Hamile Hediyeleri

Hamile Hediyeleri

Bebekleri dünyaya gelmeden önce anne adaylarının yapılacaklar listesi öyle kabarık oluyor ki, hayatlarını kolaylaştırmak için ihtiyaçlarını karşılayacak bir hamilelik hediyesi almak, yüzyılın sevabını işlemekle eşdeğer hale geliyor. Eşinize, akrabanıza ya da yakın bir arkadaşınıza hamile hediyeleri arasından seçim yaparken karşı karşıya kalacağınız alternatifler ise sınırsız. Birbirinden şık hamile kıyafetlerinden her eve lazım anne-bebek gereçlerine, en kullanışlı ve sevap dolu hamilelik hediyeleri listemiz hazır!

Hamile Hediyeleri

1. Hastane Öncesi & Sonrası İçin: Hamile Pijaması

Özellikle doğum öncesi ve doğum sonrası hastanede geçen dönemde hamile bir kadının konforlu ve kaliteli bir pijamaya ihtiyacı olacaktır. Hastanede kaldığı dönem boyunca rahat etmesini sağlayacak birbirinden şık hamile pijaması modelleri, bir yandan sonsuz konfor sunarken diğer yandan yeni annenin şıklığını korumasına yardımcı oluyor.

Hamile Hediyeleri

2. Temel İhtiyaçlardan: Emzirme Atleti

Elbette hamile bir kadının bebeğini kucağına aldığı andan itibaren hayatında pek çok şey gibi giyim tarzı da ister istemez değişime uğruyor. Standart atlet ve sütyenler yerini emzirme atletlerine ve emzirme sütyenlerine bırakıyor. Çok estetik bir görüntüye sahip olmaması sizi kuşkulandırmasın; hamile hediyeleri olarak birer hamile sütyeni ve atleti almak her anneyi mutlu edecektir, o kesin.

Hamile Hediyeleri

3. Şıklık Elden Gitmesin: Hamile Kıyafetleri

Giyim tarzı elbette değişecek; ancak hiçbir kadın hamile olsa bile şıklığını, güzelliğini ve albenisini kaybetmek istemez. Bu yüzden de hamile bir arkadaşınıza hamile hediyeleri olarak şık bir bluz, rahat bir kot pantolon ya da sevimli bir hamile elbisesi armağan edebilirsiniz. Hamile hediyeleri olarak hamile kıyafetlerini seçtiğiniz takdirde içinden tercih yapabileceğiniz birbirinden harika alternatif var!

Hamile Hediyeleri

4. Tam Takım: Lohusa Takımları

Yeni bir anne adayının kıyafet ve giysi olarak en çok ihtiyaç duyacağı parçalardan bir tanesi elbette lohusa takımı. Üçlü setler halinde satılan ve harika hamile hediyeleri olan lohusa takımları, rahat ve geniş kalıpları ile doğum sonrası kullanım için ideal bir seçim haline geliyor. Mavi, pembe, bej ve turkuaz gibi pastel, uçuş uçuş tonlarda lohusa giyim seçenekleri için doğru adres burası.

Hamile Hediyeleri

5. Her Şey Tek Yerde: Doğum Çantası

Elbette tüm bu kıyafetleri ve doğum öncesi ve sonrasında ihtiyaç olabilecek tüm malzemeleri barındıran bir doğum çantası şart. Şayet hamile arkadaşınız henüz bir doğum çantası edinmediyse ona hamilelik hediyesi olarak kullanışlı ve bol cepli bir doğum çantası armağan etmenize bayılacaktır. Dilerseniz hastanede ihtiyacı olacak tüm araç-gereçleri de içerisinde barındıran, hazır satılan hastane çıkış çantaları da mevcut.

Hamile Hediyeleri

6. Hamile Hediyeleri Arasında Bir Cevher: Bebek Bezi

Hamilelik pijaması, lohusa kıyafeti, doğum çantası – bunların hiçbiri olmadan da hamileliğin öyle ya da böyle sürdürülmesi mümkün. Pekiyi ya bebek bezi öyle mi? Doğum yapmaya hazırlanan hamile bir kadının belki de her şeyden çok ihtiyaç duyacağı şey bol bol bebek bezi olacaktır. Baby shower partilerine özel hazırlanan, sevimli tasarımlar halinde gelen bebek bezi setleri ile anne adayını en azından birkaç ay boyunca bebek bezi konusunda rahatlatmanız mümkün!

Hamile Hediyeleri

7. Okuyalım, Öğrenelim: Bebek & Çocuk Gelişim Kitapları

Eğer hamile hediyeleri almak istediğiniz arkadaşınız ilk defa anne oluyorsa büyük bir ihtimalle ebeveynlik ve çocuk yetiştirme konusunda pek fazla tecrübeye sahip değildir. Uzman pedagoglar tarafından yazılmış ya da onların onayından geçmiş çocuk gelişim kitaplarından oluşan ufak bir kitap seti ile heyecanlı annenin endişelerini azıcık da olsa azaltmış olursunuz, fena mı?

Hamile Hediyeleri

8. Her An Bir Anı: Bebek Hatıra Defteri

Arkadaşınız, arkabanız ya da eşiniz hamile kaldığı andan itibaren hissettiği her duyguyu, tattığı her heyecanı ve sahip olduğu her endişeyi hatırlamak isteyecektir. Hamileliğine dair kayda değer her anı not alabileceği bir hamilelik anı defteri olsa ne güzel olur, değil mi? Böylece hem anneye, hem de büyüdüğünde çocuğa da bir armağan olmuş olur; tek taşta iki kuş!

Hamile Hediyeleri

E tabii şimdi sıra, tüm bu hediyelerin verileceği harika bir baby shower partisine geldi. İşte karşınızda baby shower partisi önerilerimiz!

Önceki YazıSonraki Yazı