Bazilik Grill Restaurant

Basilic Kuzu Bomba

Envai çeşit et servis eden steakhouse tarzı restoranların sayısı son dönemde artış göstermeye başladı. Özellikle İstanbul’daki mekanlar gösterişe çok önem veriyor olsa da, misafirler için lezzet ve kalite en önemli unsurlar. Sıradaki adres: Bazilik Grill Restaurant.

Basilic Mekan

Bu furyaya mekan olarak yeni katılan Bazilik Grill Restoran deneyim olarak oldukça eski ustalık barındırıyor. Mekan Osman Şef’in bilgi ve becerisi ile kısa sürede popüler olacağa benziyor.

Şubat ayının ortasında hizmete giren Bazilik Grill, Nispetiye Caddesi’nin paralelinde Alkent Sitesi’nin içinde bulunuyor. Alkent’in ortak pazar alanındaki restoran oldukça geniş ve ferah. Oldukça keyifli bir oturma alanına sahip.

Basilic Mekan

Mekan ismini İngilizce’se basil olan “fesleğen”den alıyor. Mekanın her şeyi ile bizzat Osman Şef ilgileniyor. Kendisi tam 27 yılını mutfağa vermiş bir usta. Son 12 yılını da aynı heyecan ve enerji ile İstanbul’un tanıdık mekanlarında geçirdikten sonra kendi mekanını açma hayali ile yola koyulmuş ve Bazilik Grill’e can vermiş. Tabağından kadeh seçimine, masa dizaynından örtüsüne ve tedarik süreçlerine kadar yoğun geçen birkaç ayın ardından yeni mekanın kapılarını tüm İstanbullu’lara açmış.

Büyük bir heyecan ve motivasyon ile bilfiil işinin başında tüm gün misafirleri ile ilgileniyor.

Basilic Osman Şef

Enerjisinin kaynağının insanlar olduğunu söyleyen Sivaslı Osman Şef, hayvancılık ile uğraşan bir aileden geliyor. Etin iyisini anlamasının en büyük nedeninin de bu olduğunu belirtiyor. Osman Şef, mekanda servis ettiği etleri Balıkesir, Afyon ve Trakya bölgelerinden getirtiyor ve hepsini bizzat kendi seçiyor. Kariyerine besicilik ile başlamasının ona çok şey kattığını söylüyor. Etlerin seçimindeki ustalık lezzetin en önemli unsuru. Teslim aldığı etleri hiçbir şekilde marine etmediğini ve tamamen doğal şekilde sunduğunu belirtiyor. Doğadan sofralara tam bir et şöleni yaşatıyor misafirlerine.

Aynı anda en fazla 80 kişiye servis yapabilen mekan, sadece yemek yemek için değil, hoş sohbet ve kısa bir mola vermek için de uğrayabileceğiniz bir yer.

Sabah 10.00 itibariyle hizmete başlayan Bazilik Grill, ilk yemek servisini öğle saatinde veriyor. Akşam kapanış saati de misafirlere göre değişiyor. Genellikle gece yarısına kadar servis devam ediyor. Osman Şef’in heyecan ve enerjisi mekana, hatta ekibe de yansımış. Ekibi de kendisi gibi güler yüzlü ve bir o kadar misafirperver.

Mekanda sunulan lezzetler, masanıza gelene kadar görsel  bir şölene dönüşüyor. Gelelim Osman Şef’in mutfakta bizzat hazırlayıp tüm ekibi ile birlikte sunduğu lezzetlere…

Basilic Çıtır Bonfile

Yemeğinize çıtır bonfile ile başlayabilirsiniz. Dana etinden hazırlanmış çıtır bonfile patates ile servis ediliyor. Yanında özel hazırlanmış sosuna bandırarak keyifle yiyebilirsiniz. Yedikçe ağzınızda eridiğine şahitlik edeceksiniz. Sosun nasıl hazırlandığı hakkında ipucu alamasak da et ile müthiş uyumlu bir lezzet olduğuna eminiz!

Basilic Köfte

Köftelerinin lezzeti ise muazzam. Özel baharat karışımı ile sunulan köftenin kararında kızartılmış olması ve doygunluğu, damağınızda güzel bir tat bırakacak.

Dana etinden hazırlanan ve Balta adı verilen et efsane. Osman Şef’in görsel sunumu ile masanızı süsleyecek et tam kararında pişiyor. Masanızda tabaklara servis edilirken üzerine ilave edilen baharatlarla lezzet taçlanıyor.

Basilic Steak Masa

Osman Şef’in patentli ürünü olan et kokoreç de mekanın özel yemeklerinden biri. Ara sıcak olarak servis edilen et kokoreç dana etinden yapılıyor. Lavaş ile servis edilip, afiyetle yeniliyor. Yedikçe acıktırdığı için doğru bir ara sıcak tercihi!

Mekanda servis edilen ve mutlaka tatmanızı önerdiğimiz bir diğer özel lezzet de Kuzu Bomba. Kuzunun kaba etinden hazırlanıyor. Tam bir görsel şölen olan yemek, adeta löp et kıvamında masanıza geliyor. Kemiksiz olduğundan, yemesi de çok zahmetli değil.

Burada ete doyacağınızdan hiç şüpheniz olmasın! Yemek sonrası  tatlı tercihinizi kaymaklı kadayıftan yana kullanabilirsiniz.

Yeni açılan mekanın lezzetlerini en keyifli anlarda lezzet severlerle buluşturmasını dileriz. Osman Şef ve Bazilik Grill Restaurant, alevli ocakları, lezzetli sofraları ve yaratıcı mutfağı ile sizleri bekliyor.

Bazilik Grill Adres: Akat Mah. Yasemen Sok. Alkent Çarşı No: 13/32 Tepecik Yolu Alkent Etiler Beşiktaş İstanbul

Bazilik Grill Telefon: 0212 352 85 46

Söz enfes yemeklerden açılmışken İstanbul’un parmak ısırtan en efsane pidecilerini de es geçmemek lazım, değil mi?

Önceki YazıSonraki Yazı