Detoksun 11 Faydası

Detoksun Faydaları

Mevsim geçişlerinde detoks yapmak adettendir ancak detoks konusu çoğu zaman çok tartışmalı bir mesele olarak karşımıza çıkıyor. Kimileri detoksun zararlarından bahsederken, kimileri de faydalarına vurgu yapıyor. Detoksun faydaları ve zararları ile ilgili pek çok farklı görüş olduğu kesin. Biz bu yazımızda vücudunu toksinlerden arındırmak konusunda kararını çoktan vermiş kişiler için kısa bir hatırlatmada bulunmak istedik aslında. Uygulayacağınız detoks programı kontrollü ve doğru olursa, detoksun faydalarını göreceğinizden şüphemiz yok. Peki detoksun faydaları nelerdir?

1. Detoks ile Enerjinizin Arttığını Hissedersiniz

Enerj Verir

Toksinleri vücuttan atmanın en güzel yanı size kendinizi enerjik hissettirmesidir aslında. Şeker, kafein, trans ve doymuş yağlar yerine tüketmeye başlayacağınız mis kokulu taze sebze ve meyveler doğal olarak enerjinizin yükselmesini sağlayacaktır. Zayıflamak için ve yaşam kalitenizi arttırmak için hemen kendinize bir detoks programı hazırlayın.

2. Detoks, Vücudunuzu Zararlı Atıklardan Arındırır

Vücudu Korur

Detoksun faydalarından ikincisi ve belki de asıl amacı zaten bu zararlı atıklardan kurtulmaktır. Benimsediğiniz detoks programı vücudu kendisini temizlemesini sağlayacak şekilde motive eder. Karaciğer, barsak ve böbrekler özellikle doğru detoks programı sayesinde ferah bir nefes alır. Detoks içecekleri vücudunuza iyi gelirken kilo vermeye ve ideal kiloya kavuşmaya da yardımcı olur.

3. Kilo Vermede Yardımcıdır

Kilo Verdirir

Detoks programını uygularken görebileceğiniz bir yarar da size kıs sürede kilo verdirebilmesidir. Ancak tabi ki uzun süreli ve kalıcı kilo vermek için yapmanız gereken sağlıksız beslenme alışkanlıklarınızı terk edip, yerine sağlıklı bir diyet koymanızdır. Detoks diyetlerini de  hayatınıza ekleyerek hızlı kilo vermeye başlayabilirsiniz.

4. Cildinizdeki Değişimi Fark Edeceksiniz

Cilde İyi Gelir

Detoksun cilde faydaları gerçekten gözle görülürdür. En büyük organınızın deriniz olduğunu düşünün ve onun sağlığını ne kadar önemsemeniz gerektiğini fark edin. Detoks programınız boyunca cildinizdeki olumlu değişimi gözlemleyeceksiniz. Daha sağlıklı, daha güzel bir cilt için uzun süreli sağlıklı beslenmeye ihtiyacınız olduğunu aklınızda tutmanız sizi daha da bilinçlendirecektir.

5. Bağışıklık Sisteminiz Güçlenecek

Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

Detoks yaparken organlarınızı toksinlerden arındırarak aslında onlara bir iyilik yapıyorsunuz: Organlarınızın normal fonksiyonlarına kavuşmasına yardımcı oluyorsunuz. Daha iyi çalışan iç organlarınız, daha fazla vitamin ve mineral emerek bağışıklık sisteminizin kuvvetlenmesine katkıda bulunacaktır. Detoks içecekleri ve detoks çayları bu yüzden oldukça önemli.

6. Nefesiniz Daha Güzel Kokacak!

Nefes Kokusunu Ferahlatır

Ağız kokusu ve nefes problemleri kimi zaman doğrudan beslenme biçiminizle ilgili olabiliyor. Barsak ve kolonlarda bulunan toksinler ile bağlantılandırılan bu problemler için amaca uygun bir detoks programı yaparak, sindirim sisteminizi iyileştirebilirsiniz. Toksinler gittikten sonra daha ferah bir nefese sahip olacaksınız.

7. Sağlığınızda İyiye Soğru Bir Değişim İçin…

Sağlığa İyi GelirElbette tek başına detoks sizi bütün sağlık sorunlarınızdan kurtaracak demiyoruz. Hatta süregelen sağlık sorunlarınız varsa, bir detoks programına başlamadan evvel doktorunuza danışmanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz. Ancak detoksun amacı sağlıklı ve organik beslenme ile vücudu temizleme olduğu için doğrudan daha sağlıklı bir beden ile ilişkili olduğunu hatırlayalım.

8. Daha Pür Bir Düşünme Pratiği İçin Detoks

Zinde Beyin

Bedeninizi temizlerken düşüncelerinizi unutmayın. Sağlıklı bir beslenmenin sonuçları daha hafif bir beden ve daha zinde bir beyin. Dolayısıyla, yorgun bir bedenden çıkan düşünceler ile dinç bir bedenden çıkan fikirler arasında elbette bir fark vardır. Daha iyi düşünceler için daha temiz bir vücut! Detoks suları ile vücudunuzu ve zihninizi temizleyin.

9. Saçlarınız Daha Sağlıklı Olacak!

Saçları Sağlıklı Yapar

Detoks yaparken vücudunuza aldığınız pek çok vitamin ve mineral doğrudan saç sağlığınız ile ilintili. Saçlarınız sağlıklıyken, daha güzel görünür ve kırılmalar, kopmalar vb. saç sorunlarıyla daha az uğraşırsınız. Saç dökülmesinin bile gerilemesi mümkün. Detoks, zayıflamak için etkili olduğu kadar saç bakımı için de oldukça etkili.

10. Daha Hafif Hissetmek

Daha Hafif Hissettirir

Şeker ve yağların yoğun olduğu bir beslenmenin zararlarından haberdarız. Detoks, bu zararlı diyetin tam tersini vadediyor size. Yedikten sonra kendinizi ağır hissettiğiniz yiyeceklerden uzak durduğunuz detoks programı boyunca kendinizi daha hafif ve mutlu hissedeceksiniz. Detoks ile hem hafifleyin hem de zayıflayın!

11. Yaşlanma Karşıtı Etkiler…

Yaşlanma Karşıtı

Detoksun uzun dönemli faydalarından biri de yaşlanma karşıtı etkiler doğurmasıdır. Vücudunuzun her gün savaşmakta olduğu toksinleri bir düşünün. Bunlar olmasaydı, vücudunuzun yenilenmeye daha fazla vakti kalabilirdi. Elbette, bu sonucu elde etmek istiyorsanız, yaşam tarzınızı daha doğal ve sağlıklı bir hale getirmeniz de gerekli.

Sizin uyguladığınız bir detoks programı var mı? “Yorumlar” bölümüne kendi deneyimlerinizi yazmayı unutmayın! :)

Yağ yakan yiyecekleri görmek için tıklayın!

Önceki YazıSonraki Yazı