Kıyma Makinesi Modelleri

Kıyma Makinesi

Türkiye mutfağında etli yemeklerin yeri büyük… Etin ve etli yemeklerin her türlüsü kabulümüz desek yeri. Kıyma ile yapılan yemekler ise damak tadımızda ve geleneksel mutfak kültürümüzde oldukça geniş bir yer kaplıyor. Kendi evinizde kendi kıymanızı yapmaya ne dersiniz, peki? Sağlıklı beslenmek isteyenler, yedikleri kıymanın içinde ne olduğunu bilmek, ne yediğinin farkında olmak isteyenler ve kıyma konusunda ince bir damak zevki geliştirenler için evde kıyma yapmak artık çok yaygın bir tercih halini aldı. Yani artık evlerimizde bulunması gereken mutfak aletleri arasına bir de kıyma makinesi eklemenin vakti geldi diyebiliriz.

Üstelik önümüz Kurban Bayramı… Kıyma makinesi, Kurban Bayramı’nda size gelen ya da dağıtacağınız kurban etlerini kıyma haline getirmek için kasaplarda kuyruk beklemenizi engelleyecek. Üstelik kıymanızı kendiniz yaparak kıvamını, yağ oranını ve en önemlisi kıyma olarak ne yediğinizi bileceksiniz. Her şeyden önce, sağlıklı, hijyenin ve güvenli et ürünleri tükettiğinizden emin olmalısınız. Kıyma makinesi bunu mümkün kıldığı için gitgide yaygınlaşıyor. Hal böyle olunca, sizin için tercih edebileceğiniz bazı kıyma makinesi marka ve modellerini derledik. Şimdiden afiyet olsun, sofralar şenlensin, damaklar büyülensin!

Fakir Force FW 110 Et Kıyma Makinesi

Kıyma Makinesi Fakir

Kıyma makinesi modelleri arasında son dönemlerde en çok tercih edilen markalardan biri olan Fakir kıyma makinesi 2000w motor gücüyle et kıymayı mümkün kılıyor. Kullanıcıların fiyat-performans açısından olumlu değerlendirmelerde bulunduğu bu kıyma makinesi modeli, tezgah üzerinde kullanımında kaymaz ayakları sayesinde ilk güvenliği sağlıyor. Etinizi farklı inceliklerde kıyabilmek için farklı kıyma diskleri barındıran Fakir kıyma makinesi, aynı zamanda içli köfte yapımında da işlevsel.

Sinbo Salça ve Kıyma Makinesi SHB-3109

Kıyma Makinesi SinboSinbo, diğer mutfak aletlerinde olduğu gibi kıyma makinesi konusunda da uygun fiyat ve makul performans sunuyor. Ev tipi kıyma makinesi satın alırken önemsemeniz gereken çoğu özelliği barındıran bu kıyma makinesi modeli, 3 tane paslanmaz çelik bıçakla farklı incelik seçeneklerine olanak tanıyor. Hızı konusunda da sizi tatmin edecek bir kıyma makinesi olan Sinbo kıyma makinesi ile, kurban etlerinizi hızlıca pişirmeye hazır kıyma halinde çekebileceksiniz. Ayrıca salça aparatı sayesinde etlerinizi kıymaya çevirmenin yanı sıra domateslerinizi de salçaya dönüştürebileceksiniz.

Stilevs Chefturco Et Kıyma Makinesi

Kıyma Makinesi Stilevs

Stilevs’in ürettiği bu kıyma makinesi yalnızca kıyma yapmak için değil, aynı zamanda sosis ve sucuk hunisi sayesinde sosis ve sucuğunu evde yapmak isteyenler için de ideal. 1800 W gücünde motoruyla ve 2 farklı hız seçeneğiyle incelik ayarını yapmanızı sağlayan Stilevs kıyma makinesi, 2 adet paslanmaz çelikten yapılmış kıyma diskine de sahip. Sadece Kurban Bayramı’nda ortaya çıkacak bir kıyma makinesi değil söz ettiğimiz. Yıl boyu farklı amaçlar için kullanabileceğiniz, oldukça işlevsel ve güvenli bir kıyma makinesi istiyorsanız, bu model işinize çok yarayacak.

Arçelik K 1766 Kıyma Makinesi 

 

Kıyma Makinesi Arçelik

Arçelik’in bu kıyma makinesi modeli diğer ürünlere nazaran 1400 W motor gücüyle daha alçakgönüllü kullanım için uygun. Ancak ev tipi kıyma makinesi modellerinde bu motor gücü bile oldukça yeterli olabiliyor. Üstelik kullanıcılarının değerlendirmelerinden anladığımız kadarıyla kısıtlı bütçe ile hareket edenler için en uygun kıyma makinesi modellerinden biri. Mutfağınızda kapladığı yer oldukça küçük ve ürün dilediğiniz miktarlarda kıyma yapmanızı sağlayacak donanıma sahip. Eti itici, tepsi, sosis/sucuk aparatı, içli köfte aparatı gibi yan ürünlerin hepsi bu kıyma makinesinde de mevcut. Kurban Bayramı gelmeden kıyma makinesi hazır olsun diyenler için ideal.

Temiz ve güvenli kıyma tüketimini şansa bırakmamak ve farklı etlerden dilediğiniz kıyma karışımlarını kendiniz yapmak istiyorsanız, bir kıyma makinesi edinmek artık bir gereklilik. Piyasadaki bütün kıyma makinesi modellerine buradan ulaşabilirsiniz. Mutlaka size uygun bir kıyma makinesi bulacaksınız. Besleyici ve sağlıklı sofralarınız olsun!

Etlerinizi kıyma haline getirdiyseniz sıra geldi köfte hazırlamaya. Domates soslu köfte tarifi için tıklayın.

Önceki YazıSonraki Yazı