Oğlak Burcu Bebeği

Oğlak Burcu Bebeği

Kuralcılık ve plancılık oğlak burcu insanlarında daha bebekken etkisini göstermeye başlar. Oğlak burcu bebeği, organizeliğin temsilcisi,  disiplinli tutumun adeta abidesidir. 22 Aralık – 19 Ocak tarihleri arasında dünyaya gelen bebekler, toprak burçlarından biri olan oğlak burcu mensubudurlar. Eğer minik yavrunuzu bu tarihler arasında kucağınıza almış ya da alacaksanız nur topu gibi zeki bir yavruya sahip olacaksınız demektir. Oğlak burcu bebeğinizin özelliklerini, ilerleyen dönemlerde sizleri nelerin beklediğini ve oğlak burcu bebeği hakkında daha fazlasını yazımızda bulabilirsiniz.

Oğlak Burcu Bebekleri Nasıl Olur?

Oğlak Burcu Bebeği Nasıl Olur?

Gezegeni: Satürn

Elementi: Toprak

İyi yönleri: güvenilir, sadık, zeki, planlı, disiplinli.

Olumsuz yönleri: kurallara aşırı bağlı, kimi zaman tutucu, aşırı dikkatli, sinirli.

Olgunluk abidesidirler: Oğlak burcu bebeği daha dünyaya gözlerini açtığı ilk andan itibaren zeki bakışlarıyla herkesi etkilemeyi başarır. Oğlak burcu olarak doğan bebekler daha çocuklar çağlarından itibaren olgunlaşmaya başlarlar. Öyle ki onun bir çocuk olduğuna çoğu zaman inanasınız gelmez. Bu tavırlarından ötürü bir an evvel büyümek isteyen oğlak burcu bebekleri aynı zamanda kendilerini daima önemli hissetmek isterler.

Daha ilk günden bir planları vardır: Oğlak burcu bebeği, planın ve organizenin adeta vücut bulmuş halidir. Çünkü oğlak burcu bebeğinin neredeyse daha ilk günden bir planı vardır ve bu plana daima sadık kalırlar. Son derece ciddi, disiplinli olan oğlak burcu bebeği aynı zamanda imrendirici seviyede organizedirler.

Sorumlulukları seve seve kabul ederler: Dedik ya oğlak burcu bebeği olgunluk abidesidir diye… Bundan mıdır bilinmez sorumluluklara karşı da son derece açıktırlar. Yaşıtlarına göre sorumluluk duyguları hayli gelişmiş olan oğlak burcu bebekleri aynı zamanda oldukça disiplinlidirler. Bu nedenle yaşı küçük davranıldığında zaman zaman öfkelenebilen oğlak burcu bebeği bazı şeyleri bilmediğini veya bazı şeyler için küçük olduğunu bilmek istemez.

Oğlak Burcu Bebeği Özellikleri

Sindirerek öğrenirler: Oğlak burcu bebeği yavaş öğreniyor gibi görünse de aslında yavaş değil sindirerek öğreniyordur. Üstelik öğrendikleri şey her ne olursa olsun en iyi biçimde öğrenirler. Bu yüzden akıllarına giren bir şey bir daha kolay kolay çıkmaz. Bu neden eğitim hayatında da başarı gösteririrler ve okullarında sık sık ödüle layık görülürler.

Çekingen ve içine kapanıktırlar: Diğer burçlara göre biraz çekingen olan oğlak burçları genel olarak tüm dikkatlerin üzerinde toplanmalarından pek hoşlanmazlar. Bu nedenle bazen topluluk için tutukluk yapabilir ve utangaç tavırlar sergileyebilir. Aynı zamanda çoğunlukla içine kapanık bir tutum benimseyen oğlak burcu bebekleri kimi zaman sizleri biraz zorlayabilirler.

Ev’cil bebeklerdir: Aile hayatına ve ev yaşamına zaafı bulunan oğlak burcu bebeği, çoğu zaman evde olmayı dışarda olmaya tercih eder. Ebeveynlerine ve ailenin diğer üyelerine düşkün olan oğlak burçları, düzenli ve planlı hayatı da severler.

Sık sık hastalanırlar: Oğlak burcu bebeği olanlar bu özelliklerini pek sevmeyecekler. Zira oğlak burcu olarak dünyaya gelen bir çocuk ister erkek ister kız olsun hiç fark etmez sık sık hastalanmaya meyillidir. Hem bebeklik hem çocukluk döneminde sık sık hastalıklar geçirenm oğlak burcu bebeğinin sırayla kızamık, su çiçeği ve kabakulak hastalıklarını geçirme ihtimali vardır.

Oğlak Burcu Bebeği Oyun

Onları oyalamak çok kolaydır: Oğlak burcu ebeveynlerine bir müjdemiz var: Oğlak burcu bebeğini oyalamak çok kolaydır. Renkli ve çok sayıdaki oyuncak onları oyalamak için yetecek de artaracaktır bile. Dakikalarca hiç ses çıkarmadan kendi kendine bunlarla oyun kurabilecek olan oğlak burcu bebeği, söz dinleyen ve özellikle anne-babasının sözünden çıkmamaya özen gösteren bebeklerdir.

Hırslı ve büyüme heveslisidirler: Oğlak burcu bebeği özellikleri arasında ilk akla gelenlerden olgunluk, onun başka özleliklerini de etkilemektedir. Örneğin; olgun tavırlarından dolayı büyümeye hayli hevesli olan oğlak burcu bebeği aynı zamanda oldukça hırslıdırlar. Daha çok küçük yaşlarda gelecek ve kariyer planları yapmaya başlayan oğlak burcu bebekleri aynı zamanda oldukça sabırlıdırlar.

Nazik ve kibardırlar: Oğlak burcu bebeği, insanlarla daima nazik ve kibar bir ilişki kurmaya gayret eder. Aynı zamanda konu fark etmeksizin sıkı bir destekleyici olan oğlak burçları ilişki ve arkadaşlıklarına karşı da son derece sadıktırlar.

Oğlak Burcu Bebeği İsimleri

Oğlak Burcu Bebeği İsimleri

Eğer bebeğiniz oğlak burcu olarak dünyaya gelecekse ve onun için henüz bir isimde karar kılamamışsanız oğlak burcu bebeği isimleri tavsiyelerimiz size ilham verebilir. Zira tüm anne babalar bebekleri için güzel, özel ve anlamlı bir isim seçmek isterler. Bu özel karar aşamasında bebeğinizin burcunu da hesaba katmak hiç de fena bir fikir değil, öyle değil mi? İşte oğlak burcu bebeği isim önerileri:

Oğlak burcu erkek bebeği isim önerileri: Emre, Emir, Cüneyt, Batur, Uğur, Barış.

Oğlak burcu kız bebeği isim önerileri: Hande, Kardelen, Gülay, Tuğçe, Esra.

Yay burcu bebeğinin özelliklerine de göz atmaya ne dersiniz? Buradan buyurun!

Önceki YazıSonraki Yazı