Egzersiz Kıyafetleri

Egzersiz Kıyafetleri

Spor yaparken rahat hareket edebilmek oldukça önemlidir. Rahat edebilmek için konforlu egzersiz kıyafetleri tercih etmek gerekir. Spor ve egzersiz kıyafetleri özellikle son zamanlarda hayli ön plana çıkmaya başlamıştır. Spor yaparken motivasyon sağlama açısından da büyük etkileri bulunan spor kıyafetleri çeşitli model seçenekleriyle beğeninize sunuluyor. Özellikle son zamanlarda spor markası dışındaki markalar bile ürün çeşitliliğine egzersiz kıyafetlerini eklemiş durumda. Hal böyle olunca spor ve egzersiz kıyafetleri konusunda geniş bir ürün yelpazesiyle karşılaşıyorsunuz. Bu yazımızda sizlerle egzersiz yaparken olmazsa olmaz egzersiz kıyafetlerinin yanı sıra; spor deneyiminizi daha keyifli ve konforlu hale getirecek spor aksesuarlarından da bahsedeceğiz. Keyifli okumalar!

Egzersiz Yaparken Konforunuzu Artıracak Egzersiz Kıyafetleri

Egzersiz Kıyafetleri Nelerdir?

Egzersiz Kıyafetleri Sporcu Taytı

Spor Taytı

Spor taytı spor yaparken rahat edebilmek açısından adeta olmazsa olmaz egzersiz kıyafetleri arasında yer almaktadır. Spor taytları özellikle kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Egzersiz kıyafetlerinin son zamanlarda hayli rağbet görmesiyle spor taytı modelleri de bir o kadar çeşitlenmiştir. Desenli, düz, transparan pek çok spor taytı modelini Tayt kategorimizden inceleyebilirsiniz.

Egzersiz Kıyafetleri Basketbol Taytı

Basketbol Taytı

Spor yaparken kadınların yanı sıra erkekler de spor taytları kullanırlar. Özellikle basketbol oyuncularından görmeye alışkın olduğumuz taytlar, basketbol taytı olarak bilinse de sadece basketbola özgü olarak üretilmemiştir. Basketbol ya da futbol oynarken, koşu yaparken, bisiklet kullanırken erkeklerin birçoğu tayt kullanmayı tercih etmektedir. Erkeklerin özellikle şortla birlikte kullandıkları taytlar; terin emilmesine yardımcı olmakla birlikte olası düşme ve çarpma durumlarında daha az hasar görmeyi sağlamaktadır.

Egzersiz Kıyafetleri Sporcu Sütyeni

Sporcu Sütyeni

Sporcu sütyeni, adından da anlayacağınız üzere kadınlara özgü egzersiz kıyafetleri arasında yer almaktadır. Sporcu sütyeni balensiz olarak tasarlanır ve göğüsleri sımsıkı sarar. Sporcu sütyeni diğer sütyenlerden farklı olarak ya kopçasızdır ya da kopçası ön kısımda bulunur. Spor yaparken göğüslerinizi deformasyonlardan koruyan sporcu sütyenleri aynı zamanda göğüsleri hareketsiz hale getirerek spor esnasında dikkatinizin dağılmasını önler.

Egzersiz Kıyafetleri Fitness Atleti

Fitness Atleti

Fitness atleti; hem yoğun harekete maruz kalan vücudun ısı kaybetmemesinde etkilidir hem de özellikle pilates ve yoga gibi egzersizlerde kadınların daha rahat hareket etmelerini sağlar. Fitness atleti ile direkt olarak egzersize başlayabileceğiniz gibi dilerseniz yapacağınız egzersize göre atletin üstüne sweatshirt ya da tişört de giyebilirsiniz.

Egzersiz Kıyafetleri Sporcu Tişörtü

Fitness Tişörtü

Fitness tişörtlerinin normal tişörtlerden farkı kumaş yapılarıdır. Fitness tişörtleri genellikle terletmeyen yani nefes alabilen kumaşlardan tasarlanmaktadır. Bilindiği gibi vücudun ısısı yükseldiğinde, vücutta sıvı kaybı yaşanır ve bu hem sağlığınızı hem de performansınızı olumsuz yönde etkiler. Bu yüzden spor yaparken özellikle spor yapanlar için üretilmiş olan kıyafetleri tercih etmeniz oldukça önemlidir.

Egzersiz Kıyafetleri Sweatshirt

Sweatshirt / Eşofman Üstü

Sweatshirt ve eşofman üstü modelleri genellikle outdoor spor ya da egzersizle uğraşanlar tarafından tercih edilmektedir. Koşu, trekking ya da bisiklete binme gibi sportif aktivitelerde kullanabileceğiniz sweatshirt, eşofman üstü gibi kıyafetlerin yanı sıra daha soğuk ve yağışlı havalarda yağmurluk, yelek ve mont gibi ürünleri de tercih edebilirsiniz.

Egzersiz Kıyafetleri Eşofman

Eşofman Altı / Eşofman Takımı

Eşofman takımlarının modasının her ne kadar geçtiği düşünülse de özellikle son zamanlarda birbiri ardına eşofman takımları ile objektiflere takılan ünlüler, bu modayı yeniden canlandırmış durumda. Spor yaparken eşofman takımı kullanmak her aktivite için elverişli olmasa da özellikle yürüyüş, koşu gibi aktivitelerde rahatlıkla kullanılabilir.

Egzersiz Kıyafetleri Pilates Çorabı

Pilates Çorabı

Pilates çorabı özellikle pilates ve yoga yapanlar tarafından kullanılmaktadır. Pilates ve yogayı diğer sporlardan ayıran en önemli özellik; çoğunlukla ayakkabısız, çorapla ya da çıplak ayakla yapılıyor olmasıdır. Bu yüzden pilates ya da yoga yaparken hem ayaklarınızı spor salonlarının zeminine basmaktan koruyacak hem de egzersiz yaparken ayaklarınızın kaymamasını sağlayacak pilates çoraplarını tercih edebilirsiniz. Pilates çorabının yanı sıra spor yaparken kullanabileceğimiz tüm “Spor Çorapları” kategorimizde!

Egzersiz Yaparken Kullanabileceğiniz Aksesuar ve Diğer Ürünler

Egzersiz Kıyafetleri Aksesuarlar

Egzersiz Kıyafetleri Fitness Eldiveni

Fitness Eldiveni

Özellikle fitness yaparken kullanıldığı için “fitness eldiveni” ve ağırlık eldiveni olarak da bilinen eldivenler; daha iyi kavrama sağlamaktadır. Ayrıca bar ile temas edildiğinde avuç içinize koruma sağlayan bu eldivenlerin teri emme özelliği de bulunmaktadır. Hem kadınların hem de erkeklerin rahatlıkla kullanabilecekleri fitness eldivenleri, hava alabilir özel kumaşlardan tasarlanmaktadır.

Egzersiz Kıyafetleri Sporcu Saatleri

Sporcu Saatleri

Sporcu saatleri olarak adlandırabileceğimiz polar saatler, özellikle outdoor sporcular tarafından hayli rağbet görmektedir. Bu saatlerden en iyilerine imza atan Garmin markasına ait saatler; uydu sinyali alıcısı, jiroskop ve barometrik altimetreye sahip 3 eksenli pusula, yerleşik altimetre gibi fonksiyonel özelliklere sahip bulunuyor. Hareket verimliliğinizi daha iyi hesaplamanızı ve yön konusunda sıkıntı yaşamamanızı sağlayacak olan bu saatler her sporcunun kolunda olması gereken egzersiz ürünlerinden.

Egzersiz Kıyafetleri Spor Ayakkabı

Spor Ayakkabı

Spor yaparken olmazsa olmaz giyim ürünlerinden biri elbette ki spor ayakkabıdır. Hem kadınlar hem de erkekler için olmazsa olmazlar arasında yer alan spor ayakkabılar yaptığınız spora uygun olarak seçilmelidir. Yapacağınız sporun zeminine, sporda yapacak olduğunuz hareketlere uyum sağlayacak olan bir spor ayakkabı yapmış olduğunuz egzersizden daha fazla verim almanızı sağlayacaktır.

Egzersiz Kıyafetleri Spor Mataraları

Spor Mataraları

Yine her sporcunun yanında ayırmaması gereken ürünlerden biri de spor matarasıdır. Spor mataraları diğer mataralardan farklı olarak; %100 dökülmez ve sızdırmaz özelliktedir. Koku yapmayan sporcu mataraları aynı zamanda BPA içermemektedir. Çift katmanlı çelik ve vakumlu yapıları ile içeçeğinizi sıcak ya da soğuk tutabilen sporcu mataraları ayrıca kolay temizlenebilir özelliktedir.

Egzersiz Kıyafetleri Bere

Şapka ya da Bere

Yine outdoor egzersizlerle uğraşanların muhakkak sahip olması gerekenler arasında şapka ve bereler yer almaktadır. Güneşli havalarda başınızı ve yüzünüzü güneş ışınlarından korumanızı sağlayacak şapkalar, pek çok sporcunun olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra soğuk havalarda hem baş hem de kulak bölgenizi sert rüzgardan koruyacak bereleri de spor yaparken kullanabilirsiniz.

Egzersiz Kıyafetleri Kulaklık

Kablosuz Kulaklıklar

Spor yaparken müzik dinlemeyi sevenler için olmazsa olmaz aksesuarlardan biri de bluetooth/kablosuz kulaklıklardır. Hareket sensörüne sahip kablosuz kulaklıkları tercih ederek egzersiz yaparken bir yandan da müzik dinleyebilirsiniz. Suya, tere ve toza karşı dayanıklı korumaya sahip olan kablosuz kulaklıklar uzun şarj ömürleri sayesinde spor aktiviteniz boyunca sizi yarı yolda bırakmaz.

Egzersiz Kıyafetleri Çanta

Spor Çantası

Yine hem kadınların hem de erkeklerin olmazsa olmaz spor aksesuarlarından biri olan spor çantaları; tüm egzersiz kıyafetleri, spor aksesuarları ve kişisel bakım ürünlerini alabilecek büyüklükte ve genişlikte tasarlanmaktadır. Bu sayede spor salonuna giderken ihtiyacınız olan tüm malzemelerinizi spor çantanıza doldurabilir ve spora eksiksiz başlayabilirsiniz.

Soğuk havada da spor yapabilirsiniz. Soğuk havada spor yapmak için ihtiyacınız olan tüyolar yazımızda!

Önceki YazıSonraki Yazı