Beşik Modelleri

Beşik Modelleri

Her biri farklı modelde ve farklı işlevde olan beşik modellerini siz değerli anneler ve anne adayları için bir araya getirdik. Bebek beşiği seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli detayların başında tabii ki güvenlik ve konfor geliyor. Sonrasında ise bebek beşiğini koyacağınız alanın genişliğine ve kullanım amacına göre bir beşik modeli seçmek zaten seçmek çok kolay. Uzmanlar tarafından tavsiye edilen, en kullanışlı ve konforlu bebek beşik modelleri burada.

1. Ahşap Beşik

Ahşap beşik modelleri, nesillerdir beşik denince akla gelen ilk modellerden olmayı bırakmadı. Günümüzde de popülerliğini hiç yitirmeden kullanılmaya devam eden ahşap beşik modeli kolay taşıma ve kullanım imkanı sunuyor. Ahşabın sağlıklı ve doğal yapısı bebeğinize ihtiyacı olan natürelliği ve organik ortamı sağlamaya yetiyor. Yerde sallanan beşik modelleri daha çok yenidoğan bebekler için tercih ediliyor.

2. Anne Yanı Beşik

Anne yanı beşik modelleri, (baş ucu beşik modelleri olarak da bilinir) annenin ve bebeğin bir arada uyumasına imkan tanıyan modeller arasında. Üç yanında korumalıkları bulunan yatak yanı beşik modeli anne yatağı ile birleştirilebiliyor. Fotoğrafta da göreceğiniz üzere bebeğin annesi ile güvenli bir şekilde uyumasına imkan sağlıyor. Anne yanı beşik modeli ile bebeğiniz uyandığında anında müdahale edebilecek, hem siz hem de bebeğiniz huzurla uyuyabilecek.

anne-yani-besik

3. Klasik Beşik

Klasik beşik modelleri, bebeğin rahat ve güvenli şekilde uyuması için tasarlanmış olan modeldir. Kenarlarında bulunan uzun korumalıkları, uyandığında yataktan düşmesini engeller. Bu klasik beşikler aslında beşik seçerken karşınıa çıkacak olan ilk modellerdendir ve pek çok uzman pedagog tarafından da tavsiye edilir. Cibinlik ile birlikte kullanıldığında son derece şık bir görüntü oluşturduğunu da belirtelim.

klasik-besik

4. Sepet Beşik

Sepet beşik de özellikle yenidoğan bebeklerde kullanılan bir üründür. İstediğiniz her odada kullanabileceğiniz sepet beşik modellerinin en büyük avantajı, portatif olmasıdır. Klasik beşik modellerinin aksine hafif ve taşınabilir olan sepet beşikler, aynı zamanda sallanabilen yapıları ile son derece rahat kullanım imkanı sunar. Sepet görünümünde olan ve ayaklarla desteklenen bu ürün ile bebeğinizi dilediğiniz yerde güvenle uyutmanız ve her daim yanında tutmanız mümkün.

5. Hamak Beşik

Hamak beşik modeli, adından da anlaşılacağı üzere tıpkı bir hamak görünümünde tasarlanmıştır. Evde, bahçede, piknikte ya da bebekle gidilen herhangi bir yerde kolay kullanım imkanı sunan bir üründür. Sallanabilen yapısı ile bebeğinizi oyalar, katlanabilen yapısıyla da bagaja kolayca sığabilir.

6. Sallanabilen Sepet Beşik

Sallanan beşik modeli, özellikle uyumakta zorlanan bebekleri sallayarak kolayca uyutabilmeye olanak sağlayan ürünlerdir. Üstelik hafif ve az yer kaplayan yapıları ile evin tüm odalarında kullanılabilir. 5 noktalı emniyet kemeri, bebeğin beşikten düşmesini engeller. Farklı pozisyonlarda ayarlanabilen sırt dayanağı ile bebeklere konforlu bir alan sunar.Salıncak Sepet Beşik

7. Park Yatak

Park yatak beşik modellerinin en önemli özelliği arasında tekerlekli olması ve istenilen her yere taşınabilmesi geliyor. Oyun, uyku ve alt değiştirme gibi üç farklı amaç için kullanım imkanı sunar. Yan bölümünde bulunan fermuarlı oyun kapısı ve oyuncak barı bebeğinizin canının sıkılmasını engeller. Ayrıca cibinlik sayesinde bebeğinizi yabancı maddelerden korur. Özellikle evinde dar alanı bulunan anneler birçok farklı amaca hizmet eden bebek park yatak beşiklerini tercih edebilirler.

8. Çocuk Odası Olabilen Bebek Karyolası

Dolaplı beşik modeli, bebeğinizin eşyalarını bir arada muhafaza etmenize olanak sağlarken bebeğiniz büyüdüğünde kolayca çocuk ve genç odasına dönüşebilir. Sallanan beşik daha sonra büyüyen yatağa dönüşürken beşiğin diğer kısmı çalışma masası olarak kullanılabilir. Böylece bebeklik döneminde kullandığınız bu ürünü çocuğunuz büyüdüğünde de kullanmaya devam edebilirsiniz.Dolaplı Beşik

Önceki YazıSonraki Yazı