Karaköy Mekanları

Karaköy

Son zamanlarda herkesin dilinde neredeyse reddedilemez bir teklif dolaşıyor: “Karaköy’e gidelim.” Son zamanlarda dediğimize bakmayın, aslında bu teklifin bu kadar net ifade edilmeye başlaması nereden baksanız Karaköy’ün üç seneyi aşkın bir süredir geçirdiği mucizevi dönüşüm sayesinde. Karaköy öyle bir dönüşüm geçirdi ki artık İstanbul’un en cıvıl cıvıl semtlerinden biri olarak kabul görüyor. İstiklâl Caddesi’nde gerçekleşen dönüşümler ve Cihangir’in de eski popülerliğini yitirmesi ile birlikte Karaköy pek çok kesimden insanı kendisine çekmeye devam ediyor. Özellikle de dillere destan hipster kültürünün iyiden iyiye serpilmesine olanak tanıyan yeni Karaköy mekanları ve canlı, heyecanlı ve genç bir ortam vaadiyle kendisini diğer popüler mahalle ve semtlerden ayırmayı başardı.

Karaköy

Yeni nesil bir alt kültür olarak hipsterlik kendisine ait mekânları belirlemede ve yaratmada, yani talep etmekte oldukça başarılı olduğundan dönüşen Karaköy de bu enerjik çağrıya kulaklarını tıkayamadı elbette. Biz de bu yazımızı Karaköy’ün en iyi mekânlarına ayıralım istedik. İçinizden hâlâ Karaköy’ün yeni yüzüyle tanışmamış olanlarınız var ise, yazımızın onlara yol gösterici olmasını da umuyoruz.

1. Karabatak

Karabatak

Karabatak, Karaköy’ün rahat atmosferini tam olarak yansıtan keyifli Karaköy mekânlarından yalnızca biri. Kahveniz ve kitabınız eşliğinde “slow” bir gün geçirmek isteyenler için de, arkadaşlarıyla sıkı sohbetlere düşmek isteyenler için de harika bir seçim olacağa benziyor.

2. Dem Karaköy

Dem Karaköy

Bizde çayı sevmeyen azdır. Kendisine “İstanbul’un Çay Evi” diyen Dem, Karaköy’de mutlaka gitmeniz gereken mekânlar arasında. 60 çeşit çay çeşidi ve muhteşem cheesecakeleri ile Karaköy deneyiminizi koyulaştırmanız için ideal.

3. Naif

Naif Karaköy
Kaynak: cikolat.wordpress.com

En incelikli Karaköy mekânlarından biri olan Naif’in dekorasyonuna ve sunduğu atmosfere bayıldım demeyenini biz henüz görmedik. Küçük bir mekân ama samimiyetiyle içinizde adı gibi naif ve hoş duygular uyandıracağından eminiz.

4. Ops

Ops Karaköy

Hemen her kesimden müşterisi olan OPS, Karaköy’ün enerjik duruşunu kesinlikle kanıtlayan mekânlar arasında sayılabilir. Karaköy’e geldiğinizde mutlaka OPS’a bir şans verin deriz.

5. Press

Kaynak:yazkurtulyapkurtul.com
Kaynak: yazkurtulyapkurtul.com

Tatlı sevenler için cennet olarak tasvir edilebilecek olan Press, Karaköy’ün en iyi mekânları listesinde yer almasa olmazdı. Hem kahveleri hem de tatlıları muhteşem lezzetli olan Press’i denemeyen pişman.

6. Wom

Wom Karaköy

Wom, Karaköy mekanları deyince sakin sessiz bir yerde konumlanmış, servisi, yemekleri ve dekorasyonu ile hafızalara kazınan bir mekân olarak hatırlanıyor ilk seferde. Ardından müdavimi olabilirsiniz, bizden söylemesi. İç mekân tasarımı bir harika!

7. Pan

Pan Karaköy
Kaynak:pankarakoy.com

Karaköy’de kahvaltı yapmak istiyorsanız, Pan kahvaltıcılar için biçilmiş kaftan. Hatta brunch’ın desek yanlış olmaz. İsmini oyuncu bir mitolojik tanrı olan Pan’dan alan bu keyifli mekân, iddiasını boşa çıkarmayanlardan.

8. Forneria

Kaynak:www.gurmerehberi.com
Kaynak gurmerehberi.com

Forneria, içeriye adım atar atmaz sizi ele geçiren, tam anlamıyla büyüleyici bir mekân. İtalyan mutfağına dair pek çok lezzeti deneyebileceğiniz Forneria, Karaköy’ün en iyi mekânlarından biri olmasın da ne olsun?

9. Lokanta Maya

Kaynak:dontworryabouttitle.blogspot.com
Kaynak: dontworryabouttitle.blogspot.com

Lokanta Maya, ünlü şef Didem Şenol Tiryakioğlu’nun ekibiyle Karaköy’de yemek yemeyi yeniden tanımlayan bir mekân. Bütçe açısından rahat olduğunuz bir zamanda gittiğinizde bu şık ve kaliteli mekânı daha bir iç huzuruyla deneyimleme fırsatınız olacaktır.

10. Muhit

Kaynak:kahvalti.gen.tr
Kaynak: kahvalti.gen.tr

Muhit de çok seveni ve müdavimi olan Karaköy mekanları arasında. Özellikle hamburgerlerinin aldığı övgüleri söylemeden geçmeyelim. Muhit’e giderken mideniz boş olsun!

11. Nar Dükkân

Nar Dükkan
Kaynak: cayperest.com

Karaköy mekanları diye bir liste yapılır da Nar Dükkân bu listeye eklenmez mi hiç? Finali Nar Dükkân ile yapalım istedik. Kahvaltısıyla ün salmış olan Nar Dükkân, dünya lezzetlerini tabaklarınıza getiriyor.

İstanbul’da en iyi kahveni 8 özel adresi için tıklayın :)

Önceki YazıSonraki Yazı