Amare Çeşme Otel

Amare Otel

Tatilde kalacak yer ayarlamadan önce düşünmeniz gereken bin bir türlü detay var. Lokasyondan yemeklere, servisten yatağın rahatlığına kadar her şeyin mükemmel ama bir o kadar da keseye uygun, tüm aileye hitap eden türden olması gerek. Eğer tatil destinasyonunuz Çeşme ise her gündüz farklı bir koy gezip, geri kalan zamanda Çeşme’de Gidilmesi Gereken 11 Lezzet Durağı ve Alaçatı’da Gidilmesi Gereken 11 Lezzet Durağı yazılarımdaki yerleri keşfedebilirsiniz. Ancak kalmak için hala yer arıyorsanız sizi hem konforu hem de kahvaltısı ile büyüleyecek bir önerim var.

Amare Otel

Merkezdeki Amare Çeşme Otel keyifli ve mütevazı bir butik otel. Fakat her şeyden önce kahvaltısı şahane! O kadar ki menemeni ödüllü! İster otelde konaklayın, ister dışardan gelin, ne yapın ne edin ama bu menemeni mutlaka yiyin! Amare Çeşme’nin mutfağının yıldızı Hikmet Hanım Alaçatı Ot Festivali’nde menemeni ile birincilik kazanmış. Çeşme’nin leziz domatesi ve biberi, marifetli ellerde buluşup yumurtaya tat katmış. Malzemeler basit, yemek bildiğimiz menemen olsa da kıvamı sulu, lezzeti muhteşem! Belli ki Hikmet Hanım’ın eli oldukça lezzetli, zira pişisi de böreği de muazzam. Burada her sabah istisnasız menemen ve pişi bulabilirsiniz. Ayrıca taze börek çeşitleri de pişiriliyor, kimi zaman sigara böreği, kimi zaman tepsi böreğine denk gelebilirsiniz. Yöresel lezzetlere önem veriyorlar, misafirleri de bu yöresel kahvaltının müdavimi olmuş. Malzemeleri Çeşme pazarlarından yerli üreticilerden alıyorlar. Ayrıca köylülerden sipariş ederek de meyve ve sebzelerini temin ediyorlar. En önemlisi de kahvaltı hemen bitmiyor. Malum Çeşme’de geceler uzun, kahvaltılar öğleyin yapılır. Amare Çeşme de bu düzene uygun şekilde geç saatlere kadar kahvaltı hizmeti veriyor.

Amare Otel

Burayı öne çıkaran kesinlikle leziz kahvaltısı ve samimi ortamı. Zaten Çeşme’de kahvaltısı iyi olan, ulaşımı rahat bir otel bütün ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılayacaktır. Otel işletmecisi Serap Yıldız Ege Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı mezunu. Aslen Çeşme Dalyanköy’lü, yani doğup büyüdüğü yer otele 5 dakikalık bir sürüş mesafesi kadar uzaklıkta. Çeşme’ye olan aşkları Serap Hanım’ı ve eşi Sami Bey’i bu serüvene sürüklemiş. Öyle ki Amare Latince’de “aşk” anlamına geliyor. Çeşme’nin aşkı burada yaşansın demişler. Sloganları ise, “Çeşme bizimle daha güzel, Çeşme’nin aşkını bizimle yaşayın”.

Amare Otel

Serap Hanım aynı zamanda takı tasarımcısı. Şuan otele yoğunlaşmışlar ama zaman içinde otelde butik bir takı sergisi yapmayı da düşünüyorlar. Yaratıcılığının yanı sıra samimiyeti ve sıcaklığı otele yansımış, yansımaya da devam edecek. Oteli satın aldıktan sonra tamamen yıkıp sadece kolon ve kirişleri bırakmışlar. Daha sonra modern bir mimari tasarım ile oteli baştan yaratmışlar. Burası 23 odalı, 46 yatak kapasiteli butik bir otel. Ancak geniş bahçesi, iki adet havuzu, ferah oturma alanları ile kapasitesinin çok üzerinde bir alana yayılmış.

Amare Otel

2016 yılının Temmuz ayında açılan Amare Çeşme Otel bu sene ikinci yaşına giriyor. Sıcak atmosferi ve sizi evinde gibi ağırlayan personeli ile şimdiden çokça müdavimi olmuş. Otelin iki havuzu var ve odaların çoğu havuza bakıyor. Alt katları tercih ederseniz odanızdan havuza iki adımda atlayabilirsiniz! Odalar temiz, bakımlı, geniş ve ferah.

Amare Otel

Amare Çeşme Otel, merkeze, yazın konserlerin yapıldığı Çeşme Anfi Tiyatro’ya ve Marina’ya yürüme mesafesinde. Araç ile Alaçatı’ya 10 dakikada ulaşabilirsiniz. Ayrıca otelin önünden sürekli geçen dolmuşlara binip dilediğiniz koya gidebilirsiniz. Aynı zamanda Dalyan yolunda bulunan Aya Yorgi koyuna da 5 dakikalık sürüş mesafesinde.

Amare Otel

Çeşme’de yazlar hareketli ve cıvıl cıvıl, bahar ve sonbahar ise ayrı keyiflidir. Özellikle İzmirliler Çeşme’yi en çok Eylül’de severler. Denizin ısındığı ve sakinleştiği, rüzgarın azaldığı ve kalabalıkların çekildiği Eylül ayında Çeşme’ye gelmelisiniz. Civarda benzer oteller var ancak burası bahçesinin ferahlığı, hizmeti ve en önemlisi kahvaltısıyla ayrışıyor. Ayrıca belirtmem gerekir ki fiyat performans dengesi oldukça iyi.

Amare Otel

Çeşme gibi bir cennetin içinde, marifetli ellerde domates ve biberin en tatlısının, zeytinyağının en lezzetlisiyle buluşup kahvaltı olarak sofranıza geldiği, sahibesi Serap Hanım ve Genel Müdür Yasemin Hanım’ın öncülüğünde evinizde gibi ağırlanacağınız bu sevimli aile işletmesini defterinize not edin. Çeşme seyahatinizde Amare Çeşme Otel seçeneğini mutlaka değerlendirin!

Adres: İsmet İnönü Mah., 2130. Sok. No:1, 35930 Çeşme, İzmir

Telefon: 0232 712 11 71

Hazır İzmir’e kadar inmişken Kemeraltı’nda bir lezzet turu yapmaya ne dersiniz?

Önceki YazıSonraki Yazı