Ev Hediyeleri

Ev Hediyeleri

Hediye alıp vermek için özel bir gün kollamaya gerek yok elbette. Özellikle ev hediyeleri, her daim ilişkileri ısıtan, insanları yakınlaştıran hediyeler olmuştur. Sevdiklerinize ev hediyeleri alıp onlarda güzel bir anı bırakabilir ve sizi daima hatırlamalarını sağlayabilirsiniz. “Ev hediyesi ne alınır?” sorunuzun farklı kişiler ve farklı durumlar için yanıtları bu yazıda. 

1. Yeni Taşınanlara Ev Hediyeleri

Ev Hediyeleri Eksik

Yeni taşınan biri için ev hediyeleri arıyorsanız öncelikle evin eksiklerini iyi düşünün. Yeni ev hediyesi olarak sık sık alınan şeyler genelde kupalar, bardaklar, fincan takımları ve kaseler gibi mutfak eşyaları çünkü hem taşınırken bir kısmının gözden çıkarılmış olma hem de gerçekten işe yarama ihtimalleri yüksek. Ancak bunların yanı sıra evde eksik olduğunu bildiğiniz elektronik bir alet ya da nevresim takımı gibi ev tekstil ürünleri de güzel hediye seçenekleri olabilir.

2. Yeni Evlenenlere Ev Hediyeleri

Ev Hediyeleri Kışlık

Yeni evlilere hediye seçerken işiniz gerçekten çok kolay çünkü özellikle soğuk içerisinde bulunduğumuz bu dönemde kışlık eşyalara odaklanabilirsiniz. Hele de evde vakit geçirmeyi seven bir çift söz konusuysa koltuklarının rengine uygun, yumuşak bir polar battaniye veya birbiriyle eşleşen panduflar (veya kaymaz tabanlı havlu çoraplar) harika ev hediyeleri olabilir.

3. İlginç Ev Hediyeleri

Ev Hediyeleri Saat

Ev hediyeleri satın alırken ille kullanışlılık şartı gözetmenize gerek yok. İlginç bir hediyelik eşya hiç düşünmediğiniz kadar ilgi çekebilir ve kullanılabilir. Ters saatler, öksüren küllük veya sincap şeklinde ceviz kırıcı gibi değişik ev hediyesi seçenekleri mevcut. Fikir vermesi açısından bu yazımızdaki ürünleri inceleyebilirsiniz.

4. Kadınlara Ev Hediyeleri

Ev Hediyeleri Çiçek

Kadınlara ev hediyeleri alırken hemen akla çiçek gelmesi biraz klişe ama cazip bir yanı da var. Ev hediyesi alacağınız arkadaşınız canlı çiçeklerden yana değilse dekoratif bir saksıda asla solmayacak yapay çiçeklerden alabilirsiniz. Bunun yanı sıra son zamanlarda hayli popüler olan kutu içinde çiçekler ya da cam fanus içinde yapay güller de harika hediye fikirleri!

5. Erkeklere Ev Hediyeleri

Ev Hediyeleri Hoparlör

Yine başka bir ev hediyeleri klişesi. Fakat yine kabul görmesi çok olası. Eğlenceli teknolojik ürünler konusunda epey seçeneğiniz var. Ev hediyeleri için ayırdığınız bütçeye göre Bluetooth bir hoparlör, araba şeklinde bir USB veya uzaktan kumandalı bir araba alabilirsiniz. Eğer erkek arkadaşınız evde oyun oynamaktan keyif alıyorsa onun için bir oyun ya da oyun konsolundan daha güzel hediye yoktur.

6. Sevgili İçin Ev Hediyeleri

Ev Hediyeleri Takım

Sıcak içeceklerinizi birlikte içebileceğiniz iki kupa, ayaklarınızı sıcacık tutacak iki çift çorap veya daha başka takımlar sevgilinizle aranızdaki bağı güçlendirmenize yardımcı olabilir. Bunun yanı sıra sevgilinize ev hediyesi olarak en sevdiğiniz fotoğrafınızın yer aldığı bir çerçeve ya da sevgilinizin sevdiğini bildiğiniz ressamdan bir tablo da hediye edebilirsiniz.

7. Çocuklu Arkadaşlar İçin Ev Hediyeleri

Ev Hediyeleri Puzzle

Çocuklu arkadaşlarınıza ev hediyeleri alırken bütün aile fertlerinin birlikte keyifli zaman geçirecekleri ev hediye çeşitleri üstünde düşünün. Elektronik aletleri bir kenara kaldırın. 1000 parçalık bir puzzle yapım aşamasında müthiş bir aile eğlencesi, bittikten sonra da harika bir tablo olur. Bunun yanı sıra kutu oyunları da çocuklu aileler için eğlenceli hediyeler olabilir.

8. Anne Baba İçin Ev Hediyeleri

Ev Hediyeleri Kuş

Ailenizin yanından ayrılalı epey olduysa, hele de anne babanız emekliyse onların hayatına canlılık ve neşe katacak ev hediyeleri düşünün. Mesela varlığıyla onları neşelendirecek bir canlıya ne dersiniz? Bakım kolaylığıyla muhabbet kuşu ve balıklar ilk sırada.

9. Dekoratif Ev Hediyeleri

Ev Hediyeleri Fener

Sizin için “ev hediyeleri eşittir dekorasyon” ise hediyeyi götüreceğiniz kişinin tarzına göre çok güzel ev hediyeleri satın alabilirsiniz. Dekoratif mumlar, ferforje fenerler, özel tasarım saksılar ve daha nice seçenek sizi bekliyor. Dekoratif ev hediyeleri alırken hediye götüreceğiniz evin mobilya rengini ve tarzını göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin.

10. Kışa Özel Ev Hediyeleri

Ev Hediyeleri Mum

Aldığımız ev hediyeleri yıl boyunca kullanılsın isteriz ama tam da kışa özel ideal bir şeyler almak da gayet yerinde. Kırmızı mumlar, kırmızı çoraplar, samimiyet derecesine göre kırmızı iç çamaşırları en sık tercih edilen kışlık ev hediyeleri arasındadır. Bunların yanı sıra diz battaniyeleri, koltuk şalları ya da polar pijamalar da kış hediyesi örneklerinden.

11. El Yapımı Ev Hediyeleri

Ev Hediyeleri El Yapımı

Yukarıdaki seçenekleri harcamak istemeyiz ama en değerli ve en orijinal ev hediyeleri, aslında el yapımı ev hediyeleridir. Halihazırda uğraştığınız bir el işi varsa zaten mazeret aramayın ama böyle bir hobiniz yoksa, vaktiniz ve cesaretiniz varsa hama boncukları, polimer kil veya origami kağıtlarıyla internetten bulabileceğiniz şablonlara bakarak ilginç şeyler üretebilirsiniz. Sonuç çok önemli değil; önemli olan düşünmeniz! El yapımı hediye fikirleri için buraya tıklayabilirsiniz.

Erkek sevgiliye hediye fikirleri burada!

Önceki YazıSonraki Yazı