Dangal Bu Hafta Vizyonda!

Dangal

2016 yılının en çok konuşulan ve gişe rekorlarına imza atan filmi Dangal nihayet bu hafta Türkiye’de  vizyona giriyor. Aylardır 18 Ağustos’ta vizyona gireceği konuşulan film Türk izleyiciler tarafından merakla bekleniyor. 21 Aralık’ta vizyona girmesiyle ABD’de en çok hasılat elde eden Hindistan yapımı ünvanını kazanan film diğer ülkelerden de büyük ilgi gördü. Öyle ki filmin sadece Çin’deki hasılatı 187 milyon dolar. Filmin dünya üzerindeki toplam hasılatı ise şu an için tam 310 milyon. Rekor üstüne rekor kıran film ile ilgili merak edilen diğer detaylar yazımızın devamında sizleri bekliyor.

Aamir Khan Başrolde

Hint filmlerinin fenomen aktörü Aamir Khan Dangal filmi ile yeniden seyirciyle buluşuyor. Dangal izleyicilerinin oyunculuğuna bir kere daha hayran kaldıkları Aamir Khan, filmde Singh Mahavir Phogat isimli eski güreşçiyi canlandırıyor. Aamir Khan, Phogat rolü için tam 28 kilo aldı. Filmde 98 kiloda gördüğümüz Khan, güreşçinin gençliğini oynamak için ise yeniden 25 kilo verdi. Aamir Khan filmleri arasında sonuncu olan Dangal ile de Khan göz doldurmayı başarıyor. Filmde Aamir Khan dışında gördüğümüz diğer oyuncular ise Sakshi Tanwar, Fatima Sana Shaikh ve Sanya Malhotra. Filmin senaristliğini ve yönetmenliğini ise Nitesh Tiwari üstlendi.

Dangal Konusu

Dangal Aamir Khan

Dünya genelinde şu ana kadar yaklaşık 310 milyon hasılat elde ederek tüm zamanların en çok gişeye ulaşan Hindistan yapımı olan Dangal konusu ile de dikkatleri üzerine topluyor. Dangal filmi konusu eski güreşçi Mahavir Singh Phogat ve hayatından besleniyor. Phogat ve güreş eğitimi verdiği kızlarının gerçek hikayesini anlatan Dangal, dram türündeki bir biyografi filmi. Filmde Phogat’ın kızları Hint milli güreşçiler Geeta Phogat ve Babita Kumari’nin güreşe başlama serüvenleri ve babalarının onların potansiyelini keşfetme sürecini izleyeceksiniz. Dangal İMDB izleyicilerinden de tam not almayı başararak şu an 8.7 gibi yüksek bir puana sahip.

Dangal, Türkiye’de Ne Zaman Vizyona Giriyor?

Dangal filmi izleyicilerden büyük beğeni toplamaya devam ederken Türkiye’de ne zaman vizyona gireceği de büyük merak konusu.  Ve işte bugün nihayet beklenen an geldi. Dangal, 18 Ağustos 2017 itibariyle Türkiye’de vizyona giriyor. 2D, altyazılı formatlarında vizyona giren filmin süresi ise 161 dakika. Gösterildiği her ülkede büyük övgüler alan filme Türk izleyicilerin tepkisi de merak ediliyor. Filmi izleyeceklere şimdiden iyi seyirler diliyoruz.

En iyi Hint Filmleri listemizi görmek için tıklayın.

Önceki YazıSonraki Yazı