Age Of Empires Definitive, 20. Yıla Özel Yeniliklerle Geliyor

Age Of Empires

Gerçek Zamanlı Strateji türünde oldukça başarılı bir bilgisayar oyunu olan Age of Empires 3, oyunseverleri mutlu edecek bir müjdeyle geliyor. Microsoft’a bağlı Ensemble Stüdyoları tarafından geliştirilen ve ardından Microsoft Oyun Stüdyoları tarafından yayınlanmış olan Age of Empires (AOE III), piyasaya sürüldüğü günden beri büyük ilgi görmeye devam ediyor. Serinin 20. yılında Age of Empires Definivite adıyla geri döndüğü duyurulan oyun bu haberle oyun tutkunu kullanıcıları heyecanlandırmayı başarıyor.

Age Of Empires Definivite Hakkında Merak Edilen Her Şey

Age Of Empires Definivite

Microsoft tarafından yenilenecek olan oyunun, yeni videoları da internette paylaşılmaya başladı. Oyunun grafik sisteminde bir gelişme olduğu göze çarpan ilk şey oluyor. Los Angeles’ta düzenlenen E3 2017 fuarında oyunla ilgili açıklamalarda bulunan Microsoft Studios, oyunun 20’nci yaşına özel yenilenmiş versiyonun çıkacağını kesin bir şekilde duyurdu. Geliştirici ekip Forgotten Empires ve Microsoft tarafından üzerinde çalışan oyunla ilgili merak edilenleri ise Kreatif Direktör Adam Isgreen açıkladı. Oyunun yeni adını Age of Empires Definivite olarak açıklayan Isgreen, ayrıca bu oyunla beraber seriye 4K desteği geleceğini de ifade etti. 4K desteği ile oyuna hem yeni bir soluk kazandırmak hem de oyunu zenginleştirmek hedeflenmiştir.

Age Of Empires Definivite 4K

Age of Empires ruhunu bir kez daha PC’lere taşımayı hedefleyen Microsoft ve Forgotten Empires ikilisinin, oyunun orijinal ruhuna dokunmadan görselliği baştan tasarladığı söylenebilir. Görselliğin yanı sıra müzikleri de yeniden düzenlemeyi ihmal etmeyen ekip, oyunseverlerin yüzünü güldüreceğe benziyor.

Bunların yanı sıra, yeni kamera modlarına ev sahipliği yapacak oyunda XBOX Live çoklu oyuncu desteği gibi yenilikler de bulunacak. Bu yıl içinde satışa sunulması beklenen Age of Empires Definivite oyununun fiyatına dair bir bilgi henüz bulunmuyor.

Age Of Empires Nasıl Bir Oyun?

Age Of Empires Oyun

Microsoft tarafından geliştirilen ve RTS oyunu (gerçek zamanlı strateji) olarak bilinen Age of Empires, ilk olarak 1997 yılında raflarda kendine yer bulmuştur. Bunun ardından 1999 senesinde gelen ikinci oyunu 2005’deki üçüncü oyun izlemiştir.

İlk olarak 2005 yılında Kuzey Amerika’da ve ardından Avrupa’da piyasaya sunulan Age of Empires III oyunu, strateji oyunları arasında ayrı bir yere sahip bulunuyor. Oyunun temel aldığı konu; Avrupalıların Amerika’da 16. yüzyıl ile 19. yüzyıl tarihleri arasındaki kolonileşme faaliyetleri ve ABD’nin kuruluşudur. Oyunda toplamda 8 Avrupa medeniyeti ve ABD yer almaktadır. Seriye yenilikler ekleyerek devam eden Age of Empires oyun tutkunlarının en sevdiği oyunlardan biri olmayı başarmıştır. Gerçek zamanlı strateji ve rol yapma oyunu türlerini bir araya getiren “Home City” özelliği bulunan oyunun ayrıca iki tane eklenti paketi yayınlanmıştır. İlki 2006’da çıkartılan Age of Empires III: The War Chiefs’dir. Bu eklentiyle birlikte oyuna üç Amerikan Yerlisi ulus eklenmiştir. İkinci eklenti ise Age of Empires III: The Asian Dynasties’dir. 2007 yılında piyasaya sürülen bu eklenti ile ise oyuna Asya medeniyetlerinden üç tanesi eklenmiştir.

Age Of Empires 3

Oyunda; Osmanlı İmparatorluğu, İngiltere, Fransa, Portekiz, Hollanda, İspanya, Rusya, Almanya gibi medeniyetleri seçebiliyorsunuz. Her medeniyetin kendine has özellik ve işlevleri bulunmaktadır.

20. yıla özel olarak 2017 yılı içinde piyasaya sürülecek olan Age of Empires Definivite ile yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi kullanıcıları pek çok yenilik ve iyileştirme karşılayacak. Yeniden orkestralaştırılmış müzikler, oynayıştaki önemli gelişmeler, kazanımlar oyuncuları bekleyen yenilikler arasında yer alıyor. Definitive aynı zamanda hem orijinal oyun hem de Rise of Rome genişleme paketini içerecek.

20 yıl sonra PC’lere geri dönecek olan Age of Empires sizleri heyecanlandırdı mı? Sizin oyun hakkındaki düşünceleriniz neler? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Sıkı oyuncuların tercihi olan 11 oyun bilgisayarını görmek için tıklayın!

Önceki YazıSonraki Yazı