Bitkisel Yağlar

Bitkisel Yağlar

Doğa mucizelerle dolu ve bu mucizeleri fark edip kendi lehimize kullanmak çok uzun yıllardır güzel görünmeyi mesele edinmiş herkesin sıklıkla uyguladığı bir taktik. Günümüzde her zaman güzel görünebilmek, sağlıklı saçlara ve kusursuz bir cilde sahip olabilmek belli bir efor gerektiriyor. Eğer siz de güzellik konusunda doğanın size sunduklarına başvurmayı tercih edenlerdenseniz, doğal ürünler ve bitkisel yağlar bu yolda en yakın dostunuz ve yoldaşınız olacak kuşkusuz. İçeriği ile doğal, etkisi ile inanılmaz olan bitkisel ürünler, türlü türlü dertlere derman oldu, olmaya da devam ediyor. Saç bakımı ve cilt bakımı için saç bakım yağlarını ve bitkisel yağ kullanmak hem natürel hem de etkili bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Kendinizi sevmenin bir başka yolu olan bakım için mucizevi etkileri olan 11 bitkisel yağı sizin için yazdık!

1. Hindistan Cevizi Yağı

Bitkisel Yağlar Hindistan Cevizi Yağı

Bitkisel yağlar ve faydaları yazımızı Hindistan cevizi yağı ile açalım dedik. Göz altı kremi olarak kullanmaktan tutun, cool ve hacimli saçlar için saç bakım yağı olarak kullanılmasına, anti-bakteriyel özelliği ile ağız gargarası olarak ağız ve diş bakımına katkıda bulunmasına kadar pek çok alanda kullanabileceğiniz Hindistan cevizi yağı en etkili bitkisel yağlar arasında.

2. Jojoba Yağı

Bitkisel Yağlar Jojoba Yağı

Jojoba aslen bir çöl bitkisi. Kurak çöllerde yetişen bir bitkiden bu kadar bereketli bir bitkisel yağ çıkması şaşırtıcı. Jojoba yağı, saçlardaki kırılmayı önleyerek, saçlarınıza parlaklık kazandıran doğal bir saç bakım yağıdır aynı zamanda. Cilt bakımında ise jojoba yağı, cildinizi sıkılaştırır, kırışıklarla savaşır ve selülitli görünümü hafifletir. Jojoba yağının nemlendirici gücünden ise sual olunmaz.

3. Çay Ağacı Yağı

Bitkisel Yağlar Çay Ağacı Yağı

Mucizeler yaratan bitkisel yağlardan biri de çay ağacı yağıdır. Cilt problemlerinin giderilmesinde sıklıkla kullanılan bir bitkisel yağ olan çay ağacı yağının, sivilceli cilt bakımında özellikle net sonuçları vardır. Ayrıca sıklıkla uçuk sorunu yaşıyorsanız, çay ağacı yağı derdinize kısa sürede derman olacak.

4. Lavanta Yağı

Bitkisel Yağlar Lavanta Yağı

Lavanta yağı, saç bakım yağı olarak kullanıldığında kepek oluşumuyla savaşır ve yağlanmayı geciktirir. Saçların hızlı uzaması için de kullanılan lavanta yağını, su ile birlikte seyrelterek doğal cilt bakım toniği şeklinde de kullanabilirsiniz.

5. Karanfil Yağı

Bitkisel Yağlar Lavanta Yağı

Karanfilden elde edilen karanfil yağı, saç bakım yağı olarak kullanılan bitkisel yağlar arasındadır. Saçı dipten uca besleyen ve saç kırılmasını önleyen doğal ürünlerden biri olan karanfil yağı, akne oluşumunda ve tedavisinde de göz kamaştırıcı sonuçlar verir.

6. Üzüm Çekirdeği Yağı

Bitkisel Yağlar Üzüm Çekirdeği Yağı

Üzüm çekirdeği yağının vücut sağlığınız üzerindeki iyileştirici gücünün yanı sıra, kozmetik alanda yarattığı mucizelerle de tanıması tesadüf değil. Bitkisel yağlar ve faydaları konusunda hakkını teslim etmemiz gereken bu bitkisel yağ, cildinizi sıkılaştırır, muhteşem bir nemlendiricidir. Saça iyi gelen yağlar arasında yer alan üzüm çekirdeği yağını saç kremi olarak bile kullanabilirsiniz.

7. Argan Yağı

Bitkisel Yağlar Argan Yağı

En popüler bitkisel yağlardan biri olan argan yağı, harika bir saç bakım yağıdır. Temiz ve kuru saçınıza uygulayacağınız argan yağı, özellikle saç dökülmesi sorunu yaşayan kişiler için birebir.

8. Badem Yağı

Bitkisel Yağlar Badem Yağı

Doğal ürünlerde ısrarlı kişilerin raflarında bulunması gereken bir bitkisel yağ olarak badem yağı, doğal saç bakımı ve sakal bakımında gözle görülür etkilerde bulunuyor. Saçları ve sakalları güçlendirerek kırılmayı önler ve nemlendirip korur. Dökülen ve güçsüz kirpikler için badem yağı kullanmayı deneyin, farkı göreceksiniz.

9. Havuç Tohumu Yağı

Bitkisel Yağlar Havuç Tohumu Yağı

Cilt bakımı için en çok tercih edilen bitkisel yağlar arasında yer alan havuç tohumu yağı, cildinizi yumuşatır ve nemlendirir. A vita mini içerdiğiiçin muhteşem yaşlanma karşıtı etkileri vardır. Saça iyi gelen yağlardan biri olan bu mucizevi bitkisel yağ, pürüzsüz, güçlü, parlak bir saç ve sağlıklı bir saç derisi için kesinlikle kullanmalısınız.

10. Biberiye Yağı

Bitkisel Yağlar Biberiye Yağı

Biberiye yağı en çok hızlı kilo verdirmesi konusunda dillere destan bir başarı sergilediği popüler olan bir bitkisel yağ. Saça iyi gelen yağlardan biri olan ve cildinize elma sirkesi ile karıştırarak uyguladığınızda akne problemleri için birebir doğal çözümler üreten biberiye yağı, kokusu ile de ruhunuza rahatlık sağlıyor.

11. Susam Yağı

Bitkisel Yağlar Susam Yağı

Saçlarınızın uçlarındaki kırıklardan bıktıysanız, susam yağı imdadınıza yetişiyor. Saçı onaran yapısı kırıklarla mücadelenizde iyi bir saç bakım yağı olarak kullanımını sağlıyor. Cildinizi yumuşatır ve cilt üzerinde biriken toksik maddelerden arındırır. Yumuşacık bir cilt ve sağlıklı ve canlı saçlar için susam yağına güvenebilirsiniz.

Doğallıktan söz etmişken, adaçayının faydalarına da bir göz atmak gerek! Buradan buyurun!

Önceki YazıSonraki Yazı