En Efsane 11 Pokemon

Poke Topu

Pokemon, Türkiye’de 1999 yılında ilk defa yayınlandığında on yılları alacak ve hâlâ da süregelen bir heyecan dalgası ve hayran kitlesi yaratabileceğinden habersizdik. Çocukluğu ya da ilk gençliği 2000’li yılların başlangıcına denk gelmiş olan herkes bilir ki Pokemon hayatımızın en önemli gündemi olmayı başarmıştı. Sen şu Pokemon ol, ben bu Pokemon olayım yarışları, herkesin kendisini bir Pokemonla özdeşleştirmesi, tasolar, Pokemon temalı küçük ve çeşitli oyuncaklar… Şimdi de o çocukların büyüyüp Pokemon Go çılgınlığıyla coşagelmesine tanık oluyoruz! Madem Pokemon yine yeni yeniden hayatımızın en eğlenceli şeylerinden biri haline geldi, biz de sizin için en efsane pokemonlar yazısı yazalım dedik. Slogan şu: Gotta catch’em all!

1. Charizard

Battle_Park_Charizard

Minnoş, hassas ve utangaç Charmander’ın gün gelip de Charizard gibi haşmetli, öfkeli ve aynı zamanda da tabir-i caizse tatlı-sert bir pokemona dönüşeceğini kim tahmin edebilirdi ki? En efsane pokemonlar denilince Charizard’ın ismi en üst sıralarda yer almalıdır diye düşünüyoruz.

2. Blastoise

Jimmy Blastoise

Ash’in ilk pokemonlarından olan Squirtle’ı hatırlamayan var mı aramızda? İşte, Blastoise, bir su pokemonu olan Squirtle’ın evrimsel olarak en üst aşamasına işaret ediyor. Sırtındaki su kanonları Blastoise’i en güçlü pokemonlar listesi için biçilmiş kaftan haline getiriyor.

3. Mewtwo

Mewtwo

İki ayaklı, insan ve kedi karışımı bu efsane pokemon, Pokemon dünyasındaki bilimin yarattığı cep canavarlarından biri. Öyle soğuk kanlı, öyle duygusuz bir pokemon ki rakiplerinin içine bakışlarıyla korku salıyor. Telepati ve zihin kontrolü de yetenekleri arasında.

4. Gengar

Gengar

En efsane pokemonlar listemizde dördüncü sırayı Gengar alıyor. Gastly’nin en son hali olan Gengar, herhangi bir nesnenin gölgesinde kusursuz bir biçimde saklanabiliyor. Gözden kaybolduğunda da diğer pokemonlara göre önemli bir avantaj elde ettiği kesin.

5. Lugia

Lugia

Denizlerin koruyucusu olarak tanınan Lugia’nın herhangi bir pokemondan ya da pokemona evrilip evrilmediği bilinmemektedir. Çok nadir pokemonlardır; bu nedenle onları görmesi de zordur.

6. Lapras

Lapras

Lapras, denizlerde yaşayan büyük bir pokemondur. İnsancıllığı sık ve kolay yakalanmasında etkili olduğu için neredeyse soyu tükenmek üzeredir. Lapras’ın telepati gibi psişik yetenekler geliştirdiği bilinmektedir.

7. Moltres

Moltres

Moltres hem en efsane pokemonlar arasındadır, hem de kendisi efsanevi bir kuş pokemonudur. Başı ve kuyruğu alevlerden oluşur. Moltres de pokemon eğiticileri tarafından ender görülen pokemonlardandır.

8. Arcanine

Arcanine

Growlithe’in bir üst evrimsel formu olan Arcanine’in de en güçlü pokemonlar arasında olduğu bilinmektedir. Çok sadık ve korumacı bir pokemondur. Hızlı olmasıyla ve güzelliğiyle tanınır.

9. Exeggutor

Exeggutor

Ormanlarda ve yeşil alanlarda yaşayan Exeggutor, Hindistan cevizi ağacına benzer. Hindistan cevizi gibi olan kafalarının her birinde farklı bir yüz ifadesi bulunur ve bu haliyle gerçekten komik görünür. Hipnoz yeteneğinin olduğu bilinmektedir.

10. Gyarados

Misty

Küçücük bir balıktan görkemli ve korkunç bir dinozora evrilmenin tek örneği Gyarados olabilir. Eğitilmesi zor olan Gyaradoslar, şiddete eğilimli, çabuk sinirlenen, sinirlendiklerinde de gözleri hiçbir şeyi görmeyen fevri pokemonlardır. Dişleri ise çok güçlüdür. Göllerde ve denizlerde, hatta okyanuslarda yaşadıkları bilinmektedir.

11. Alakazam

Alakazam

En efsane pokemonlar listemizi bir pşisik pokemon olan Alakazam’la bitirelim istedik. Abra, Kadabra diye giden ve en son biçmini Alakazam’da alan bu pokemon türü, iki elinde kaşıkla elbette halk oyunu oynamıyor. Her türden psişik yetenekler Alakazam’da mevcut. Elinde tuttuğu kaşıklar da bu psişik yeteneklerini güçlendirmekte.

Size göre en efsane pokemonlar hangileri? Yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı ihmal etmeyin! :)

Siz de bu oyunun çılgınlığına kapıldıysanız, “Pokemon Go Rebheri” yazımıza mutlaka göz atın!

Önceki YazıSonraki Yazı