Vizyondaki Filmler: Eylül 2017

Vizyondaki Filmler

Duyduk duymadık demeyin: Eylül ayı başlarken vizyon oldukça hareketli. Yaz sonrasında merakla beklenen yeni filmler vizyona girmeden önce vizyondaki filmler aman kaçmasın! Şu an sinemalarda izleyebileceğiniz filmler hangileri mi? Listemize buyurun.

1. Yedinci Hayat (Seven Sisters)

Vizyondaki Filmler Yedinci Hayat

Vizyondaki filmler arasında en dikkat çekenlerden biri Yedinci Hayat. Ailelerin aşırı nüfusa bağlı olarak tek bir çocukla sınırlandırıldığı bir dünyada, yediz kardeşler devlet tarafından uzun bir uykuya gönderilmekten kaçınmaya çalışırken kaybolan kardeşlerini bulmaya çalışırlar. Gönül, başrollerinde Noomi Rapace, Glenn Close ve Willem Dafoe olan bir filmin daha yüksek puanlı olmasını istiyor ama bu haliyle de keyifli bir seyirlik.

IMDb puanı: 6,9

2. Terminatör 2: Mahşer Günü (Terminator 2: Judgement Day)

Vizyondaki Filmler Terminatör 2

Vizyondaki filmler son zamanlarda unutulmaz klasikleri de içeriyor. Jurassic Park’tan sonra Terminatör 2’yi de üç boyutlu izleme şansımız oldu. 3D’den çok umutlanmayın deriz ama hele de 1991’de bunu sinemada izleyememişseniz bu sefer kaçırmayın deriz. Terminatör serisinin en efsane filminde Terminatör bu sefer John Conor’ı kurtarmaya programlanmış. Arnold Schwarzenegger, Linda Hamilton ve Robert Patrick döktürüyor. “Hasta la Vista bebeğim!”

IMDb puanı: 8,6 (İlk 250 filmde 43.)

3. Çılgın Hırsız 3 (Despicable Me 3)

Vizyondaki Filmler Çılgın Hırsız 3

Çılgın Hırsız, seri filmlerin birçoğu gibi temposunda düşüş yaşasa da üçüncü filmiyle yine keyifli bir seyirlik sunmaya aday. Sırf minion’ları izlemek için bile değer. Orijinal seslendirmesinde yine Steve Carell ve Kristen Wiig var. Bu filmde Gru’nun çekici ve başarılı erkek kardeşi Dru ile de tanışıyoruz.

IMDb puanı: 6,3

4. Senin Adın (Kimi no na wa)

Vizyondaki Filmler Kimi No Na Wa

Japon anime filmlerini sevenler için mükemmel bir fırsat olan Senin Adın, birbirlerine tuhaf biçimde bağlantılı iki yabancının bu bağlantıyı keşfetmesini ve o uğurda mesafeleri hiçe saymasını anlatıyor. Hayal gücü unsuruyla özgünleşen bir yapım.

IMDb puanı: 8,5

5. Şanslı Logan (Logan Lucky)

Vizyondaki Filmler Şanslı Logan

Oceans serisinden tanıdığımız Steven Soderberg yine adrenalin dozu yüksek bir vizyon filmi ile karşımızda. İki erkek kardeş, North Carolina’daki bir NASCAR yarışı sırasında bir üçkağıt yapma peşindedir. Başrollerde Channing Tatum, Adam Driver ve Daniel Craig var.

IMDb puanı: 7,4

6. Dangal

Vizyondaki Filmler Dangal

Dangal’ın vizyona girdiğini blog 11’de duyurmuştuk ama bu listede hala vizyonda olduğunu kısaca hatırlatmakta fayda var. Hindistan sinemasının yıldız ismi Aamir Khan, eski güreşçi Mahavir Singh’in hayatından bir kesiti başarıyla canlandırıyor.

IMDb puanı: 8,7

7. Annabelle: Kötülüğün Doğuşu (Annabelle: Creation)

Vizyondaki Filmler Annabelle

Korku filmleri sevenlere müjde. Tam sonbahara yaraşan bir film var vizyonda. Bir oyuncak bebek yapıcısı ve eşi, küçük kızlarının trajik ölümünden 12 yıl sonra bir rahibe ve kapanan bir yetimhaneden birçok kızı evlerinde ağırlamaya başlar. Ama hayalet tarafından ele geçirilmiş oyuncak bebek Annabelle onlara rahat vermeyecektir.

IMDb puanı: 7,0 (ki bir korku filmi için gayet iyi)

8. Belalı Tanık (The Hitman’s Bodyguard)

Vizyondaki Filmler Belalı Tanık

Deadpool ile komedideki becerisini kanıtlayan Ryan Reynolds, karizmatik aktör Samuel L. Jackson ve yılların eskitemediği Gary Oldman bir arada olursa elbette izlenesi bir yapım çıkar ortaya. Kafa yormadan gülüp eğlenmek isteyenler film hala vizyondayken izleyebilir.

IMDb puanı: 7,0

9. Son Portre (Final Portrait)

Vizyondaki Filmler Son Portre

Aktör olarak tanıdığımız Stanley Tucci, Son Portre’de hem yönetmen hem de senarist olarak çıkıyor karşımızda. Film, İsviçreli ressam Alberto Giacometti’nin hikayesini anlatıyor. Seyircilerden nispeten vasat puan alsa da eleştirmenler çıkan sonuçtan oldukça memnun.

IMDb puanı: 6,6

10. Hizmetçi (The Handmaiden)

Vizyondaki Filmler Hizmetçi

İçerdiği lezbiyen sahnelerden ötürü Türkiye’de vizyona girecek mi girmeyecek mi derken sinemalarda yer bulan Hizmetçi, Japon sinemasının son zamanlardaki etkileyici örneklerinden. Romantizm ve gizemi aynı potada eriten filmde bir hizmetçi bir mirasçının mirasını elinden almaya yönelik bir entrikada görevlendiriliyor.

IMDb puanı: 8,1

11. Manifesto

Vizyondaki Filmler Manifesto

Manifesto’da usta oyuncu Cate Blanchett tam 13 rolde arz-ı endam ediyor. Dünya tarihini değiştiren manifestolar etkileyici monologlarla seyirciye sunuluyor. Sanat filmi izlemeyi sevenlerin epey keyif alacağını tahmin ediyoruz. Eleştirmenlerin yorumları da oldukça olumlu.

IMDb puanı: 7,3

Hepsi birbirinden başarılı bu filmleri seyretmeyi düşünüyorsanız şimdiden iyi seyirler diliyoruz.

Önceki YazıSonraki Yazı