Katlanır Bisikletlerin Avantajları Nelerdir?

Doğaya zarar vermeden, yakıt için para harcamadan, özgürce istediğiniz yere gitmek istemez miydiniz? Böyle bir şey mümkün mü diye düşünüyorsanız hemen cevaplayalım, evet mümkün! Kısa mesafelerde ulaşımınızı bisikletle gerçekleştirerek her yere hızlı ve zahmetsiz bir şekilde gidebilirsiniz. Özellikle büyük şehirlerin trafiğinin çözümü de bisikletle ulaşımı gerçekleştirmek. Üstelik bisiklet sürmenin hem ekonomik açıdan gideri yok hem de sağlığa çok faydalı. Daha uzak mesafelere gitmek için toplu taşıma kullandığınızda yine bisikletinizi çanta gibi yanınızda taşımaya devam edebilir, toplu taşımadan indikten sonra da sürebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey katlanır bisiklet satın almak.

Katlanır Bisiklet Çeşitleri

Katlanır bisiklet modelleri arasında şehir içi kullanıma uygun olanları, dağ şartlarına uygun olanları ve tur bisikletleri bulunmakta. Diğer bisiklet modelleri gibi birçok çeşidi bulunan katlanır bisikletler, kullanılacak alanın şartlarına göre ufak tekerlekli ya da büyük tekerlekli olarak üretilmektedir. Şehir içi katlanır bisiklet modelleri genellikle küçük tekerleklidir. Böylece daha hızlı ve kıvrak hareketler yapabilmeye imkan sunar. Bu bisiklet modellerinin tasarımı, hızlı gitmeye elverişli olduğu için konforlu ve güvenli sürüş gerçekleştirebilirsiniz.

Küçük tekerlekleri ile ağırlık merkezi oldukça aşağı çekilen katlanır bisiklet ile düşük hızlarda da oldukça iyi denge kurabilirsiniz. Yoğun trafikte kaldırımda yayalarla birlikte gitmek zorunda kaldığınızda, bir yayanın yürüdüğü hızda bisikletle rahatlıkla gidebilirsiniz. Toplum içinde bisiklet sürmeyi kolaylaştıran bu özellik, güvenlik açısından oldukça önemli.

Katlanır Bisiklet

Katlanır Bisiklet ile Neler Yapabilirsiniz?

İstediğiniz Gibi Saklayabilirsiniz

Katlanır bisikletin en önemli avantajlarından biri de kolayca saklanabilmesi. Normal bisikletler gibi park alanına ihtiyaç duymayan bu bisiklet modelini katlayarak evin içinde, arabanın bagajında, dolapta, kısacası uygun olan her alanda pratik bir şekilde muhafaza edebilirsiniz. Hafif yapısıyla elde taşımaya elverişlidir.

Tatile Yanınızda Götürebilirsiniz

Tatile giderken bisiklet keyfinizi de yanınızda götürmek, katlanır bisikletler ile çok kolay. Çok az yer kapladığı için otobüste, trende ya da arabanın bagajında sizinle seyahat edebilir. Üstelik bisiklet, tatilde bilmediğiniz yerlere gitmenin en kolay yolu. Böylece kimsenin bilmediği yerleri keşfedebilirsiniz.

İşe Bisikletle Gidebilirsiniz

is-yeri-katlanir-bisiklet

Özellikle büyük şehirlerin en büyük sorunlarından biri olan trafik derdinden kurtulmak, bisiklet ile çok kolay. İş yerinize tam vaktinde ulaşmak, bunun için de saatler öncesinden kalkmak istemiyorsanız hemen katlanır bisiklet edinin. Bisiklet, kolayca katlanabildiği için iş yerinizin küçük bir bölümünde kolayca muhafaza edebilirsiniz. Gidon boğazı ve dik alın açısı olmayan katlanır bisikletler, trafiğin yoğun olduğu yollarda pratik bir şekilde manevra yapmanıza olanak sağlar.

Toplu Taşıma Araçlarına Binebilirsiniz

toplu-ulasim-katlanir-bisiklet

İşe giderken ya da gezmeye giderken bisiklet kullanmayı tercih etmek istiyor; fakat bazı yerlerde toplu taşıma araçlarına binmeniz gerekiyorsa, katlanır bisikletle bunu yapmanız çok kolay. Sadece birkaç hareketten destek alarak bisikletinizi çanta konumuna getirerek toplu taşıma araçlarına binebilirsiniz. Katlanır bisiklet kullanmayı alışkanlık haline getirdiğinizde aracınıza bağlı kalmadan, canınızın istediği gibi ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Hafta Sonu Sporu Olarak Bisiklet Sürmeyi Tercih Edebilirsiniz

Katlanır Bisiklet

Bisiklet sürmek, birçok kasın çalışmasına yardımcı olur. Spor salonlarına bütçe ayırmak yerine açık havada bisiklet sürmeyi tercih ederek hem ruhunuzu hem de vücudunuzu aktif hale getirebilirsiniz. Tek başınıza yapabileceğiniz gibi kalabalık gruplar halinde bisiklet turları düzenleyebilirsiniz. Katlanır bisiklet size spor yapma imkanı sunarken yeni yerler keşfetmenize ve arkadaş çevrenizin genişletmenize katkı sağlayacak.

Katlanır bisiklet almak için bu kadar çok nedenin varken neden hala bekliyorsunuz ki? :)

Yol bisikleti ve dağ bisikleti hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın!

Önceki YazıSonraki Yazı