Kova Burcu Bebeği

Kova Burcu Bebeği

Eğer bebeğiniz 20 Ocak-18 Şubat tarihleri arasında doğduysa akıllı mı akıllı, oyunbaz mı oyunbaz bir kova burcu bebeği ile karşı karşıyaysınız demektir. Kova burcu özellikleri bebeğinizi nasıl etkiliyor dersiniz? İşte öğrenme zamanı.

Kova Burcu Bebeği Nasıl Olur?

Kova burcu bebeğiniz varsa her şeyden önce sürekli “beklenmeyenle” karşılaşmaya alışmanız gerek. Minik kovanız sizi sürekli diken üstünde oturtacak desek yeridir; enerji, duygu ve zeka dolu bu minik su grubu mensubu, her daim hareket halinde olmayı severler. Yeni insanlarla tanışmak, yeni şeyler denemek ve yeni yerler keşfetmek kova burcunun hayatta en zevk aldığı aktiviteler arasındadır ve bu, kova burcu bebeğiniz için de istisna değil. Eve misafir geldiğinde çekimser ve utangaç davranacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz; kova burcu bebeği ona ilgi gösteren herkesle tanışmaya ve kaynaşmaya her daim meyillidir. Bebeğinizle sürekli evde, aynı odalar içerisinde zaman geçirirseniz onu çok kısa bir süre içerisinde sıkacağınızdan emin olun; park, misafirlik, oyun alanları ve anaokulu gibi farklı mekan ve yerler kova burcu bebeğinizin kolay sıkılmasını ve daralmasını önleyecektir. Daima aktif ve meşgul olmayı bebekliğinden beri kendine alışkanlık edinen kova burcu çocukları tüm hayatlarını da korkusuz ve cesurca yaşayacaklarının işaretlerini de bu dönemde vermeye başlar.

Kova Burcu Bebeği

Ufaktan dikkatleri dağınık olarak gelen kova burcu bebeği, sizi duymadığı ya da sizi görmezden geldiği için umursamaz davranmaz; halihazırda yapısı öyledir. Bunun sebebi, kova burçlarının beyninin çok hızlı çalışmasıdır. Beynindeki hareketliliği takip etmekte zorlanan kova burcu bebeği, ondan oyuncaklarını toplamasını istediğinizi çoktan unutmuş olabilir. Bir kova ile vakit geçirdiğinizde size yeterince ilgi göstermediği hissine kapılabilirsiniz; ancak bunun kaynağının aynı anda düşündüğü zibilyon şey olduğunun bilincine varırsanız işiniz kolaylaşacaktır. Evet, o minik bebeğinizin de aklında tahmin edemediğiniz kadar çok şey var aslında!

Kova Burcu Bebeği Özellikleri Nelerdir?

İnatçıdır.

Minik kova burcu bebeğinizi gözlemlerken dikkatinizi çekecek ilk özelliği çok büyük bir ihtimalle ne kadar inatçı olduğudur. Maalesef bebekliğinde başlayan bu inat, kendisi büyümeye ve olgunlaşmaya başladığında törpülenmeyecek, aksine daha da bilenecektir. En inatçı burçlar arasında bilinen kova burçları, istediklerini elde edene kadar bu inadına sürdürmeleri ile meşhurdurlar. Başka bir deyişle sonu kesilmeyen ağlamalara hazırlıklı olun!

Sık sık duygu değişimi yaşar.

Minik kova burcunuz dünyanın en rahat, en sakin ve en mutlu çocuğu iken bir anda beklenmedik bir şekilde ruh halinde 180 derecelik bir dönüş yaşayabilir. Beklemediği, hayal etmediği ve istemediği bir durum meydana geldiği anda kova burcu bebeği, o eski, mutlu halinden eser bırakmayacak şekilde değişerek dünyanın en sevimsiz ve somurtkan çocuğuna dönüşebilir. Bu gibi ani ruh ve duygu değişimlerinde ebeveynleri olarak onu yatıştırıyor ve dengeliyor olmanız çok önemlidir.

Empati kurar.

Eğer bir sarılmaya ya da samimi bir söze ihtiyacınız varsa, kova burcu yanınızda biten ilk burçlardan biridir. Tabii ki 2-3 aylık bebeğinizden bu olgunlukta empatik hareketler beklemeniz mümkün değil; ancak ne kadar hissiyatlı bir çocuk olacağını hissetmeniz çok da uzun zaman almayacaktır. Özellikle olgunlaşıp ergenlik çağına eriştiğinde aranızda anlatması güç bir bağ kurulması ve konuşmadan bile anlaşabiliyor olma ihtimaliniz oldukça yüksek.

Kova Burcu Bebeği

İnsanlar ve sosyalleşmeyi sever.

Adeta bir “insan canlısı” olarak tanımlayabileceğimiz kova burcu bebeği, yeni arkadaşlar edinmekten, insanlarla etkileşim kurmaktan ve çevresi ile sosyalleşmekten büyük keyif alır. Doğduğu andan itibaren ne kadar dışa dönük olduğunu fark edeceğiniz kova burcu bebeğiniz, büyüdükçe sosyal yetenekleri ile sizi şaşırtmaya devam edecektir.

Çabuk öğrenirler.

Kova burcu bebeği zekası ile meşhurdur demiştik. Öğrenmesi gereken noktaları çok çabuk kapan ve hızla öğrenen kova burcu bebeği, önüne koyduğunuz en karmaşık puzzle’ı, en komplike oyuncağı ve en uğraştırıcı maketi bile şak diye çözerek sizi hayretler içerisinde bırakabilir. Onu meşgul etmek istediğiniz oyuncağın farklı, zorlayıcı ve yaratıcı olduğuna emin olun; yoksa sıkılgan ve akıllı kovanız bir süre sonra o uğraştan sıkılarak başınıza çökecektir, bizden söylemesi.

Kova Burcu Bebeği

Bebeğinizin yeni yaşını kutlarken ona giydirebileceğiniz birbirinden sevimli doğum günü kıyafetleri önerilerimiz için bu yazımızı okumayı unutmayın!

Önceki YazıSonraki Yazı