı yılları konu ediniyor. Film, 18 sene sonra tekrar aynı isim ile modern bir uyarlama olarak hazırlandı. Yılmaz Erdoğan ve son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz Merve Dizdar ve Ecem Erkek gibi oyunların rol aldığı bu film Türkiye’nin bir dönemine de odaklanıyor. Film, 9 Nisan 2021 tarihinde gösterime girecek. 

2021 filmleri içinden yerli filmlere bakıldığında; başrollerinde Sarp Akkaya ve Songül Öden gibi başarılı oyuncuların rol aldığı ve Mehmet Ada Öztekin tarafından yönetilen “Beni Çok Sev” filmi de bu yıl gösterime girecek olan yapımlar arasında. Türü dram olan film, sinemaseverler tarafından heyecanla bekleniyor. 

Bir başka vizyona girecek filmler Türk yapımı kategorisinde yer alan “96 Yazı” da dram türünde çekilmiş bir filmdir. Başrollerinde Ece Çeşmioğlu, Fatih Şahin, Halit Özgür Sarı ve Aslıhan Malbora gibi isimler yer alıyor ve yönetmenliğini ise Ozan Açıktan üstleniyor. 2021 filmleri arasında yer alan bu filmin gösterim ayı ise Haziran olması planlanıyor. 

2021 Yılı Sinema Tutkunları İçin Eşsiz Bir Yıl

Merakla beklenen 2021 filmleri seyircisi ile buluşmak için gün sayarken; bu sene çıkan filmler meraklılarını heyecanlandırmaya devam ediyor. Gerek aksiyondan drama, çocuk sinema filmleri ya da korku içerikli yapımlar gibi bu sene çıkan filmler ile keyifli dakikalar geçirebilmeniz için kaliteli seçenekler olarak gözüküyor. 

Yapılan araştırmalarda, evde geçirilen süre ile birlikte, insanların eğlenceli vakit geçirebilmesi açısından ekranda durdukları sürenin de artığı sonucuna varıldığı görülüyor. Televizyon, laptop ya da akıllı telefonlarda geçirilen bu ekran süresi de arttığı için tüketilen içerik miktarı da artıyor. Bu sebeple, yapım şirketleri sinema tutkunları için hazırladığı 2021 filmleri sayesinde merakla beklenen birçok filme kavuşma imkânı sunuyor. 

Gerek yerli gerekse yabancı yapımlardan seri halinde olan filmler ya da en yeni sinema filmleri açısından 2021 yılı, vizyona girecek olan filmler hususunda artış olması sebebiyle şanslı bir yıl olacağa benziyor. 

“Matrix”, “Suicide Squad”, “No Time To Die” (James Bond 25, ya da “Görevimiz Tehlike 7”) gibi 2021 filmleri daha önceki filmlerinin devamı niteliğinde olduğu için bu kült haline gelen film serisi tutkunları için müjdeleyici bir haber olarak görünüyor. 

Gerek korku gerek dram anlamında eşsiz hisleri yansıtabilecek olan vizyona girecek filmler Türk yapımları da yerli seyircinin yüzünü güldüreceğe benziyor. “Afife”, “Beni Çok Sev”, “Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü?” gibi yerli yapımlar da takipçileri tarafından heyecanla bekleniyor. 

Önceki YazıSonraki Yazı