Bebek Hediyeleri

Bebek Hediyeleri

İster dünyaya yeni bir bebeğin gelişini kutlamak için verilen hediyeler, ister bebek geldikten sonra ona özel olarak hazırlanan hediyeler olsun; söz konusu bebek hediyeleri seçimi olduğu zaman, daha keyifli bir aktivite bulmanın çok zor olduğu kesin. Baby shower partisi için alabileceğiniz bebek hediyeleri, yeni gelen bir bebek için hediyeler ve annenin hayatını kolaylaştıracak bebek hediye setlerini sizin için bu yazıda derledik.

Henüz Yolda Olanlar İçin: Baby Shower Bebek Hediyeleri

Bebek Hediyeleri

Olmazsa Olmaz: Bebek Bezi

Eğer hamileliğinin son dönemlerine yaklaşmış bir anne adayına bebek hediyeleri arasından seçim yapıyorsanız, doğumdan sonra hayatını büyük ölçüde kolaylaştıracak bir bebek bezi hediyesi yapabilirsiniz. Her ne kadar kulağa şık bir hediyeymiş gibi gelmese de, annenin bebek doğduktan sonra sizin hediye etmiş olduğunuz bebek bezlerine duacı olacağına emin olabilirsiniz.

Bebek Hediyeleri

Anılar Saklansın: Bebek Fotoğraf Albümü

Doğacak olan bebeğin anne-babası, bebek doğduktan kısa bir süre sonra yenidoğanlar için özel olarak tasarlanan bir fotoğraf çekimi düzenlemek isteyecektir. Eğer bu süreçte albüm seçiminde zorlanmalarını istemiyorsanız, birbirinden şık ve kaliteli bebek fotoğraf albümlerinden birini hediye edebilirsiniz.

Bebek Hediyeleri

Temel İhtiyaçlardan: Bebek Önlüğü

Tıpkı bebek bezi gibi, bebek önlüğü de bebek doğar doğmaz yeni bir annenin ihtiyaç duyacağı temel eşyalardan. Bebek hediyeleri arasından sevimli ve şık bir bebek önlüğü seçerek, mamaya ve yemek yemeye alışmaya çalışan bir bebek ile çamaşır yıkama derdine düşmek istemeyen bir annenin kurtarıcısı olabilirsiniz.

Bebek Hediyeleri

Bir An Olsun Ayrılmasınlar: Ana Kucağı

Özellikle bebek doğduktan sonraki ilk dönemde, annelere mobilite ve hareket esnekliği sağlayan en önemli bebek eşyalarından bir tanesi ana kucağıdır. Bebek hediyeleri arasından ana kucağını seçtiğiniz takdirde anneyi hem mali açıdan rahatlatmış olur, hem de yenidoğan bebeği ile dilediği gibi hareket edebilmesine vesile olursunuz.

Bebek Hediyeleri

Parti Varsa: Bebek Hediye Süsleri

Eğer anne adayına hali hazırda bir hediye verdiyseniz ve baby shower partisine eliniz boş gitmek istemiyorsanız, partiye hoş dokunuşlar katacak bebek hediye süsleri almanız mümkün. Bebek kapı süsleri, ufak bebek hediye kutuları, baby shower şekerleri ve benzer bebek hediyeleri, partiyi düzenleyen anne-babanın yükünü hafifletecek cinsten.

Bebek Hediyeleri

Bebek Hediye Paketi

Bebek hediyeleri dendiğinde akla ilk gelen hediye aslında bir bebek hediye paketi oluyor. Bu paketi bebek doğmadan önce hediye edebileceğiniz gibi, doğumdan sonra da anneye armağan edebilirsiniz. İçerisinde sabun, patik, önlük, zıbın seti, havlu, bebek şampuanı ve lohusa tacı gibi elzem malzemelerin bulunduğu bebek hediye sepeti, tek taşla iki kuş vurmanıza vesile olacak bebek hediyelerinden.

Hoşgeldin Bebek: Yeni Doğum Yapan Annelere Özel Bebek Hediyeleri

Bebek Hediyeleri

Bebek Hediyeleri

Klasik Buketlere Elveda: Annelere Özel Teraryum

Yeni doğum yapan bir anneye alınabilecek en “garanti” bebek hediyeleri arasında elbette çiçekler geliyor. Pekiyi hangimiz sıradan ve sıkıcı “Hoşgeldin X Bebek!” buketlerinden sıkılmadık ki? Hele de onun yerine anneyi daha kişisel bir düzeyde yakalayacak, onun en sevdiği temadan oluşan, minyatür bahçeli bir teraryum seti armağan etmek varken!

Bebek Hediyeleri

Bir Bebek Hediyesi Klasiği: Altın

Tabii ki gelenek ve göreneklerimize bağlı bir toplum olarak, eğer anne-babayı yakından tanıyorsak ve samimi bir dostluğa sahipsek, çeyrek, yarım ya da tam olmak üzere belirli miktarda bir altın hediye etmek yazılı olmayan bir kural haline gelmiştir. Bebek hediyeleri arasında klasikleşmiş bir ritüel olan altın takılar, hem anneye hem bebeğe hitap eden bir hediyedir aslında.

Bebek Hediyeleri

Anneye Özel: Takı Seti

Bu madde yeni baba olmuş, hevesli ve mutluluktan uçan kocalar için. Hayatınızdaki en önemli varlığı size armağan etmiş olan eşiniz için sizin de en az bu armağan kadar değerli bir karşılık vermeniz şart. Annelere özel olarak tasarlanmış altın ya da pırlanta takı setleri, eşinizin mutluluğuna mutluluk katacaktır, orası kesin!

Bebek Hediyeleri

Anneliğin Sırrı Kelimelerde Saklı: Bebek Gelişimi Kitapları

Elbette her annenin ona süreç boyunca yardımcı olacak destekçisi bulunur; annesi, teyzesi ya da daha önce doğum yapmış arkadaşları gibi… Ancak bu süreçte bebek gelişim kitapları okumanın da, özellikle ilk defa anne olan bir kadına sağladığı faydalar göz ardı edilemez. Uzmanlar tarafından tavsiye edilen bir bebek yetiştirme kitabı ile faydalı bir bebek hediyesi tercih etmeniz mümkün.

Bebek Hediyeleri

Emzirmeye Pratik Bir Çözüm: Süt Sağma Makinesi

Eğer bebek hediyeleri baktığınız anne dostunuz, aynı zamanda çalışan bir kadın ise emzirme konusunda teknolojiden destek almak isteyeceği kesin. İster elektrikli, ister manuel olarak çalışsın; gün içerisinde sürekli acıkan minik için anne sütü depolamaya yardımcı olan bir süt sağma makinesi almak kadar mantıklı daha ne olabilir ki?

Bebek Hediyeleri

Bebek Hediye Sepeti

Yeni doğum yapmış bir anne için bebek hediye sepetine neler konur diye merak ediyorsunuz, değil mi? Seçenekleriniz sınırsız desek yeridir: Lohusa takımları, hastane terlikleri, fotoğraf çerçeveleri, sevimli peluş ayıcıklar, işlemeli havlular, emzirme önlükleri ve çok daha fazlası, bebek hediye sepeti hazırlama sürecinde sizlere fikir verebilecek ürünler arasında…

Birbirinden kullanışlı ve yaratıcı hamile hediyeleri fikirleri bu yazımızda!

Önceki YazıSonraki Yazı