Fondöten Nasıl Sürülür?

Fondöten Nasıl Sürülür?

Fondöten, mükemmel bir makyaj için ihtiyacınız olan kaliteli ve pürüzsüz tuval niteliğinde. Söz konusu doğru fondöten seçimi ve fondöten sürme teknikleri olduğu zaman ise kusursuz görünümü yakalamak bir hayli zor oluyor. Bir yandan fondöten markaları arasında gidip gelirken bir yandan kullanmayı tercih ettiğiniz fondöteni nasıl doğru sürmeniz gerektiğini çözmeye çalışıyorsunuz ve keyifli olması gereken bu süreç bir anda işkenceye dönüşüveriyor. Krem fondöten nasıl sürülür, sıvı fondöten nasıl sürülür derken kafanızda deli sorular oluşuyor, değil mi? Endişelenmeyin, sizin için hazırladığımız fondöten sürme rehberi ile artık siz de porselen misali bir makyaja sahip olabileceksiniz. Tek yapmanız gereken saydığımız adımlara uymak ve voila; makyaj vloggerlarını kıskandıracak bir yüz sizin!

Fondöten Nasıl Sürülür?

Fondöten Nasıl Sürülür?

Adım 1: Yüzünüzü temizleyin ve makyaj kalıntılarından arındırın.

Tercihen nemlendirici etkisi olan bir makyaj temizleyici ve makyaj temizleme pamuğu kullanarak yüzünüzü kirden, tozdan, ölü deriden ve makyaj kalıntılarından arındırın. Fondöten nasıl sürülür sorusunun gizemli cevabının altında temiz ve pak bir cilt yatıyor.

Fondöten Nasıl Sürülür?

Adım 2: Nemlendirici sürün.

Cildinizi güzelce temizledikten sonra besleyici ve bol mineralli bir nemlendirici krem kullanın. Cildinize ihtiyacınız olan nemi iade edecek olan bu krem aynı zamanda fondöten sürerken malzemenin çok daha akıcı ve kolay bir şekilde sürülmesini sağlayacaktır.

Fondöten Nasıl Sürülür?

Adım 3: Fondöten fırçası kullanarak fondöteni uygulamaya başlayın.

Kusursuz fondöten nasıl sürülür? Tabii ki kaliteli bir fondöten fırçasıyla! İlk fırça darbesini yüzünüzün ortasından başlatmaya dikkat edin; bu şekilde tuvaliniz olan yüzünüz üzerinde bir merkez noktası oluşturacak ve oradan yola çıkarak fondöteni eşit bir şekilde yayabileceksiniz.

Fondöten Nasıl Sürülür?

Adım 4: Fondöteni yedirin.

Fondöten fırçası ile fondötenin ana hatlarını belirledikten sonra keskin olan bu fırça darbelerini fondöten süngeri kullanarak yedirmeye başlayın. Süngeri uygularken yüzünüzde daireler çizermişçesine hareket edin; böylece fondöten her bölgeye eşit oranda dağılmış olacaktır.

Fondöten Nasıl Sürülür?

Adım 5: Kırmızılıkları ve lekeleri kapatıcı ile gizleyin.

Cildinizdeki bariz kusurları kapatmak için bazen tek başına fondöten sürmek yetmeyebilir; böyle anlarda kapatıcı stick kullanarak onları gizlemeniz mümkün. Kapatıcıyı boca etmeyin; nazikçe işaret parmağınızla kapatıcıya dokunarak parmağın ucunda kalan malzemeyi kusurların üzerine uygulayın.

Fondöten Nasıl Sürülür?

Adım 6: Saydam bir pudra ile fondöteni sabitleyin.

Fondöten nasıl sürülür dendiğinde aklınıza sadece fondöten gelmesin; pudranın sihirli gücünden de faydalanmanız gerekecek. Saydam ve mat renkli sıkıştırılmış pudra kullanarak fondöten bazınızı sabitleyin. İşte bu kadar!

Kusursuz Fondöten Sürmenin Sırları

  • Her zaman şu sıralamayı takip edin: Renk düzelticiler, fondöten, kapatıcı.
  • Göz çevresinde siyah dairelerden şikayetçiyseniz kapatıcı kullanımınızı ikiye çıkartın.
  • Yağlı T bölgenizi matlaştırmak için primer kullanın.
  • Kulak ve boyun bölgesinde kalan fondöteni teninizle harmanlamak için pudra kullanın.
  • Göz kapaklarınıza da fondöten uygulamanız gerektiğini unutmayın.
  • Fondöten ile kontür yaparken şu altın kuraldan çıkmayın: Elmacık kemiklerini belirginleştirmek için koyu, burun ve alın hatlarını belirginleştirmek için açık renkli fondöten kullanın.
  • Daha mat bir görünüm için fondöten fırçanıza bir damla gül yağı damlatın.
  • Fondöten fırçasını ve süngerini yukarı değil, aşağı doğru hareketlerle uygulayın.

Kusursuz fondöteni uyguladınız; şimdi sıra mükemmel bir eyeliner uygulamasında!

Önceki YazıSonraki Yazı