VR Oyunları

VR Oyunları

Sanal gerçeklik gözlüklerinin ve 360 derece videoların yaygınlaşmasıyla artırılmış gerçeklik hakkında ve pek tabii ki VR oyunları, yani sanal gerçeklik oyunları hakkında birçok şey duymaya başladık. Biz daha hangi gözlüğü seçeceğimizi düşünürken oyun geliştiriciler boş durmamış. Gelin, piyasadaki en iyi VR oyunlarına birlikte göz atalım.

1. Kismet (Oculus Rift)

VR Oyunları

Fal uygulamalarını milyonlarca kişinin indirdiğini düşünürsek VR oyunları yaygınlaştığında Kismet’in de aynı ilgiyi çekme potansiyeli var. Üzerinde çalışıldığı belli olan gotik görüntüler eşliğinde tarot falları ve astroloji seansları sizi büyüleyecek.

2. Final Approach (HTC Vive)

VR Oyunları

Uçak konulu kurgular için VR oyunları ideal. Uçaklarla ve havacılıkla ilgiliyseniz Final Approach sizi epey etkileyecek. Hava trafik kontrolörü olarak dev bir uçağı bir şehre, adaya veya uçak gemisinin üstüne indirebilirsiniz.

3. Darknet (Oculus Rift, Samsung Gear VR)

VR Oyunları

Samsung VR oyunlarının en iyilerinden biri olan Darknet, görüntüleriyle büyüleyen bir strateji oyunu. Tematik fonda beliren holografik bulmacalar, hack’lemeniz gereken düşman ağlarını temsil ediyor. Bir seferde uzun uzun oyun oynamayı sevenler için ideal.

4. Job Simulator (HTC Vive)

VR Oyunları

VR oyunları bize birçok oyun çeşitliliği de sunuyor. Job Simulator bunun iyi bir örneği. Grafikleri biraz basit görünse de farklı meslekleri size deneme fırsatı sunmasıyla kesinlikle bir şansı hak ediyor.

5. The Climb (Oculus Rift)

VR Oyunları

Oculus Rift VR oyunları ailesinde yer alan The Climb, size gerçeğe yakın bir şekilde dağa tırmanma deneyimi sunuyor. Yüzlerce metre yukarıdan düşmeniz, bütün kemiklerinizi kırmanız ve hayatınızın kıl payı kurtulması senaryolar arasında.

6. The Lab (HTC Vive)

VR Oyunları

Wii Sports oyunlarını VR oyunları ile birleştirin ve içinde kendinizi hayal edin. İşte The Lab, öyle bir şey. Oyunun birçok mini oyunun toplanmış hali. Örneğin, okçuluk yaparak kendinizi savunabilirsiniz veya Angry Birds gibi kule devirebilirsiniz, hem de kendi vücudunuzu kullanarak.

7. Edge of Nowhere (Oculus Rift)

VR Oyunları

Edge of Nowhere en iyi hikayeye sahip VR oyunlarından biri. Amerika’da 40 dolara satılan oyun karanlık atmosferi, sinematik kalitesi, hızlı ve yavaş sahneleri, çöktü çökecek ortamları, gerçekle hayali karıştırmanıza neden olacak halüsinatif ilerleyişiyle bu parayı hak ediyor.

8. #Selfie Tennis (HTC Vive)

VR Oyunları

İçindeki çocuğu kaybetmemiş olanlar için sanal gerçeklikte tenis oynama fırsatı sunan Selfie Tennis’te ağın iki tatafını da siz oynuyorsunuz. Bağımlılık yapma ihtimali yüksek bir VR oyunu.

9. Keep Talking and Nobody Explodes (Oculus Rift)

VR Oyunları

Kaçış oyunlarını seviyorsanız bunun VR’a taşındığını duymak hoşunuza gidecek. Yalnız, Keep Talking and Nobody Explodes’da oda oda gezmek yerine, kendinizi tek başınıza geri sayan bir bombanın olduğu bir odada hapsolmuş olarak buluyorsunuz. Gözlüğü takmayan arkadaşlarınızda bombayı imha etmek için bir kitapçık oluyor ama onlar da bombayı göremiyorlar. Dolayısıyla, işi konuşa konuşa halletmek durumundasınız.

10. The Brookhaven Experiment (HTC Vive)

VR Oyunları

Birinci şahıs nişancı oyunlarından vazgeçemiyorsanız, üstelik zombilere bayılıyorsanız bu oyun tam size göre. The Brookhaben Experiement, 360 derece korku ve hayatta kalma oyunu. Bu oyunda sadece bir tabancanız, bir feneriniz ve bir de yakın dövüş silahınız olacak. Birkaç seviye sonra ortam zifiri karanlık olunca fenerinizin pillerini idareli kullanmanız ve etraftaki seslere kulak vermeniz de gerekecek.

11. CastleStorm VR (Oculus Rift, Samsung Gear VR)

VR Oyunları

CastleStorm VR, aslında biraz kule savunması, biraz Angry Birds, biraz da aksiyonun eğlenceli bir karışımı. Kalenizin kumandanı olarak askerlerinizin yerlerini ayarlamanız ve şövalyenizi düşmanlara karşı göreve çağırmanız gerekiyor. Favori VR oyunlarınızdan biri olmaya aday.

En iyi bilgisayar oyunlarını da hatırlamakta fayda var. Sizin için özel olarak hazırladığımız en iyi bilgisayar oyunları listemizi okumalısınız.

Önceki YazıSonraki Yazı