Yüzme Malzemeleri Nelerdir?

Yüzme Malzemeleri Nelerdir

Yaz geldi… Hepimiz deniz hayalleriyle yanıp tutuşuyoruz. Denizde yüzmek için en iyi zamanlar. Bu yüzden sizi bu hafta işinize çok yaracak bir konuda hakkında bilgilendirmek belki de bildiklerinizi ama unuttuklarınızı hatırlatmak istiyorum. Yaza hazırlıklı olmak için alışverişe başlamadan önce “Yüzme malzemeleri nelerdir?” sorusunun yanıtını bilmekte fayda var.  Yüzücü malzemeleri, var ise bebekleriniz için bebek yüzme malzemeleri  ve sepetinize koymanız gereken diğer şeylerin tümünü listeledim. Ayrıca bu yazıda, sadece yaz için değil yılın her mevsimde gidebileceğiniz havuz için de gerekli olan yüzücü malzemeleri listesine ulaşabileceksiniz. Lafı uzatmadan yüzme ve yüzme yardımcı malzemeler ile yazımıza başlayalım!

Yüzme ve Yüzmeye Yardımcı Malzemeler

Yüzme Malzemeleri Nelerdir 1

Öncelikle yüzme malzemelerinden ve ne işe yaradıklarından bahsedelim. Yüzücü malzemeleri listesi işte şu şekilde:

Mayo, Bikini, Haşema

En olmazsa olmazla başlayalım. Herhalde en çok çeşidi bulunan malzemeler mayolar, bikiniler ve haşemalardır. Her zevke  göre yüzme kıyafeti bulunmaktadır. Kendi zevkinize uygun mayo, bikini ve haşema modellerini Mayo, Bikini, Pareo kategorimizden inceleyebilirsiniz. Genellikle profesyonellerin kullandığı ve sadelikten yana olanların tercih ettiği Mayo modellerini spor markalarından tercih edebilirsiniz. Haşema için ise size önerim; kumaşı iç göstermeyen ama çok da kalın olmayan açık renk ürünler tercih etmeniz olacaktır.

Yüzücü Gözlüğü

Havuz için olmazsa olmaz malzemelerden biri de şüphesiz yüzücü gözlüğü ama denizde özellikle berrak denizlerde yüzme keyfinize keyif katacak bir şey varsa o da yüzücü gözlüğüdür. Yüzerken her şeyi gözleriniz acımadan rahat rahat izlemek gibi bir keyif daha yok sanırım. Bu konuda dikkat etmeniz gereken konu yüzücü gözlüğün yüzünüze tam oturup oturmadığını ve vakumunun ne kadar uygun olduğunu anlamaya çalışmaktır.

Yüzme Malzemeleri Nelerdir Yüzücü Gözlüğü

Maske ve Şnorkel Seti

Evet yüzme sevdasını bi tık yukarıya çıkarmak isteyenler, toplanın… Biraz daha derinlere ineyim, uzun uzun kalayım diyenler için maske ve şnorkeller harika bir ürünler.

Yüzme Tahtası

Yüzme tahtası daha çok yüzme stilinizi geliştirmek için kullanabileceğiniz bir malzemedir. Hem başlangıç seviyesindeki insanlar hem de ileri seviyede yüzmenizi geliştirmek için yüzme tahtası size iyi bir destek olacaktır. Yüzme tahtası seçerken çok hafif, yumuşak ve köpüğümsü olmamasına dikkat etmeniz gerekiyor. Aksi taktirde yeterince verim alamayabilirsiniz.

Bone

Boneler denizde çok tercih edilmese de havuz kullanan için vazgeçilmez bir malzemedir. Bone seçerken dikkat etmeniz gereken şey saçınızın uzunluğu ve bonenin kafanıza uygunluğudur. Kısa saçlı kişiler için silikon boneler daha idealdir. Uzun saçlı insanlar için ise silikon boneler oldukça rahatsız edici ve kullanışsız olabilmektedir. Bu sebeble uzun saçlı kişilerin bez boneler takması daha iyi olacaktır.

Yüzme Malzemeleri Nelerdir Bone

Pullboy

Pullboy aslında çoğumuzun çok aşina olmadığı, pek ismini duymadığı bir yüzme malzemesidir. Görmüş olsanız bile adını anımsamayabilirsiniz. Pullboy, orta seviye yüzücü olmaya başladığınızda kullancabileceğiniz bir antrenman malzemesidir. Yüzme sitilinizi düzeltmenizde oldukça fayda sağlayacaktır.

Havuz ve Deniz Makarnası

İşte geldik su fobisi olanların, yeni yüzmeyi öğrenenlerin kurtarıcılarına… Makarnalar sayesinde su üstünde rahatça durabileceksiniz. Suya alışana kadar size iyi bir destekleyici olacağı kuşkusuz.

Deniz Yatağı

Ah yaz gelse de şöyle denizin üstünde keyifle yatayımcılar için geliyor sıradaki ürün…

Yüzme Malzemeleri Nelerdir Deniz Yatağı

Kulak ve Burun Tıkacı

Kimi insan için çok rahatsızlık verici değilken kimi insan için kulak ve buruna su kaçması tam bir kabusa dönüşebiliyor. Çok güzel giden bir tatil doktorda bitebiliyor. Bu sorunu ortadan kaldırmak için kulak ve burun tıkacı yardımınıza koşuyor.

Yüzücü Çantası

Denizden ve havuzdan sonra en can sıkıcı olay ıslak kıyafet ve havluları çantaya koymaktır sanırım. Hem çantayı kokutur hem diğer kuru şeyler ıslanır. Ama tabi ki bu can sıkıcı olay için de bir çözüm var: Yüzücü çantası.

Çocuk ve Bebek Yüzme Malzemeleri Nelerdir?

Bebek Yüzme Malzemeleri Nelerdir

Yüzmeye başlamak için en iyi yaş, olabilecek en erken yaş sanırım. Anne karnından aslında suya o kadar alışığız ki ama daha sonra unutuyoruz ve korkular başlıyor. Ne ironik değil mi? Keşke hepimizin bebeklikten itibaren yüzmeyle tanışma şansımız olsaymış. Bu şansı yakalayan çocuklar için birkaç önerim olacak.

Boyun Yüzme Simidi, Kolluk, Can Yeleği ve Yüzme Kemeri

Tüm bu malzemeler, yüzmeye başlarken çoçuğunuzu ve bebeğinizi güvende tutmanız için oldukça faydalı malzemelerdir.

Yüzme malzemeleri genel olarak bunlar. Umarım bu yazı “Yüzme malzemeleri nelerdir?” diye merak edenler için faydalı olmuştur. Son bir öneri: Havuz veya deniz her nerde olursa olsun yüzmenin bir fırsatını bulun. Sağlıkla kalın…

Yüzme teknikleri hakkında detaylı bilgi yazımızda sizleri bekliyor!

Önceki YazıSonraki Yazı