Kadınların En Çok Merak Ettiği Makyaj Soruları

Makyaj Soruları

Kıyafetlerin, mobilyaların ve ayakkabıların her yıl değişen bir modası ve popülerliği oldğu gibi makyajın da yıllara ve hatta mevsimlere göre değişen trendleri bulunmaktadır. Hal böyle olunca biz de 2017 yılında ve 2018 başlarında en çok merak edilen makyaj soruları ve makyaj tekniklerini sizler için derledik. Kontür yapmaktan highlighter uygulamaya, doğru göz makyajından eyeliner sürmeye kadar iyi bir makyaja dair merak ettiğiniz ne varsa yazımızda sizleri bekliyor.

Makyaj Soruları higlighter

Highlighter Nasıl Kullanılır?

Güzellik ve estetiği tamamen farklı bir boyuta taşıyan makyaj ürünü: highlighter! Parıl parıl parlamanın ve aydınlık bir görünümün şifresi olan highlighter, doğru kullanılmadığında ise cildinizin olduğundan daha kötü görünmesine neden olabilir. Bu yüzden highlighter’ı nasıl uygulamanız gerektiğini, hangi bölgelere sürmeniz gerektiğini bilmeniz gerekir.

Aradığınız tüm highlighter markaları burada!

Makyaj Soruları Fondöten Nasıl Sürülür

Fondöten Nasıl Sürülür?

Fondöten, mükemmel bir makyaj için ihtiyacınız olan kaliteli ve pürüzsüz tuval niteliğinde. Söz konusu doğru fondöten seçimi ve fondöten sürme teknikleri olduğu zaman ise kusursuz görünümü yakalamak bir hayli zor oluyor. Kusursuzluk için hem fondöten markaları arasında doğru seçim yapmanız hem de tercih ettiğiniz fondöteni doğru sürmeniz gerekiyor.

En iyi fondöten markaları için buradan buyurun!

Makyaj soruları Eyeliner Nasıl Sürülür

Eyeliner Nasıl Sürülür?

Haydi itiraf edelim: Kaçımız mükemmel bir şekilde eyeliner süreyim derken panda gibi gözlere sahip oldu? Tabi ki pandalar da sevimli ve güzel hayvanlar, ancak şık bir düğüne, önemli bir organizasyona ya da romantik bir akşam yemeğine giderken bu sevimli yavrular gibi görünmek istemediğinize eminiz. Çarpıcı, göz alıcı ve dört dörtlük bir göz makyajı için eyeliner nasıl sürülür, öğrenmek şart.

Tüm eyeliner markaları burada!

Makyaj Soruları Kırmızı Ruj Nasıl Sürülür

Kırmızı Ruj Sürme Rehberi

Uzun uğraşlar sonucu yüzünüze ve ten renginize en çok yakışan kırmızı ruju buldunuz, şimdi de onu doğru sürmeyi öğrenme zamanı! Maalesef kırmızı ruj kullanımı öyle herhangi bir ruj alıp gelişigüzel dudaklarınıza sürmekle olmuyor; dört dörtlük görünümlü, dikkat çekici kırmızı dudaklar için birazcık daha uğraşmanız gerekecek.

En cezbedici kırmızılar burada sizleri bekliyor!

Makyaj soruları Göz Makyajı

Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Gözler kalbin aynasıdır derler. Düz mantıkla ilerlersek eğer, o halde harika gözler harika bir kalbin aynasıdır da diyebiliriz. Peki gizemli, derin bakışlı ve tek teklime ile harika gözlere nasıl kavuşuruz? Göz makyajı teknikleri arasından, adına dumanlı göz makyajı ya da buğulu göz makyajı dediğimiz teknikleri kullanarak elbette.

İhtiyacınız olan tüm far modelleri n11.com’da!

En İyi Fondöten Markaları

En İyi Fondöten Markaları Nelerdir?

Ciltte mükemmelliği ortaya çıkartacak o fondöten, herhangi bir fondöten markasından gelmiyor elbette. Kusursuz bir makyaj için kullanabileceğiniz en iyi fondöten markalarını sizin için derledik. L’Oreal, Fenty, Nars, Dior ve Note başta olmak üzere tabiri caizse en “baba” makyaj markalarının en sevilen ve en çok tercih edilen fondöten çeşitlerini öğrenmeye hazır mısınız?

Tüm “baba” fondötenlere hala bakmadınız mı! Ee haydi buyurun!

Makyaj Soruları Cilt Bakımı

Soğuk Havalarda Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Soğuk hava, düşük nem, rüzgâr gibi sert faktörler cildimizin yavaş yavaş nem kaybına uğramasına neden olarak kuruluk, çatlaklar ve bunların sonucunda kanama gibi problemlerin ortaya çıkmasına neden olabilir. Sadece dışarıdaki hava değil, evimizin içindeki sıcak atmosfer de cildimize zarar verme potansiyeline sahiptir. Bu yüzden soğuk havalarda cildi korumak oldukça mühim!

Sağlıklı bir cilt için gerekli olan tüm cilt ürünleri burada!

Makyaj Soruları Kontür

Kontür Nedir, Nasıl Yapılır?

Makyajın gücü adına: Kontür! Kadınların son makyaj gözdesi olan kontür ile ilgili hiç bilmediğiniz tüyoları öğrenmeye hazır mısınız? Aslında bir makyaj hilesi ve ışık oyunu olan kontür ve aydınlatma, pek çok kusuru kapatma ya da güzel olanı ortaya çıkarma da sıkça kullanılmaktadır. Boyutlandırma işlemi yapmaya yarayan kontür, özellikle yüz bölgesine uygulanmaktadır.

İyi bir kontür uygulaması için gerekli tüm malzemelere buradan ulaşabilirsiniz.

Takma Kirpik Nasıl Takılıyor

Takma Kirpik Nasıl Takılıyor?

Takma kirpik takmanın göründüğünden çok daha zor hadise olduğu kesin. Hele ki paketinde dört dörtlük nizamiliği ve albenisi ile duran takma kirpikleri gözünüze uyguladığınızda palyaço gibi bir görüntü elde ettiğinizle kalıyorsanız, yaşadığınız hayal kırıklığını ancak biz tahmin edebiliriz. Bu yüzdendir ki size özel bir “Takma kirpik nasıl takılıyor?” rehberi hazırladık.

Göz alıcı takma kirpikler burada!

Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılır

Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılır?

Makyaj çantanızda piyasadaki en iyi fondöteni taşıyor olabilirsiniz; ancak makyaj süngeri nasıl kullanılır bilmiyorsanız, maalesef bu fondötenin size hiçbir faydası yok. Makyaj süngeri aslında yeni bir makyaj malzemesi değil, ancak son zamanlarda makyaj uygulamalarında fondötenin büyük ölçüde ön plana çıkması ile çok daha farklı tasarımlarda makyaj süngerleri görmeye başladık.

İhtiyacınız olan makyaj süngerleri n11.com‘da!

Makyaj Soruları Yüz Temizleme Fırçası

Yüz Temizleme Fırçası Nasıl Kullanılır?

Cilt sağlığı ve cilt bakımı, özellikle kadınların en hassas ve titiz oldukları konulardan biridir. Cilt güzelliğine ve sağlıklı bir cilde sahip olmaya ekstra önem veren kadınların cilt bakım setlerindeki olmazsa olmaz ürünlerden biri olan yüz temizleme fırçası; cildin yumuşak, lekesiz ve temiz olmasını sağlamaktadır.

Yüz temizleme fırçalarına buradan kolayca sahip olabilirsiniz.

Doğallıktan yana olanlar için doğal makyaj yapma tüyoları burada!

Önceki YazıSonraki Yazı