Düğün Fotoğrafı Çekimi

Düğün Fotoğrafı

Yaz mevsimini iliklerimize kadar hissettiğimiz şu günler düğünleri de beraberinde getiriyor. Zira yaz demek düğün dernek demek… Bir düğünden geriye kalan en güzel ve en özel şey ise hiç kuşkusuz ki sayısız düğün fotoğrafı.

Düğün Fotoğrafı Çift

Eğer siz de düğün fotoğrafları pozları, düğün fotoğrafı için mekan ve düğün fotoğrafçısı arayışındaysanız yazımızı okumadan tercih yapmamanızı öneririz.

Doğru Düğün Fotoğrafçısı = İstenilen Sonuçlar

Düğün Fotoğrafı Düğün Fotoğrafçısı

Bu yorucu ancak fazlasıyla eğlenceli ve özel düğün fotoğrafı çekimi yolundaki ilk adım doğru bir fotoğrafçı ile anlaşmaktır hiç kuşkusuz… Doğru bir fotoğrafçıyla anlaşmak istenilen poz ve fotoğrafların elde edilmesi anlamına gelmektedir. Günümüzde sosyal medyanın yaygın kullanımıyla da sıkça karşımıza çıkan gelin damat fotoğrafları bir hayli beğeni toplamaktadır.

Düğün fotoğrafçısı fiyatlarını merak edenler için de hemen bundan bahsedelim. Fotoğrafçılardan fiyat aldığınızda, istediğiniz çekim paketine göre 500 TL’den 5000 TL’ye kadar geniş bir fiyat skalası ile karşılaşacaksınız. Bu durumun sebepleri arasında; kullanılan ekipmanlar, paket içerikleri, mekanlar ve düğün fotoğrafı ekibindeki kişi sayısı yer alıyor.

Bizim sizlere bu konudaki naçizane önerimiz düğün fotoğrafı çekiminizi yapacak fotoğrafçı ile yüz yüze gelmeniz ve detayları birebir konuşmanız. Çünkü o gün rahat olabilmeniz ve istediğinizi elde edebilmeniz için fotoğraflarınızı çeken kişiden aldığınız enerji çok önemli. Ancak sizi ve bu konudaki beklentilerinizi anlayan bir fotoğrafçı ile istediğiniz sonuçları elde edebilirsiniz. Ayrıca önceki çalışmalarını inceleyerek de tarzınıza uygun çekimler yapıp yapmadığını tespit edebilirsiniz.

Düğün Fotoğrafı Konseptine Uygun Bir Mekan ve Işık

Düğün Fotoğrafı Mekan ve Işık

Bir fotoğrafçı ile anlaşmaya vardıktan sonraki önemli aşama ise düğün fotoğrafı çekimleriniz için doğru mekan ve doğru çekim saatini belirlemek. Bu konuda da tavsiyemiz düğün fotoğraflarınızı dış çekim konseptiyle yaptırmanız. Yani kapalı bir alana ya da fotoğraf stüdyosuna tıkılı kalmadan bu sıcak günlerin keyfini kumsallarda, ormanlarda doyasıya çıkarın. Üstelik bu mekanlarda çekilen fotoğraflarda çok daha doğal ve canlı pozlar yakalayabilirsiniz.

Dış çekim fotoğrafları çektirmeye karar verdiyseniz buradaki önemli püf nokta fotoğraf çekim saatinizdir. Güneşin en tepede olduğu öğle saatlerinden ziyade öğle sonu ve gün batımı saatlerini tercih edebilirsiniz. Böylece fotoğrafçınız doğru ışığı yakalayarak sizlerin daha kusursuz görünmesini sağlayacaktır.

Gözde dış çekim mekanları arasında ise kumsallar, ormanlar ve bol yeşilli alanlar ya da tarihi mekanlar yer alıyor. Bu mekanlarda çekilen fotoğraflar hem daha doğal hem de farklı ve konseptli olabiliyor.

Fotoğrafı Zenginleştiren Küçük Detaylar

Düğün Fotoğrafı Detay

Eğer siz de farklı olmayı seviyorsanız fotoğraf çekiminizi belirlediğiniz fikir ve konseptlerle zenginleştirebilirsiniz. Bu konsept; bir örtü üzerine uzanmaktan elde balon uçurmaya, eski bir arabanın içinden bisiklet üstünde salınmaya kadar pek çok fikir içerebilir. Ayrıca fotoğraflarınızı küçük ve eğlenceli fotoğraf çekimi aksesuarları kullanarak da zenginleştirebilirsiniz. Dilerseniz arkadaşlarınız ya da ailenizden oluşan kalabalık bir ekiple de fotoğraf çekiminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Düğün Fotoğrafı Gelin ve Damat

Unutmadan size küçük bir öneride bulunalım: Eğer imkanınız varsa fotoğraf çekimini düğün gününden önce ya da sonra yaptırmanızı tavsiye ederiz. Çünkü düğün günü stresli ve bir o kadar da yorucu bir gündür. Bu güne fotoğraf çekimini sığdırmak hem zaman açısından hem de istenilen fotoğrafları yakalamak açısından zor olacaktır.

Beyaz Elbise mi Yoksa Gelinlik mi?

Düğün Fotoğrafı Gelinlik

Ve işte geldik kadınlar için en özel tercihe… Öncelikle şunu belirlemeniz gerekiyor: Gelinlikli mi yoksa elbiseli mi bir fotoğraf çekimi gerçekleştirmek istiyorsunuz? Eğer çekim, düğün gününüzde olmayacaksa gelinlik kirlenme kaygısı yaşamadan gelinliğinizle ya da şık ve tarzınızı yansıtan bir beyaz elbise ile bugüne hazırlanabilirsiniz.

Düğün Fotoğrafı Elbise

Ayrıca dilerseniz her ikisini de kullanarak iki farklı çekim günü gerçekleştirmiş gibi hissedebilirsiniz. Beyaz elbiseler ile fotoğraf çekimi gerçekleştirmek son yıllarda oldukça revaçta. Çok daha fresh ve doğal fotoğraflar elde etmek istiyorsanız bizim de önerimiz fotoğraf çekiminizi uçuş uçuş çiçekli kısa ya da uzun elbise veya şık bir beyaz elbise ile gerçekleştirmeniz…

Dilerseniz n11.com’dan beyaz elbise modellerine göz atabilir ve tarzınıza en uygun elbiseyi tek tıkla hemen sipariş edebilirsiniz.

Önceki YazıSonraki Yazı