Yüksek Bel Pantolon Kombinleri

Yüksek Bel Pantolon Kombinleri

Hatırlarsanız düşük bel pantolon moda olduğunda yüksek bel pantolon biraz geride kalmıştı, hatta raflardan bile kalkmıştı. Yüksek bel pantolon, haksız bir şekilde ileri yaş ve fazla kiloyla özdeşleşiyordu, hâlbuki düşük bel pantolon kadar kısıtlayıcı değildi.

Yüksek bel pantolon tekrar moda olunca düşük bel pantolondan geçiş yapmak birçok kişide tedirginlik yarattı çünkü yüksek bel pantolon için bambaşka kombinler gerekiyordu. Hangi yüksek bel pantolon modellerinin hangi kıyafetler ile kombin edilerek giyilebileceğini öğrenmek için önerilerimize göz atabilirsiniz.

 1. Yüksek Bel Pantolon, Kısa Straplez Bluz ve Blazer Ceket Kombini

Yüksek Bel Pantolon Straplez Bluz Kombini

İster yüksek bel etek, ister yüksel bel pantolon giyin, eğer vücudunuza güveniyorsanız kısa straplez bluzları rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Renk tercihi veya pantolon modeli size kalmış. Ayrıca kısa bir blazer ceket ile de kombininizi zenginleştirebilirsiniz.

2. Yüksek Bel Pantolon ve Uzun Bol Hırka Kombini

Yüksek Bel Pantolon Hırka Kombini

Eğer daha spor ve rahat bir tarzınız varsa yüksek bel pantolonunuzun üzerine fazla uzun olmayan bir tişört giyerek şık bir hırkayla son dokunuşu yapabilirsiniz. Hatırlatalım, yüksek belde tişörtler belden içeri sokup pantolonla sabitleniyor.

3. Yüksek Bel Pantolon ve Çizgili Tişört Kombini

Yüksek Bel Pantolon Çizgili Bluz Kombini

Düz ve tercihen tek renk yüksek bel pantolon açık renk üstüne koyu renk çizgili bir tişörtle kombine edilerek şık bir görünüme kavuşulabilir. Üstelik bu kombinin üstüne başka bir şey giymenize gerek yok. Ama tişört yine kısa olmalı ya da belden içeri sokulmalı.

4. Yüksek Bel Pantolon ve Gömlek Kombini

Yüksek Bel Pantolon Gömlek Kombini

Yüksek bel pantolonlarınızı gömlekler ile de kombinlenerek spor şık bir görünüme sahip olabilirsiniz. Bu tarz hem şık hem rahat olmayı sevenler için ofis kıyafeti olarak da kullanılabilir. Kot pantolona kot veya kumaş gömlek uygun. En son da topuklu ayakkabılar.

5. Yüksek Bel Pantolon ve Korse Üst Kombini

Yüksek Bel Pantolon Korse Üst Kombini

Malum korse üstler 2016 yazından beri moda. Bu yaz da sık sık göreceğimiz korseler, yüksek bel pantolanlar ile de oldukça şık bir kombin olmaktadır. Renkli korse bir bluzu düz bir yüksek bel pantolon ile kombine edebilirsiniz. Ayrıca bu kombin renkli bir hırka ve renkli ayakkabılarla da tamamlanabilir.

6. Yüksek Bel Pantolon, Kesik Kazak ve Topuklu Ayakkabı Kombini

Yüksek Bel Pantolon Kısa Kazak Kombini

Serin havalar için de bir öneri. Bu kış sıkça gördüğümüz kesik kazaklardan şu an hazır indirimdelerken birkaç tane alma vakti. Bu kazakları, kot veya kumaş yüksek bel pantolonla kombin ettikten sonra en sevdiğiniz topuklu ayakkabılara göz atmayı da ihmal etmeyin.

7. Yüksek Bel Pantolon, Bol Kısa Bluz ve Uzun Kimono Kombini

Yüksek Bel Pantolon Kimono Kombini

Yüksek bel pantolon dar üstlerle giyilecek diye bir kural yok. Bol kısa bir bluz da bu pantolonu çok iyi bir şekilde tamamlayacaktır. Hafif, uçuşan bir kimono veya şal ile de tarzınızı desteklemeniz mümkün.

8. Yüksek Bel Pantolon, Baskılı Kısa Tişört, Bere ve Spor Ayakkabı Kombini

Yüksek Bel Pantolon Baskılı Tişört Bere Kombini

Yüksek bel pantolon kısa tişört uyumu su götürmez bir gerçektir. İlginç bir baskısı olan kısa bir tişörtle pantolonuzu kombine ettikten sonra daha da tarz görünmek için yün olmayan ince bir bere kullanabilirsiniz. Bu kombin; gün içinde giyebileceğiniz rahat ve sevimli bir birleşme olacak. Biraz Avril Lavigne’in 20’li yaşları sanki, ne dersiniz?

9. Kırmızı Yüksek Bel Pantolon ve Lacivert Uzun Kollu Bluz Kombini

Yüksek Bel Pantolon Lacivert Bluz Kombini

Canlı renklerde yüksek bel pantolonlar seçerek bluzlarınızı daha koyu renkte veya daha sade bir tarzda tercih ederek de kullanabilirsiniz. Kırmızı bir pantolon lacivert uzun kollu bir bluzla epey uyumlu olacaktır.

10. Siyah Yüksek Bel Pantolon ve Beyaz/Krem Rengi Bluz Kombini

Yüksek Bel Pantolon Beyaz Bluz Kombini

Yüksel bel pantolon siyah olduğunda size pek çok kombin imkânı sunar. Üstelik krem rengi veya beyaz düz bir bluzla kombin oluşturarak da kolay yoldan şık bir görünüme sahip olabilirsiniz. Bu kombini topuklu ayakkabı ya da siyah bir çizme ile tamamlayabilirsiniz.

11. Bol Paçalı Yüksek Bel Pantolon ve 70’ler Esintili Yarım Omuz Bluz Kombini

Yüksek Bel Pantolon Bol Paça Kombini

Biraz daha ilginç bir tarz yaratmak istiyorsanız  bol paçalı bir yüksek bel pantolon tercih edebilirsiniz. Üstüne yarım omuzlu bol bir bluz ve kabarık saçlar… Tıpkı 70’li yıllardan fırlamışsınız gibi retro bir görünüme ulaşmak işte bu kadar kolay…

2017’nin vazgeçilmez modası çiçekli elbiseleri ele aldığımız yazımızı okumak için tıklayın!

Önceki YazıSonraki Yazı