Kitap Kafeler

Kitap Cafeler

Kendine zaman ayırmak, kahvesini yudumlarken kitap okumak isteyenler, bu yazımız sizin için. İstanbul gibi büyük ve kalabalık bir şehirde yaşıyorsanız, nefes alabileceğiniz, kendinizle baş başa kalabileceğiniz bir alan bulmanız oldukça zor. İşte kitap kafe konsepti de burada imdadımıza yetişiyor. İş çıkışında ya da okuldan sonra kitap kafelere uğrayarak zamanınızı değerli kullanabilirsiniz. Üstelik kitap kafelerde bulunan atıştırmalıklarla kitap okuma keyfinizi katlayabilirsiniz. Özellikle yazın kendinizi kolayca çimenlerin üzerine atabilir ya da bir ağacın gölgesine yaslanabilirsiniz. Oysa soğuk ve yağmurlu havalarda bunu yapabilmek ne yazık ki mümkün değil. İstanbul cafe konusunda son derece çeşitli. Peki kitap kafeler nerede biliyor musunuz? Gelin hep birlikte bakalım.

Sizin için sıraladığımız listede bazıları tamamen kitap kafeyken, bazılarında da yer alan kütüphaneler bu kategori altına girmeyi başardı. Sizin için özenle seçtiğimiz Cafe isimleri aşağıda:

Kitap Kafe 1: Minoa Cafe & Bookstore

Çizgi roman severler buraya! Mekanın alt katı neredeyse çizgi roman kitaplarıyla dolu. Gününüzü kendinize ayırdıysanız, Akaretler’de bulunan İstanbul kafe mekanına uğramanız tavsiye edilir. Kahvenin yanında tatlıların da tadına bakarken gününüzün nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Bu mekan tamamen kitaplardan dizayn edildiği için kitap tutkunu olanlar burayı çok seviyor. Sıcak havalarda, soğuk içeceğinizle birlikte bahçenin tadını çıkarabilirsiniz.

Adres: Minoa Cafe & Bookstore adres: Süleyman Seba Caddesi, Park Apartmanı, No 52/A, Akaretler, Beşiktaş, İstanbul

 

Minoa Cafe
Kaynak: www.mekan.com

Kitap Kafe 2: M.O.C Cafe

Sabah kahvenizle birlikte şöyle bir dergilere göz atmak, sessiz bir ortamda kafanızı dinlemek isterseniz burası tam size göre. Mekanın bir duvarı boydan boya kütüphane gibi tasarlamış. Canınız sıkıldığında hemen bir kitap ve kahve iyi gelecek!

Adres: Teşvikiye Mahallesi, Şakayık Sokak, No 4, Şişli, İstanbul

M.O.C Cafe
Kaynak: www.theguideistanbul.com

Kitap Kafe 3: Fahriye Cafe

Tam bir kitap kafe olduğu söylenemez ama Moda’da kitap okumaya elverişli mekanlardan biri. Hareketli kafelerin aksine burası dekorasyonu ve sakinliği ile huzur veriyor. Mekana girdiğinizde her detay size nostalji yaşattıracak. Grup çalışmalarınız için uzun ahşap masaları kullanabileceğiniz gibi; kendinizi evinizdeymiş gibi hissettirecek olan rahat koltuklara da yayılabilirsiniz. Özellikle öğrencilerin ve freelance çalışanların en sevdiği mekanlardan. Serinletici içecekleri ve farklı tatlı seçenekleri ile kitap okumayı ya da çalışmayı asla bırakmak istemeyeceksiniz.

Adres: Caferağa Mah. Moda Cad. Leylek Sokak, No 3/A, Kadıköy, İstanbul

Fahriye Cafe
Kaynak: www.yemek.com

Kitap Kafe 4: Tasarım Bookshop & Cafe

Sadece Türkçe değil, yabancı kitaplar da okumak isterseniz, bir sonraki İstanbul kafe adresiniz burası olsun. Moda’da sessiz sakin kitap okuyabileceğiniz ve çalışabileceğiniz mekanlardan birisi. Üstelik yiyecek ve içecek konusunda oldukça bol seçeneklere sahip.

Adres: Osmanağa Mah. Bahariye Cad. Nevzemin Sok. No:6/A Kadıköy, İstanbul

Tasarim Bookshop
Kaynak: www.listekitap.com

Kitap Kafe 5: FİL Cafe

Hem kafe hem kitapçı! Kitap kafeler arasında gözde olan bu mekanda sanat kitaplarından tutun da çocuk kitaplarına kadar aradığınız birçok kitabı bulabilmeniz mümkün. Üstelik kahveleri ile ünlü olan bu mekanda söyleşiler ve sanatçı konuşmaları da gerçekleştiriliyor. Rahat koltukları, konforlu yastıkları ve su yeşili renkleriyle iç açan İstanbul’daki cafelerden biri.

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mah. Ali Paşa Değirmeni Sk. 1/1, Beyoğlu, İstanbul

Fil Cafe
Kaynak: www.designdiffusion.com

Coffeemania, KafePi, Cafe Zone, Caffe Nero gibi ünlü cafe isimleri, kitap kafeler listesinde yer almasa da birçok kişi tarafından tercih edilen mekanlardan bazıları.

Mutlaka gidilmesi gereken Karaköy mekanlarını görmek için tıklayın!

Önceki YazıSonraki Yazı