Kirpik Lifting Nedir, Nasıl Yapılır?

kirpik lifting nedir

Kirpiklere hacim kazandırmak için yapılan kirpik lifting, kirpikleriniz için perma gibidir. “Kirpik lifting nedir?” diye soranlar için kirpik lifting, doğal kirpiklerin rengini ve şeklini değiştirmektir. Bu işlem, kirpiklere zarar vermeden* daha uzun kirpiklere sahip olmanıza yardımcı olur. Kirpiklerinizin doğal ve güçlü bir görünüm kazanmasını sağlayan kirpik lifting fiyat skalası ise işlemin yapıldığı yere ve kapsamına göre çeşitlenmektedir. 

Kirpikleri belirli bir süre içinde kalıcı biçimde kaldırma ve kıvırma işlemi olan kirpik lifting, uzun süreli kıvrık kirpik görünümü sunar. Bu uygulama düz kirpiklere sahip olanlar için ideal bir uygulamadır. Kirpik lifting uygulaması doğal kirpikleriniz üzerinde çalıştığı için kirpiklerinize ekstra bir uygulama yapmanıza gerek kalmaz. Her kirpik uzunluğu ve kalınlığı için uygun olan bu uygulama kirpiklerinizi kaldırır. Aynı zamanda daha uzun ve daha koyu kirpik görünümü verir. 

Bunun yanı sıra kirpik lifting işlemi az bakım gerektirir ve pratik bir alternatiftir. Kirpiklerinizi canlandırırken aynı zamanda onlara hacim kazandırır. Bu işlem kirpik uzantıları ile uyumludur ve onları kalıcı olarak kıvırmayı amaçlar. Bu sayede kirpiklerinizi kıvırmak için maskara veya diğer güzellik ürünlerine ihtiyaç duymazsınız. Hem pratik hem de hızlı bir uygulama olan kirpik liftingi sayesinde uzun süre makyaj yapmadan istediğiniz kirpik görünümüne sahip olabilirsiniz.

kirpik lifting nasıl yapılır

Kirpik Lifting Nasıl Yapılır?

Kirpik lifting uygulaması yaptırmadan önce gözünüzde ve cildinizde herhangi bir alerji olup olmadığını göz önünde bulundurmak son derece önemlidir. Lifting uygulaması yaptırmadan önce gözlerinizi makyajdan arındırmış olmanız gerekir. Bununla birlikte gözleriniz kuru ve temiz olmalıdır. Buna ek olarak lens kullanan biriyseniz uygulama öncesinde lenslerinizi çıkarmanız gerekir. “Kirpik lifting nasıl yapılır?” sorusuna cevap verelim. Kirpik liftingi işlemi üç temel adımda yapılır. 

  1. Öncelikle kapalı göz kapaklarının üzerine silikon pedler yerleştirilir. Bu sayede kirpiklere uzun süreli kalkık ve kıvrık bir etki verilir. Daha sonra kirpikler taranıp kaldırılarak kirpiklere özel bir serum uygulanır. Bu serum sayesinde kirpiklerdeki kıvrık görünüm korunur. Geriye doğru yapıştırılan kirpiklere özel bir solüsyon uygulanarak yaklaşık 15 dakika bekletilir. Bu aşamada önemli olan kirpiklerin tek tek ayrılmış olması ve kirpiklere eşit bir şekilde solüsyon sürülmesidir. 
  2. Bundan sonraki aşamada kirpiklere bir solüsyon daha sürülür ve bekletilir. 
  3. Son işlem olarak kirpiklere keratin bakımı yapılır ve renk verici bir solüsyon ile kirpikler taranarak kirpik liftingi işlemi tamamlanır. Güzellik ve bakım merkezlerinde uygulanan kirpik lifting ücreti uygulama yapılan merkeze göre farklılık gösterebilir. Kirpik liftingi ve renk tonunun sonuçları yaklaşık altı ile sekiz hafta sürer.
kirpil lifting sonrası

Kirpik Lifting Yaptırdıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğru uygulanan kirpik lifting, kirpiklerinizi mükemmel bir kıvrım oluşturacak şekilde şekillendirir. Kirpikleri öne çıkarmak için kirpiklerinizin renk tonuyla eşleştirilir. Görünümünüzü değiştirmenin en hızlı ve basit yollarından biri olan kirpik liftingi hızlı ve acı vermeyen bir işlemdir. “Kirpik lifting kalıcılığı ne kadardır?” sorusundan hareketle bu işlem kullanılan içeriğe göre 1 ila 2 ay arasında etkisini korur. 

Kirpilerinize kıvrak ve dolgun görünüm kazandıran bu uygulama sayesinde rimel kullanmadan istediğiniz etkiyi alabileceksiniz. Kirpik lifting yaptıranlar bu uygulamayı hızlı ve kalıcı sonuçlar sunduğu için tercih etmektedirler. Kirpik lifting işleminden sonraki ilk 48 saat, sonuçları korumak için oldukça önemlidir. Bu süreç boyunca kirpiklerinizi korumak için su ve rimelden kaçınmanız gerekir. Bununla birlikte bu süreçte makyaj yapmamanız ve kirpik kıvırıcı kullanmamanız oldukça önemlidir. 

Sıcaklık, su, makyaj temizleme yağı, losyon, krem ve makyaj temizleme mendilleri gibi birçok faktöre dikkat edilmesi gerekir. Kirpik ve göz çevresinde 24 saat boyunca şampuan, saç kremi ve göz serumlarından kaçınmanız etkili sonuçlar için önemlidir. Aynı zamanda bu süreç boyunca kirpiklerinizi ovmaktan ve kirpiklerinizle oynamaktan kaçınmanız gerekir. Bununla birlikte yüz üstü uyumaktan kaçınarak kirpiklerinizdeki işlemi koruyabilirsiniz. Bunun yanı sıra her sabah ve akşam kirpikleri fırçalamanız kirpiklerinizin görünümünü korumaya yardımcı olur.

Kirpik Lifting Kirpikleri Döker mi?

Kirpik lifting, daha dolgun ve canlı bir kirpik görünümü kazandıran pratik bir işlemdir. Kirpiklerinizin doğal şekli, yönü ve kalınlığına bağlı olarak hayal ettiğiniz kirpik görünümüne kavuşabilirsiniz. Kirpik liftingi içinde yer alan keratin bakımı uygulaması sayesinde kirpikleri besler ve güçlenmesini sağlar. Kirpikleriniz neredeyse düz duruyorsa lifting işlemi uygulandıktan sonra büyük bir fark ortaya çıkar. Kısa ve düz kirpiklere sahip olanlar için kusursuz sonuçlar sunan bu uygulama hızlı ve pratiktir. Bununla birlikte bu uygulama kirpiklerinize daha uzun, daha dolgun ve daha belirgin bir görünüm kazandırır. 

Kirpiklerin güçlenmesine ve dolgun görünmesine destek olan bu uygulamanın uzman kişiler tarafından hijyenik ortamlarda uygulanması gerekir. 

Kirpiklerin güçsüzleşmesi, dökülmesi ve zayıflaması kirpik lifting zararları arasında yer alır. Ancak hijyenik bir ortamda doğru bir şekilde uygulandığında kirpik lifting işlemi kirpiklerin dökülmesine neden olmaz. Doğal kirpik köklerine uygulanan bu işlem kirpik keratin bakımı olarak da adlandırılır. Bu işlemin hijyenik ortamlarda ve profesyonel kişiler tarafından yapılması oldukça önemlidir. 

evde kirpik bakımı

Kirpik Liftingi Evde Nasıl Yapılır?

Kirpik lifting, kirpiklerin belirli bir süre hacimli ve uzun görünmesini sağlayan güzellik uygulamalarından biridir. Kirpikleri besleyen ve güçlenmesine yardımcı olan bu uygulama sayesinde daha belirgin renkte ve dolgun kirpik görünümüne sahip olabilirsiniz. Güzellik merkezine gitmek istemiyorsanız ve evde kirpik lifting yapmak istiyorsanız bu işlemi kirpik lifting seti ürünleri ile evde pratik bir şekilde uygulayabilirsiniz. Kolaylıkla uygulayabileceğiniz bu setler sayesinde kirpiklerinizin daha uzun ve hacimli olmasını sağlayabilirsiniz. 

Evde kullanım için oldukça konforlu bir kullanım sunan bu setler sayesinde istediğiniz profesyonel sonuçları elde edebilirsiniz. Setlerin içinde bulunan uygulama talimatlarını takip ederek kirpik lifting uygulamasını kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu kirpik perması setleri, düz ve kısa kirpiklere sahip olanlar için hızlı ve etkili sonuçlar sunar. Kirpiklerinizin doğal, belirgin ve uzun kıvrımlı bir şekilde görünmesine yardımcı olur. Aynı zamanda özel formülü sayesinde kirpiklerinizi güçlendirir ve kirpiklerinizin daha sağlıklı ve daha bakımlı görünmesini sağlar. Setlerde yer alan ürünleri uygulama talimatlarını göz önünde bulundurarak hızlı ve etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. Kısa yoldan hızlıca etkili bakışlara sahip olmak içinse maskara ve takma kirpik ürünleri arasından farklı seçeneklere göz atabilirsiniz.

kirpik lifting işlemi

Kirpik Lifting Avantajları

  • Kirpik liftingi, hızlı ve uzun süre etkisini koruyan bir işlemdir.
  • Tüm kirpik tipleri için uygundur. Her kirpik uzunluğu ve kalınlığı için ideal bir kullanım sunar. Her kirpik uzunluğuna uygun boyutlarda aparat seçenekleri vardır.
  • Kirpiklerinizi şekillendirir ve kaldırır. Aynı zamanda daha uzun ve daha koyu kirpik görünümü verir.
  • Doğal bir kirpik görünümü kazandırır.
  • Kirpiklerinize bakım yapar ve daha güçlü kirpiklere sahip olmanıza yardımcı olur. Kirpiklerinizi uzatmak için sürekli olarak bir şeyler kullanmanıza gerek kalmadan kirpiklerinizi daha kalın ve daha kıvrımlı gösterir. 
  • Kirpik lifting uygulaması tek seferlik bir uygulamadır. Bu yüzden uygulama sonrası herhangi bir bakım yapmanıza gerek kalmaz. 
  • Kirpik lifting yaptırdıktan sonra herhangi bir makyaj ürünü kullanmanıza gerek kalmaz. 

*İşlemde kullanılacak ürünler hakkında detaylı bilgi almak için mutlaka uzmanlara danışınız. Bazı ürünler alerjik reaksiyonlara neden olabilir. 

Kirpik Lifting içeriği ilginizi çektiyse, “Kirpik Bakımı” yazımızı da inceleyebilirsiniz, keyifli okumalar!

Önceki YazıSonraki Yazı