Bebek Yemekleri

Bebek Yemekleri

Bebeklerin sağlıklı ve yeterli beslenmesi için özellikle 5. aydan sonra ek gıda takviyeleri almaları gerekmektedir. Peki hangi bebek yemekleri hangi ayda tüketilebilir? Bebek yemekleri ve tarifleri nelerdir? Bebek kahvaltısı nasıl olmalıdır? Bebek muhallebisinin faydaları nelerdir? Tüm bu soruların cevabı ve daha fazlasını sizler için elimizden geldiğince yanıtlamaya çalıştık. Bu tarifleri hazırlamak sizden, tatmak da minik damaklardan… Ha unutmadan yemeklerini daha da severek yemelerini sağlaycak mama tabağı ve kaşıklara da buradan göz atabilirsiniz. Haydi afiyetle!

Bebek Yemekleri Bebek Muhallebisi

Ek Gıdaya Geçişi Kolaylaştırır: Bebek Muhallebisi

Farklı malzemelerle farklı farklı çeşitlerde hazırlanabilen bebek muhallebisi, aynı zamanda oldukça pratik bir lezzet. Birçok bebeğin de severek tükettiği bebek muhallebisi, bebeğinizi meyvelerle tanıştırmanın en kolay yolu!

Bebek Muhallebisi Tarifleri

Bebek Yemekleri Bebek Kahvaltısı

Günün En Önemli Öğünü: Bebek Kahvaltısı

Birçok doktorun da vurguladığı gibi günün en önemli öğünü kahvaltıdır. Bebekler için de bu durum geçerlidir. Peki sağlıklı ve besleyici bir bebek kahvaltısı nasıl olmalıdır? Aydan aya bebek kahvaltısı nasıl hazırlanmalıdır?

Bebek Kahvaltısı Tarifleri

Bebek Yemekleri Bebek Çorbası

Küçükten Büyüğe Vazgeçilmez Besin: Bebek Çorbaları

Bebek çorbaları hem öğlen hem de akşam yemeği öğünlerinde bebeklerinize yedirebileceğiniz lezzetler arasında yer alıyor. Eğer bebeğinizin damak zevkine uygun doğru çorbaları keşfedebilirseniz, onlara hem leziz hem de son derece sağlıklı bir besin sunabilirsiniz.

Bebek Çorbaları Tarifleri

Bebek Yemekleri Bebek Püresi

Hepsi Ayrı Bir Lezzet: Bebek Püreleri

Bebekleriniz için taze mevsim meyve ve sebzelerinin birleşiminden hazırlayabileceğiniz bebek püreleri anneler tarafından sıklıkla tercih edilen besinlerden biri. Bebeğinizin ayına göre doğru gıdalarla hazırladığınız bir püreyi minik yavrunuz da keyifle tüketecektir.

Bebek Püreleri Tarifleri

Karnı doyduysa biraz da oyun zamanı! Oyun halıları ve faydalarını görmek için tıklayın!

Önceki YazıSonraki Yazı