Doğal Makyaj

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır

Doğal bir görünüm amaçlarken doğru makyaj tekniklerini uygulamak ve işinizi görecek makyaj malzemelerini kullanmak çok önemli. Minimalizmin ve sadeliğin özellikle ön planda olduğu günümüz modasında doğal makyaj da zarafet ve asaletin adeta simgesi haline gelmiş durumda. Çabasız güzelliğin anahtarı olan doğal makyaj, her ne kadar kulağa iki dakikalık iş gibi gelse de aslında bundan biraz daha fazla vaktinizi alabilir. Ama endişelenmeyin; nokta atışı tüyolarımız ve ince taktiklerimizle doğal makyaj nasıl yapılır, iki dakikada göstereceğiz.

Doğal Makyaj Nemlendirici

Adım 1: Nemlendirin.

Natürel makyaj için dört dörtlük bir baz yaratmak çok önemli, ne de olsa her işte temeliniz sağlam olmalı, değil mi? Nemlendirici yüz kremleri cildinize ihityacı olduğu nemi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda anti-aging etkisi ile de uzun vadede cildiniz üzerinde olumlu etki yaratır. E doğal makyaj için pudra sürerken sağlayacağını kolaylıktan bahsetmiyoruz bile!

Doğal Makyaj Kapatıcı

Adım 2: Kusurları kapatın.

Göz altındaki yorgunluk belirtilerini, siyah halkaları, olur olmaz çıkan sivilceleri, ciltteki leke ve kusurları kapatmak doğal makyaj yapımı sırasında en önemli adımlardan bir tanesi. Yüzünüzü kusursuz gösterecek kapatıcılar, fondöten kadar ağır ve kıvamlı olmadıkları için doğal görüntünüzden uzaklaşmanıza izin vermez.

Doğal Makyaj Pudra

Adım 3: Pudra uygulayın.

Doğal makyaj teknikleri arasında bir diğer önemli adım da pudra seçiminiz. Sıkıştırılmış pudra kullanabileceğiniz gibi likit fondöten de kullanmanız mümkün. Doğal görünümlü makyaj için önemli olan uyguladığınız pudra ya da fondöteni sadece tek katmanla sınırlı tutmanız. Katmanı eşit bir şekilde yüzünüze dağıtmak için fondöten süngeri kullanmak iyi bir fikir olacaktır.

Doğal Makyaj Far

Adım 4: Doğal tonlarda far sürün.

Natürel görünümlü, canlı ve kadifemsi gözler için simsiz, mat far kullanın. Toprak tonlarında tercih edeceğiniz mat bir far ile göz kapaklarınızda pürüzsüz doğallıkta bir görünüm yakalamanız mümkün. Bununla birlikte seçeceğiniz far tonunun cildinizden bir ya da iki ton daha koyu olmasında fayda var; bu sayede doğallıktan ödün vermeden göz renginizi ön plana çıkartabileceksiniz.

Doğal Makyaj Ruj

Adım 5: Ten rengi ruj sürün.

Halihazırda dudaklarınızla aynı renkte ruj kullanmak kulağa biraz saçma gelebilir, ancak doğal makyaj yaparken var olan yüz hatlarınızı ortaya çıkartmak için bu tip tekniklere başvurmak şart. Ten rengi, uçuk pembe ya da hafif şeftali tonlarında bir ruj ile doğal makyajınızı tamamlamanız mümkün. Daha da basite inmek isterseniz sadece parlatıcı sürmeniz yeterli.

Doğal Makyaj Rimel

Adım 6: İnce bir katman rimel uygulayın.

Doğal bir görünüm için ihtiyacınız olan tek şey, ince ve hafif bir katman maskara. Eğer işi abartıp birkaç kat rimel sürmeye kalkarsanız doğal makyajdan uzaklaşıp gitgide abartılı gece makyajına yaklaşmış olursunuz. Söz konusu natürel makyaj olduğu zaman her şeyi miminalde tutmakta fayda var.

Doğal Makyaj Eyeliner

Adım 7: Eyeliner sürmeyin.

Her ne kadar eyeliner çarpıcı, göz alıcı ve iddialı gözlerin anahtarı olsa da maalesef doğal makyajda bu gibi iddialara yer yok. Göz kalemi sürmekten de kaçının; en fazla alt kapağa ince bir kat beyaz göz kalemi sürerek işinizi tamamlayın. Makyajınızı temizlerken eyeliner sürmediğiniz için kendinize dua edeceksiniz!

Makyaj yapma sürecinizi kolaylaştıracak ve daha da keyifli hale getirecek makyaj fırçaları önerilerimiz burada!

Önceki YazıSonraki Yazı