Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılır?

Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılır

Makyaj çantanızda piyasadaki en iyi fondöteni taşıyor olabilirsiniz; ancak makyaj süngeri nasıl kullanılır bilmiyorsanız, maalesef bu fondötenin size hiçbir faydası yok. Makyaj süngeri aslında yeni bir makyaj malzemesi değil, ancak son zamanlarda makyaj uygulamalarında fondötenin büyük ölçüde ön plana çıkması ile çok daha farklı tasarımlarda makyaj süngerleri görmeye başladık. Pek çok farklı boy, şekil ve yapıda karşımıza çıkan makyaj süngerleri ile ilgili bilmeniz gereken her şey; daha da önemlisi makyaj süngeri nasıl kullanılır rehberimiz başlıyor.

Makyaj Süngeri Nedir?

İşin aslına bakarsanız makyaj süngerleri eskiden eczanelerde toplu halde satılırdı ve tek kullanımlık paketlerde gelirdi. Şimdilerde herhangi bir makyaj süngeri satın aldığınız zaman bile çok daha dayanıklı ve uzun ömürlü bir süngerle karşılaştığınız kesin. Her birini doğru şekilde temizlediğiniz ve bakımını yaptığınız sürece aylarca kullanmanız gayet mümkün. Süngerin emiciliği sayesinde üzerine uygulamış olduğunuz makyaj malzemesinin tamamı süngerin içine hapsolur, böylece makyaj süngeri kullanarak yaptığınız makyajda hiçbir zaman aşırıya kaçmazsınız. Siz makyaj süngerini yüzünüzde dolaştırdıkça o, bütün lekeleri ve kırışıklıkları ortadan kaldırarak adeta yüzünüzde makyaj yokmuş hissi verir.

Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılır

Neden Makyaj Süngeri Kullanmalıyım?

Tabii ki fondöteninizi ve kapatıcınızı parmaklarınızı kullanarak da uygulamanız gayet mümkün; ancak profesyonel bir makyaj görüntüsüne kavuşmak istiyorsanız makyaj süngeri nasıl kullanılır, bilmeniz şart. Fondöten, aydınlatıcı ve kapatıcı kullanmanın en temel amacı, yüzünüzde kusursuz ve doğal bir görünüm yaratmaktır. Tam olarak bu görünüme kavuşmanıza olanak sağlayan makyaj süngeri kullanımı, pürüzsüz, natürel ve dört dörtlük bir makyaj bazına sahip olmanıza yarayan mucizevi makyaj malzemelerinden.

Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılır?

Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılır

Adım 1: İhtiyaçlarınıza göre bir şekil ve ebat seçin.

Büyük ve yuvarlak makyaj süngerleri daha çok BB krem, CC krem ve sıvı fondöten çeşitlerinin uygulanmasında tercih edilmeli. Ebat olarak daha küçük makyaj süngerleri ise göz altı çevresi ve leke, sivilce ya da siyah nokta gibi kusurların kapatılmasında kullanılmalı.

Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılır

Adım 2: Makyaj süngerinizi ıslatın.

Makyaj süngeri kullanarak makyaj yapmaya başlamadan önce süngerinizi iyice ıslatmanız gerekecek. Süngerin hiçbir noktasında kuruluk kalmadığına ve içerisinde fazladan su kalmadığına emin olun; bunun için süngeri ıslattıktan sonra iyice sıkmanız ve içindeki suyu boşaltmanız yeterli.

Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılır

Adım 3: Fondöteni uygulamaya başlayın.

Az miktarda sıvı fondöteni elinizin arkasına uyguladıktan sonra makyaj süngerinin yuvarlak ucunu fondötene batırarak ufak ufak yüzünüze uygulamaya başlayın. Aynı teknikten kapatıcı, aydınlatıcı hatta krem allık kullanırken de faydalanmanız mümkün.

Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılır

Adım 4: Son dokunuşları yapın.

Makyaj süngeri nasıl kullanılır, öğrendikten sonra sıra son dokunuşlara geldi. Kusursuz bir fondöten görünümü oluşturmak için süngerin üzerinde herhangi bir ürün olmadan noktalama hareketlerle yüzünüzün üzerinden geçin, böylece dokunulmamış bir bölge bırakmamış olursunuz.

Makyaj Süngeri Kullanırken Nelere Dikkat Etmeli?

  • Makyaj süngerini ıslattıktan sonra onu sıkarak içinde kütle halinde su kalmamasını sağlayın.
  • Süngeri uygularken onu ovalamayın ya da çekmeyin; onun yerine yüzünüze uyguladığınız hafif vuruş ve dokunuşlarla makyajı eşit bir şekilde suratınıza dağıtın.
  • Makyaj süngerlerinizi düzenli olarak temizlemeyi ihmal etmeyin.
  • Bİrkaç ayda bir yeni sünger alın.
  • Ucuza kaçmayın; kusursuz bir makyaj, ancak kusursuz kalitede makyaj malzemeleri ile ortaya çıkar; buna makyaj süngeri de dahil.
  • “Makyaj süngeri nasıl kullanılır?” diye kendinizi yormayın. Bir kez uyguladıktan sonra aslında ne kadar kolay bir işlem olduğunu fark edeceksiniz.

Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılır

Takma kirpik nasıl takılır merak edenler buraya!

Önceki YazıSonraki Yazı