NBL Probiotic Gold

NBL Probiotic Gold

Vücudumuz tıpkı bir makine gibi çalışıyor. Bütün organlarımızın ana kontrol merkezinde ise beynimiz bulunmakta. Hayati öneme sahip beynimizin son yıllarda yapılan çalışmalarda bağırsak sistemlerimiz ile doğrudan ilişkili olduğu ortaya çıktı. Bu ilişki durumu öyle bir boyut aldı ki artık uzmanlar bağırsak sistemlerimizin beynimiz kadar fonksiyonel çalıştığı hususunda neredeyse hemfikirler. Gündelik hayatın stres ve sorunları sebebiyle oluşan bazı ruhsal ve bedensel sorunların çözümünün sadece beynimizle değil; aynı zamanda düzenli sindirim sistemi ve özellikle sağlıklı bağırsak sistemleri ile ilgili olduğu yapılan araştırmalarda ortaya çıkmıştır. Mesela mutsuzluk veya depresyon sebebinin, vücudumuzda oluşan seratonin yani mutluluk hormonunun eksikliği olduğu söylenegelir. Genel kanı, bu hormonun beynimizde üretildiği yönündeydi. Son yapılan çalışmalarda beynimizin vücudumuzda bulunan seratonin hormonunun yalnızca %5’ini sentezleyebildiğini gösterdi. Kalan %95 lik kısmın ise bağırsaklarımızda probiyotikler vasıtasıyla sentezlendiğini biliyor muydunuz?

NBL Probiotic Gold İle Bağışıklık Sisteminiz Güvende!

NBL Probiotic

Vejateryen beslenenler, süt ve süt ürünlerini çok sevmeyenler ya da benim gibi sürekli bu ürünleri tüketemeyenlerin veya sevmeyenlerin imdadına; piyasanın en bilinen, yetişkinler ve çocuklar için vitamin takviyesi, vitamin takviyesi ve hapları dendiğinde ilk akla gelen, güvenilir markalarından biri olan NBL Probiotic Gold yetişiyor.

Eğer siz de benim gibi, günlük hayat telaşesi içinde düzenli ilaç kullanmay unutuyor, ihmal ediyorsanız ya da hapları, tabletleri yutmakta zorlanıyorsanız NBL Probiotic ürünleri tam size göre! İnanılmaz pratik, toz şeklinde üretilmiş, günlük içtiğiniz bir bardak suyunuza karıştırıp bitirebileceğiniz, kokusu ve tadı yok denecek kadar az olan bir Saşe NBL ile siz de probiyotik dengenizi koruyablirsiniz.

Saşe formülü ile mükemmel bir kolaylık olan NBL Probiotic Gold ürünü ile tek seferde 2.5 milyar aktif probiyotik, prebiyotik ve yararlı organizmayı bağırsaklarınızla buluşturabilirsiniz. Bunun yanı sıra; sadece probiyotik değil vücudumuzun ihtiyacı olan vitaminlerden A, C, E, B1, B2, ve B6 vitaminlerini de NBL ile kazanabilirsiniz. Tüm bu özellikleri ile NBL Probiotic Gold, adeta başucunuzda bulunması gereken bir ürün. NBL Probiotic Gold saşelerini, günde 1 kez sabah veya akşam yemekle beraber ya da yemekten sonra su, süt, yoğurt gibi gıdalarla karıştırarak kullanabiliyorsunuz. Suya katılan saşe formunda değil de günlük çiğneme tabletleri formunda kullanmak isteyen yetişkinler için üretilen NBL ürünü ise, NBL Probiotic Optima. NBL Probiotic Optima ile tek tablette 1.5 milyar probiyotik ve lif ile desteklenmiş C vitamini takviyesi ile bağışıklık sistemimizi destekleyebilirsiniz.

NBL Probiotic Ürünleri

NBL’nin bir başka ürünü olan NBL GYNOBIOTIC ise kapsül formundadır ve sadece kadınların kullanımına uygundur. Yararlı probiyotik mikroorganizmalardan lactobacillus acidophilus ve lactobacillus rhamnosus barındırıyor. Yan destek olarak lif ve botanik içeren NBL GYNOBIOTIC, antibakteriyel olarak yaban mersini de içerir. Lactobacillus acidophilus probiyotikleri birçok faydasının yanı sıra vajinal enfeksiyonların oluşumunu engelleyerek vücudumuzu korur. Özellikle kadınlarda sıklıkla rastlanılan idrar yolları enfeksiyonu için yaban mersini müthiş kuvvetli bir savunmacıdır. Günlük hayatta özellikle kadınların korkulu rüyalarından birisi, genital bölgelerde oluşan rahatsızlıklardır ve bu rahatsızlıklara kötü bakterilerin sebep olduğunu biliyoruz. NBL GYNOBIOTIC işte bu sorunla mücadele edebilmemiz için bize çok fayda sağlıyor. NBL ürünleriyle, bu rahatsızlık sebebiyle tanışmış, NBL GYNOBIOTIC ürünü ile çok hızlı bir iyileşme yaşadıktan sonra, NBL Probiotic Gold ürününü kullanmaya başlamış biri olarak her iki ürünü de güvenle tavsiye edebilirim.

Dikkat: NBL Probiotic Gold’un içerisinde uyarı olarak belirtilmiş olan bir bilgiden de bahsetmek isterim: NBL Probiotic Gold, süt ve süt ürünleri içerdiğinden, süt ve süt ürünlerine karşı alerjiniz varsa bu ürünü kullanmamanız gerekiyor.

Probiyotik Takviyesinin Önemi

NBL ProbiyotikBağırsaklarımızın yanı sıra bağışıklığımızı korumak da oldukça mühimdir. Çünkü bağışıklığımız, vücudumuzun genel savunma mekanizmasıdır. İçeride oluşacak veya dışardan gelecek her türlü zarara karşı hücrelerimizin dirençli kalmasını sağlayan bağışıklık sistemimizin yaklaşık %70’i bilfiil bağırsak sistemlerimizde bulunmaktadır. Bağırsaklarımızda sayısız bakteri bulunur. Bunların bir kısmı faydalı bakteriler olarak probiyotikleri oluşturur. Ancak düzensiz beslenme, hastalıklar gibi olumsuz etkenler sonucu bağırsak floramızdaki probiyotiklerimiz zamanla azalmaya başlar. Bu sebeple sağlıklı bir bireyin, bağırsak sistemlerinde sürekli azalan bu yararlı bakteri populasyonunu yani probiyotiklerini vücudunda yeniden tamamlaması gerekir. Bu sayede bağırsaklarında yaşayan zararlı bakteriler ile mücadele edebilir. NBL Probiotic Gold da vücudunuzda probiyetik dengesini sağlayacak olan vitaminlerden biri.

Her zaman dediğim gibi neyin ne kadar alınması gerektiği ve kullandığınız başka ilaçlar varsa probiyotiklerin bunlarla etkileşimi olup olmayacağı konusunda herzaman doktorunuza danışmanız gerektiğini hatırlatırım.

Omega 3 takviyeleri ve Omega 3 alırken dikkat edilmesi gerekenler için buradan buyurun!

Önceki YazıSonraki Yazı