Vizyondaki Filmler : Şubat 2018

Vizyondaki Filmler

Dillerden düşmeyen YouTube fenomeninin hayat hikayesi, Game of Thrones’un popüleritesini arkasına alıp başrolde parlayan Peter Dinklage ve akıllı telefon bağımlılığını beyaz perdeye taşıyan bir senaryo… Tüm bunlar ve çok daha fazlası, Şubat 2018 için vizyondaki filmler menüsünde!

Vizyondaki Filmler

1. Enes Batur Hayal Mi Gerçek Mi?

6 milyonu aşkın abonesi ile bir YouTube fenomeni olan Enes Batur, ilk filmi olan Enes Batur Hayal Mi Gerçek Mi aracılığıyla takipçileri ile buluşuyor. Son zamanların en merak edilen ve en çok konuşulan isimlerinden olan Enes’in mini hayat hikayesi tadındaki filmi birkaç hafta daha vizyonda kalacak gibi.

Vizyondaki Filmler

2. Labirent: Son İsyan

Ocak’ın son haftası vizyona giren bu modern bilimkurgu, Wes Ball’un önderliğinde çekilen Labirent serisinin üçüncü filmi. Eleştirmenlerden pek olumlu değerlendirmeler aldığı söylenemez; ancak yine de vizyondaki filmler arasından serinin hayranları için görülmesi gereken bir film olduğunu söyleyebiliriz.

Vizyondaki Filmler

3. Cebimdeki Yabancı

Son dönemde sinema ve dizi sektörlerinde popüler olmaya başlayan, “teknoloji bağımlılığına dikkat çekme” furyasına bir Türk filmi de katılmış bulunmakta. Belçim Bilgin, Buğra Gülsoy ve Şebnem Bozoklu gibi ünlü simaların oynadığı ve Serra Yılmaz’ın yönettiği filmde başrol ise tabii ki akıllı telefonlara ait.

Vizyondaki Filmler

4. Hafıza

Game of Thrones’un demirbaş oyuncularından Peter Dinklage’ın başrolde oynadığı Rememory‘de, insanların hatıralarını video gibi tekrar oynatıp izleme olanağı sağlayan bir cihaz icat eden Gordon Dunn’ın gizemli ölümü araştırılıyor. Filmin IMDB puanı şu an için 6.2.

Vizyondaki Filmler

5. Cin Çeşmesi

Bir korku filmi olmadan vizyondaki filmler listemiz tamamlanmış sayılmaz. Yönetmen Tuncer Gürbüz’ün elinden çıkan gerilim filminde aşkları uğruna yaşadıkları köyün tamamını lanetleyen ve cinlerle anlaşma yapan iki kardeşin hikayesi anlatılıyor.

Vizyondaki Filmler

6. Babasının Kızı

Belgesel niteliğindeki film aslında bir nevi Finlandiya-Türkiye ortak yapımı sayılır. Melisa Üneri yönetmenliğinde çekilen ve Finlandiyalı yapımcı Mika Ronkainen tarafından hayata geçirilen filmde çarpıcı bir baba-kız ilişkisi tüm çıplaklığı ve etkileyiciliğiyle gözler önüne seriliyor.

Vizyondaki Filmler

7. En Karanlık Saat

Vizyondaki filmler listemizi ödüllü bir filmle noktalıyoruz. Altın küre ödüllü oyuncu Gary Oldman’ın başrolünü çektiği Darkest Hour, ABD başkanı Winston Churchill’in başbakanlığa atandıktan sonra karşı karşıya kaldığı sorunları ele alıyor. Oldman’ın filmdeki rolü ile en iyi oyuncu kategorisinde Oscar adayı olduğunu da belirtelim.

Mutlaka izlemeniz gereken Tarantino filmleri için tıklayın.

Önceki YazıSonraki Yazı