Sevgililer Günü’nde Hediye Almayan Erkeklerin Başına Gelebilecek 11 Durum

Sevgiliye Hediye Almazsan Ne Olur

Bu yıl da Sevgililer Günü geldi çattı. Bilindiği gibi bugünün en olmazsa olmazlarından biri hediyelerdir. İster kız olun ister erkek, hiç fark etmez. 14 Şubat‘ta herkes sevgilisine en güzel ve en özel hediyeyi almak için çaba sarf eder.
Ha eğer böyle bir çabanız yoksa ve sevgilinize hediye almayı düşünmüyorsanız, başınıza gelmesi çok muhtemel birkaç olayı aşağıda sizinle paylaşmak isteriz.

Öncelikle Sevgililer Günü’nde sevgiliye hediye almayan erkeklerin başına gelebilecek olaylardan başlayalım:

1. Hazır olun: Yüzyılın tribi geliyor.

Sevgiliye Hediye Almazsan Ne Olur

Demek sevgilinize hediye almayacaksınız. Peki hiç düşündünüz mü, Sevgililer Günü’nde sevgilinize hediye almazsanız neler olur diye? Sizin için en özel hediyeyi seçmiş olan sevgilinize eliniz boş gittiğinizden dolayı öncelikle cesaretinizden ötürü sizi kutlarız. Çünkü gerçekten sağlam bir trip sizleri bekliyor.

2. “Whatsapp Kız Grubu”na malzeme olabilirsiniz.

Sevgiliye Hediye Almazsan Ne Olur

Yalnızca triple kalsa yine iyi. 14 Şubat gecesi kulak çınlamasından uyuyamadığınız uzun bir gece yaşayabilirsiniz. Neden mi? Çünkü Whatsapp kız grubunda dedikodu kazanı kaynıyor olacak. Kankaları kız arkadaşınıza, “Eee seninki ne almış?” diye sorduklarında, sevgiliniz size kusamadığı öfkesini orada kusacak. Sonrasında gelsin gıybet, gelsin kızgın emojiler…

3. İlişki sorgulanmaya başlandı bile…

Sevgiliye Hediye Almazsan Ne Olur

Kız arkadaşınız sizin için en güzel hediyesini seçmiş ve karşınızda duruyor. Size hediyesini sunup karşılığını alamadığı işte o an büyük bir buhran yaşayacak yâriniz. Ve o esnada tüm ilişki bir film şeridi gibi geçecek gözünün önünden… Daha önce yaşadığınız tüm tartışmalarınız, tüm haksızlıklarınız yeniden vuku bulacak kafasında. İşte tüm bunların sonucunda ilişki sorgulanmaya başlayacak ve yiyeceksiniz yine ayvayı. :)

4. Saatlerce mağaza gezmeye maruz kalabilirsiniz.

Sevgiliye Hediye Almazsan Ne Olur

Hiç öyle “Kapitalist sistemin oyunu bunlar yav!” klişeleriyle işin içinden sıyrılmaya kalkmayın. O hediye alınacak arkadaşlar, kaçarı yok. Eğer sevgilinize hediye almadıysanız, onunla en sevdiği mağazaları tek tek gezmeye razı olacaksınız. Çünkü, sevgiliniz elinizden tutup ona hediye almanız için sizi saatlerce mağaza mağaza gezdirebilir. Evet evet, yapar bunu, inanın.

5. İmalarla geçecek bir yıl sizi bekliyor.

Sevgiliye Hediye Almazsan Ne Olur

“14 Şubat bir gün canım, bir güncük katlanırız.” diye de düşünmeyin. 14 Şubat bir gün olabilir ama kız tribinin günü vakti belli olmaz. Eğer 14 Şubat’ı eliniz boş karşılamışsanız sık sık o güne geri dönebilirsiniz. Laf sokmalarla, türlü türlü imalarla yeniden aynı anı yaşayacağınızdan bu yıl sizin için dejavu yılı olacak.

6. Buse’nin (kankasının) sevgilisiyle kıyaslanabilirsiniz.

Sevgiliye Hediye Almazsan Ne Olur

Hadi diyelim ki bunlardan hiçbiri ile karşı karşıya kalmadınız. Günü bir şekilde atlatıp evlere dağıldınız. Peki kız arkadaşınız Instagram’da arkadaşlarının paylaştığı hediyeleri layklarken neler hissedecek, düşündünüz mü hiç?
Hele bir de bu kızlar günü şahane hediyelerle kapatmışlarsa…Herkes sevgilisinin aldığı hediyeyi paylaşa paylaşa bitiremezken kız arkadaşınız kırmızı surat emojisine çoktan dönmüştür bile. Kılıçları kuşanın! Çünkü 15 Şubat sabahından itibaren sizleri Buse’nin sevgilisi şunu almış, Melis’in sevgilisi bunu almış gibi kıyaslamalar bekliyor olacak. Başka biriyle kıyaslanmayı kim ister ki?

7. Bedelini ağır ödetir.

Sevgiliye Hediye Almazsan Ne Olur

Bu özel günde onu hediyesiz bıraktığınız için diğer özel günleri şansa bırakmak istemeyen sevgiliniz her özel günden önce size beğendiği şeylerin listesini hazırlayarak hediyesini kendi seçmeye başlayabilir. E haklı kız, doğum gününü de mi hediyesiz geçirsin…

8. Sevgiliniz arkasına bakmadan oradan uzaklaşabilir.

Büyük beklentiler içinde sabırsızlıkla bugünü bekleyen kız arkadaşınız, ona hediye almadığınızı görünce hayal kırıklığına uğrayacak. Bu hayal kırıklığı ve kısa süreli şokun etkisiyle sevgiliniz sizi oracıkta bırakarak eve dönebilir, kendinizi buna hazırlayın.

9. Ona önemsenmediğini hissettirebilirsiniz.

Sevgiliye Hediye Almazsan Ne Olur

Bir kız için hediye kavramı büyük anlamlar yüklenmiş bir olgudur. Eğer tüm çiftlerin hediyeleştiği bir günde onu eli boş bırakırsanız, kendinin önemsenmediğini düşünme ihtimali çok yüksek. E artık siz düşünün, kendini önemsiz hisseden bir kızın neler yapabileceğini…

10. Afallayacağınız diyaloglara maruz kalabilirsiniz.

Sevgiliye Hediye Almazsan Ne Olur

Dediğimiz gibi 14 Şubat bir gün olsa da kız arkadaşınız o günü her gün tekrar tekrar yaşatabilir size… Hatta aradan bir yıl geçtikten sonra bile şöyle bir cümleye maruz kalabilirsiniz: “Aşkım bu Sevgililer Günü’nde bir değişiklik yapıp bana hediye almışsındır inşallah!”

Haydaaa… Ne cevap vereceksiniz şimdi?

Yalnızca erkekleri değil, kızları da hediye almamaları durumunda bekleyen şeyler var elbette… Sevgiliniz sizin en seveceğiniz hediyeyi almak için günlerce düşünmüş, eşten dosttan taktikler almış ve o güne hazırlanmış bir şekilde karşınıza geldiğinde eğer siz onun için bir hediye almamışsanız başınıza geleceklere siz kızlar da hazır olmalısınız.

11. Bir sonraki yıl o da size hediye almaz.

Sevgiliye Hediye Almazsan Ne Olur

Hediye almak için bu kadar çaba sarf ederken ister istemez bir beklenti içinde olan erkek arkadaşınız onun için hiçbir şey yapmadığınızı görünce büyük bir çöküntü yaşayabilir. Bu yüzden bir sonraki yıl, hatta daha sonraki tüm yıllar hediye bekleme şansınız ortadan kalkabilir.

Erkeklerin başına gelebilecek olayları madde madde sıralarken kızların başına gelmesi muhtemel olayları düşündük, düşündük ve yalnızca tek bir maddede toplayabildik. Evet kızlar, kabul edelim: Erkekler bu duruma bizler kadar tepki göstermiyor! :)

Ancak, ister kız ister erkek olun tüm bu özel günleri ona sevginizi gösterebilecek hediyelerle taçlandırın. Eğer hala Sevgililer Günü hediyesi almadıysanız n11.com‘daki birbirinden çeşitli üründen sevgiliniz için en özelini seçebilirsiniz.

Siz iyisi mi 50 TL ve altı hediye fikirleri yazımıza bir göz atın.

Önceki YazıSonraki Yazı