Katı Meyve Sıkacağı Tavsiyesi

Katı Meyve Sıkacağı Tavsiyesi

Kışın kapıya dayanması, havaların da soğumasıyla birlikte hastalıklar etrafta kol gezmeye başladı. Hastalıklardan korunmak, bağışıklık sistemimizi güçlendirmek ve kendimizi daha enerjik hissetmek için bol bol vitamin almamız gerekiyor. Kış sebze ve meyvelerini tüketerek ihtiyacımız olan pek çok vitamininin vücudumuzda depolanmasını sağlayabiliriz. Ancak pek çok insan özellikle de çocuklar meyve ve sebze yemek konusunda biraz tembel. Bu yüzden katı meyve sıkacağı ve narenciye sıkacağı son yıllarda hayli talep görmeye başladı. Sizlere sunacağımız katı meyve sıkacağı tavsiyesi ile meyvelerinizi, sebzelerinizi bir bardağa doldurarak içme fırsatı bulabilirsiniz. Özellikle meyve ve sebze tüketmeyen çocuklar için katı meyve sıkacağı ile hazırladığınız içecekleri birer meyve suyu gibi onlara sunarak sevmelerini sağlayabilirsiniz. Sizler için hazırladığımız katı meyve sıkacağı tavsiyesi işte şöyle:

Narenciye ve Katı Meyve Sıkacağı Önerileri

Katı Meyve Sıkacağı Tavsiyesi Sinbo

1. Sinbo Narenciye  Sıkacağı

Sinbo SJ 3145 narenciye sıkacağı, uygun fiyatlı bir alternatif arayanlar için oldukça ideal. Greyfurt, portakal ve limon gibi narenciyelerinizi kolayca sıkmanıza imkan tanıyan bu ürün, kolay çıkarılabilir ve temizlenebilir parçalara sahip bulunuyor. Küçük ve büyük meyveler için iki farklı boyutta sıkma başlığı bulunduran Simbo narenciye sıkacağı, ergonomik tasarımı ile de mutfaklarınızda çok yer kaplamaz.

Katı Meyve Sıkacağı Tavsiyesi Arçelik

2. Arçelik Katı Meyve Sıkacağı

Arçelik K-1579 katı meyve sıkacağı, güçlü makineler arasında yer almaktadır. 2 kademeli hız ayarına sahip olan ürün, filtre ve posa kabı da bulunduruyor. Uzun meyve ve sebzeler için doldurma ağzı bulunan cihazın, doğrudan kaba dökülme özelliği sayesinde kullanımı son derece kolaydır. Elmadan havuca, salatalıktan yeşil sebzelere kadar pek çok meyve ve sebzeyi makinenin içine bırakarak sanşyeler içinde sıvı hale getirebilirsiniz. 

Katı Meyve Sıkacağı Tavsiyesi Philips

3. Philips Katı Meyve Sıkacağı

Philips HR1832/40 Viva Collection katı meyve sıkacağı, tek seferde 1,5 litrelik içecek elde etmenizi sağlar. Üstelik kompakt bir tasarıma sahip olan ürün mutfaklarınızda çok az yer kaplar. Meyve ve sebzeleri doğrudan bardağa sıkabilmenize imkan tanıyan cihazın kullanımı da oldukça pratiktir. Entegre posa kabı ve pürüzsüz yüzeyleri sayesinde yalnızca 1 dakika içinde temizlenebilen ürün ile sevdikleriniz ve kendiniz için sağlıklı içecekler hazırlayabilirsiniz. 

Katı Meyve Sıkacağı Tavsiyesi Breville

4. Breville Narenciye Sıkacağı

Bu konuda profesyonel ürünlerden biri olan Breville narenciye sıkacağı, tüm narenciyelerinizi birer meyve suyuna dönüştürebilmenize yardımcı olur. Dayanıklı çelik döküm yapıya sahip olan ürün, %30 oranında daha fazla meyve suyu sıkabilme özelliğine sahiptir. Her türlü narenciyeden minimum eforla maksimum meyve suyu elde etmek üzere tasarlanmış olan Breville narenciye sıkacağı lezzetli içecekler için vazgeçilmez seçimler arasında yer alıyor. 

Katı Meyve Sıkacağı Tavsiyesi Arzum

5. Arzum Katı Meyve Sıkacağı

Arzum AR1060 Multivit katı meyve sıkacağı, patentli çift katmanlı, paslanmaz çelik parçalayıcı süzgeçe sahip bulunur. Çıkarılabilir posa haznesine sahip olan ürün, 2 kademeli hız ayarı ile sunulur. Damlamayı önleyen akıtma ağzı ile temiz bir kullanık avantajı sağlayan Arzum katı meyve sıkacağı, 1,6 litre posa haznesi kapasitesine ve 0,5 litre sürahi kapasitesine sahip bulunur. 

Katı Meyve Sıkacağı Tavsiyesi Bosch

6. Bosch Katı Meyve Sıkacağı

Bosch Mes4010 katı meyve sıkacağı, geniş besleme ağzı sayesinde meyve ve sebzelerini kesmeden içine atabilmenize olanak sağlar. Sert ve yumuşak meyveler için iki ayrı hız seçeneğine sahip olan ürün, pek çok farklı sebze ve meyve türleri için gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Otomatik posa atma işlemi ve ayrılabilir parçaları sayesinde kolay ve pratik bir temizlik imkanı sunan Mes4010, köpük ayraçlı 1,25lt meyve suyu haznesine sahiptir. 

Katı Meyve Sıkacağı Tavsiyesi Vestel

7. Vestel Katı Meyve Sıkacağı

Katı meyve sıkacağı tavsiyesi listemizde son sırada Vestel markası yer alıyor. Vestel Enerjik KMS6000 katı meyve sıkacağı, 1,1 litre meyve suyu kapasitesi ile geniş aileler için ideal bir kullanım sunmaktadır. 2 kademeli hız ayarına sahip olan ürün, damlama önleyici sistemi sayesinde hijyenik bir kullanım imkanı sağlar. Inox rengiyle mutfakların şıklığını tamamlayacak olan Vestel katı meyve sıkacağının gövde ve bıçakları paslanmak çelikten tasarlanmıştır. Kolayca ayrılabilir parçalar ve bulaşık makinesinde yıkanabilme özelliğiyle kolay temizlik imkanı sunan ürüngönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz katı meyve sıkacaklarından biri.

Katı Meyve Sıkacağı ile Neler Yapılır?

Katı Meyve Sıkacağı ile Neler Yapılır

Katı meyve sıkacağı tavsiyesi verdiğimize göre şimdi de bu makinelerle neler yapabileceğinize bir bakalım.

  • Detoks suları: Özellikle mevsim geçişlerinde vücudunuzdaki ödemi atmanıza yardımcı olacak detoks sularını katı meyve sıkacakları ile hazırlayabilirsiniz.
  • Narenciye suları: Greyfurt, limon, portakal gibi narenciyelerin sularını narenciye sıkacakları ile hazırlayabilirsiniz. Vücudun ihtiyacı olan C vitamini de böylece depolayabilirsiniz.
  • Smoothie: Sabah kahvaltılarında, öğün aralarında kendinize sevdiğiniz meyvelerle lezzetli smoothie’ler hazırlamak için katı meyve sıkacaklarını kullanabilirsiniz.
  • Taze sıkılmış meyve suları: Çocuğunuz, sevdikleriniz ya da kendiniz için mevsim meyvelerini kullanarak taze sıkılmış meyve sularını katı meyve sıkacakları ile kolayca hazırlayabilirsiniz.

Birbirinden lezzetli smoothie tariflerini görmek için buraya tıklayın!

Önceki YazıSonraki Yazı