Balık Burcu Bebeği

Balık Burcu Bebeği

Bilindiği gibi astrolojide 12 farklı burç bulunmaktadır. Burçların kişinin hayatını, kariyerini, aşk hayatını hatta sağlığını kapsayan bilgiler sunduğu bilinmektedir. Bu yüzden çoğu insan yeni biriyle tanıştığında karşısındaki insana ilk olarak “burcun ne?” sorusunu sorar. Tüm bu sebeplerden dolayı birçok ebeveyn de çocuğunun ne burcu olacağını, burcuna göre nasıl bir bebeklik ve çocukluk döneminden geçeceğini sabırsızlanarak merak etmektedir. Biz de siz ebeveynler ve ebeveyn adayları için bu yazımızda Balık burcu bebeği ve tipik özelliklerini ele aldık. Keyifli okumalar!

Balık Burcu Bebeği Nasıl Olur?

Balık Burcu Bebeği Nasıl Olur

Kendi burcum diye söylemiyorum ama eğer bir Balık burcu bebeğine sahipseniz bilin ki çok şanslısınız. Çünkü Balık burcu bebekleri sıcakkanlı, sevecen ve bir o kadar da hassastırlar. Üstelik diğer bebeklere nazaran çok daha kolay ve uyumlu bir çocukluk dönemi yaşarlar. Çünkü Balık burcu erkeği de kızı da acıktığı zaman yemeğini yer, uykusu geldiğinde uyur ve canı istediğinde oyun oynar. Yani uysaldır. Üstelik Balık burcu çocuklarının hareket ve tavırları yaşlarına göre oldukça mantıklıdır.

Balık burcu tarihlerine baktığımızda 19 Şubat – 20 Mart aralıklarını kapsadığını görüyoruz. Yani Mayıs ve Haziran aylarında hamileliğin ilk günlerini yaşayan bir kadının bebeğinin Balık burcu olma ihtimali çok yüksek. :)

Balık Burcu Bebeklerin Özellikleri

Balık Burcu Bebeklerinin Özellikleri

Balık burcu bebeklerinin yukarıda saymış olduğumuz olumlu özelliklerinin yanı sıra zaman zaman sizi yorabilecek olumsuz özellikleri de bulunmaktadır. Sizler için belli başlılarını derleyerek Balık burcu bebekleri hakkında bilmeniz gerekenleri ele aldık.

Sonsuz Hayal Dünyasında Gezinirler: Balık burcu çocuğunun sonu olmayan bir hayal dünyası vardır. Bu zengin hayal dünyaları, onların bazen gerçekle hayal olanı karıştırmalarına sebep olabilir. Bu yüzden onlara doğru ve gerçek olanları sabırlı ve sevgi dolu bir dil ile açıklamaya çalışmalısınız.

Rutin ve Monotonluktan Sıkılırlar: Eylemlerinin rutine bağlamasından, monoton bir yaşamdan çabucak sıkılan Balık burcu çocukları için onları sıkmayacak aktiviteler geliştirmelisiniz. Bu yüzden çocuğunuzun uyuma, yemek yeme ya da oyun oynama saatleri her gün aynı olmayabilir. Buna alışmalısınız.

Her Şeyi Çok Çabuk Hissederler: Balık burçları sezgileri ve altıncı hisleri oldukça kuvvetli burçlardır. Bu yüzden etraflarında olan biten her şeyin çok çabuk farkında olurlar. Bundan dolayı anne baba olarak çocuğunuzun yanında bir tartışma yaşamamaya ve sorunlarınızı ona yansıtmamaya iki kat özen göstermelisiniz. Çünkü bu çocuklar çevresindeki insanların duygularını çok çabuk hissederler.

Aşırı Duygusaldırlar: Balık burcunun en tipik özelliklerinden biri olan duygusallık daha çocuk yaştan kendini göstermeye başlar. Aşırı duygusal olan Balık burcu çocukları çoğu zaman çok çabuk kırılırlar ve bunu da ağlayarak gösterirler. Böyle zamanlarda çocuğunuzun üstüne gitmeden onu sakinleştirmeye çalışmalısınız.

Balık Burcu Bebekleri

Kardeşlerini Kıskanabilirler: Balık burcu çocukları ailesinden her zaman sevgi ve ilgi bekler. Onunla oyun oynanması, ona bir şeyler anlatılması ve ilgilenilmesi mutlu olmasını sağlar. Onların kocaman dünyalarında anne, baba ve kardeşlerin büyük önemi vardır. Ancak kimi zaman da kardeşlerini kıskanabilirler. Kardeşlerinin ona tercih edildiğini düşünmek çocuğunuzun huzurunun kaçmasına ve bir kıskançlık krizinin ortaya çıkmasına neden olur.

Edebiyat, Müzik, Dans Konusunda Yeteneklidirler: Oldukça yaratıcı olan Balık burcu çocukları; resim, müzik, edebiyat, dans gibi konulara büyük ilgi duyarlar. Hayal gücü çok renkli ve yaratıcılığın sınırlarını bir hayli zorlayan Balık burcu çocuklarına yeteneklerini daha rahat ve kolay ortaya koyabilmesi için Bay/Bayan Patates Kafa önerilmektedir. Eğer siz de bir Balık burcu bebeği ebeveyniyseniz ürün için hemen buraya tıklayın!

Balık Burcu Bebek İsimleri

Kıza Armina, Erkeğe Armin: Tüm bunların yanı sıra sık sık kararsızlık ve hayal kırıklığı yaşayan ve kendi kendini teselli etmeyi çok seven Balık burçlarının bu yönlerini dengeleyebilmek için kız Balık bebeklerine Armina, erkek Balık bebeklerine ise Armin isimlerinin verilmesi tavsiyeler arasında yer almaktadır.

Balık Burcu Ünlüleri

Yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi özellikle sanat alanında ilgileri ve yetenekleri olan Balık burcu çocuklarını ileride Albert Einstein (bilim adamı), Vivaldi (müzisyen), Salvador Dali (ressam), Gabriel Garcia Marquez (yazar) gibi başarılı yerlerde görebilirsiniz.

“Bebek yatağı nasıl olmalıdır?” sorusunun cevabı yazımızda!

Önceki YazıSonraki Yazı