Mirror’s Edge Catalyst Oyun İncelemesi

Mirror's Edge Catalyst

2009 yılının güzeller güzeli Faith Connors geri döndü. Aksiyon, macera ve platform türünün sevilen örneği Mirror’s Edge, yanına Catalyst ismini alarak, çok daha özel maceralara atılmamızı sağlıyor. Sıradan FPS oyunlarını bir kenara bırakıp Mirror’s Edge Catalyst‘i daha detaylı düşünürsek, elimizde silahımızla savaşmak yerine, parkur dinamiklerinin tadını çıkartıyoruz.

Olayımız, tabii ki doğru zamanda doğru engeli aşmak ve ayrıca olur da karşımıza bizi engelleyen birileri çıkarsa, onu pataklayarak koşmaya devam etmek. Glass şehrinin muhteşem manzarasının tadını çıkartırken, onun gizemli hikayesine de ortak oluyor ve zaman zaman Faith’in geçmişine giderek, onun başından geçenleri öğreniyoruz. İlk oyuna oranla daha fazla Faith’i görebildiğimiz ve onun senaryosuna odaklandığımız Mirror’s Edge Catalyst‘te, bir serbest koşucunun neler hissettiğini anlamak mümkün.

Son derece aksiyon ve macera dolu olan bu oyunu satın almak için tıklayın! Oyun hakkında fikirleriniz ya da önerileriniz varsa yorum bölümünde bizimle paylaşmayı ihmal etmeyin. :)

Puan

7.5 / 10
Olumlu Yönleri Mirror's Edge Catalyst'in ortalama 10-11 saat arası oynanış süresine sahip olması, canlı renkler, gerçekçi grafikler ve mükemmel karakter tasarımları ön plana çıkıyor. Olumsuz Yönleri Oyunun hızlı yapısı, oyun içerisine koşarken bazen objelere takılıp kalmamızı ya da tutunması gereken köşeleri es geçmesine sebep oluyor.
Önceki YazıSonraki Yazı