Marilyn Monroe Hakkında Hiç Bilmediğiniz 11 Bilgi

Marilyn Monroe

Tanındığı günden itibaren ilgiyi, merakı ve popülerliği bir an olsun elden bırakmayan Marilyn Monroe, bu popülerliği kariyerindeki başarısı kadar özel hayatına da borçlu hiç şüphesiz. Genç yaşında hayata gözlerini yuman Monroe hakkında daha önce belki de hiçbir yerde görmediğiniz birbirinden ilginç 11 bilgi yazımızın devamında sizleri bekliyor.

1. Gerçek İsminin Norma Olduğunu Biliyor Muydunuz?

Marilyn Monroe Gerçek İsmi

Aslında ismiyle başlayan ilginçlik yaşamı boyunca da devam etti Marilyn’in ya da Norma’nın… Kimlik adı Norma Jeane Mortenson olan Monreo yaşamı boyunca tam 4 defa isim değiştirmiştir.

2. Peki ya Çocukluğunun Yetimhanelerde Geçtiğini?

Marilyn Monroe Yetimhane

 

Birçok kadının gıpte ederek birçok erkeğin ise hayranlık duyarak izlediği Marilyn Monroe, çok küçük yaşlarda hayatının büyük bir kısmını yetimhanelerde geçirmiştir. Yıl 1935’i gösterdiğinde Los Angeles Kimsesizler Yurdu’nda kalmaya başlayan Monreo’nun hayatındaki bu bilgi, birçok insan tarafından bilinmemektedir.

3. İlk Evliliğini Gerçekleştirdiğinde Yalnızca 16 Yaşındaydı

Marilyn Monroe Evlilik

Çocukluğunun büyük bir kısmını yetimhanelerde geçiren Marilyn çok küçük bir yaşta dünya evine grimiştir. Yalnızca 16 yaşındayken ilk evliliğini gerçekleştiren Monroe, bir dostlarının oğlu olan Jim Dougherty ile evlenmiştir. Bu evliliğin sebebinin yetimhane yaşantısından kurtulmak olduğu biliniyor.

4. Marilyn Monroe Aslında Kekemeydi

Marilyn Monroe Kekeme

Marilyn Monroe’nun ses tonu aslında birçok insan tarafından çok seksi ve çekici bulunur. Monroe’nun bu ses tonunun asıl sebebi ise kekeme oluşu. Şöyle ki; Monreo’nun sesini, tıpkı küçük bir kız çocuğu kadar narin, kırılgan ve kısık kullanması aslında onun şehvet dolu bir tınlamaya sahip olma arzusundan doğmamış. Kekemelik problemi yaşayan ünlü isim, doktorunun tavsiyesi üzerine farklı gırtlak teknikleri deneyerek bu problemi aşmak için böyle bir formül geliştirmiştir.

5. Kim Demiş “Aptal Sarışın” Diye?

Marilyn Monroe Sözleri

Marilyn Monroe, “aptal sarışın” algısını yıkan sarışınlardan. Neden mi? Çünkü Monroe’nun IQ’su 168. Daha açık anlatacak olursak; bu, 350 bin kişiden sadece birinde görülmektedir. Buna ek olarak, Marilyn Monroe sözleri ve yaşam tavsiyeleriyle de birçok kadın tarafından hala bir idol olarak görülür.

6. En Çekici Bulduğu Erkekler Arthur Miller ve Albert Einstein idi.

Marilyn Monroe Einstein

Birçok insanın “en”ler listesinde başta olan Marilyn Monoe’nun “en” çekici erkekler listesinin başında ise Albert Einstein ve Arthur Miller yer alıyordu.

7. Çıplak Dolaşma Sevgisi

Marilyn Monroe Çıplak

Marilyn Monroe’nun yapmayı en çok sevdiği şeylerden biri çıplak dolaşmaktı. Öyle ki, Marilyn Monroe film çekimlerinin yapıldığı sette bile çalışanların yanında çıplak dolaşırdı.

8. Filmlerden Düşük Ücret Alan Bir “Yıldız”

Marilyn Monroe Filmler

Monroe, pek çok hayranı olan ve filmlerde aranan bir yıldızdı. Buna rağmen Marilyn Monroe filmlerden diğer yıldızlara nispeten düşük ücret alırdı. Buna rağmen Monroe, öldüğünde milyon dolarlık bir yıldızdı.

9. En Çok Zorlandığı Şeylerden Biri Replik Ezberlemekti

Marilyn Monroe Replik

Hepimizin Monroe’nun filmlerini izlediğimizde ona, oyunculuğuna bir kez daha hayranlık duyarız. Ancak hiç kimsenin bilmediği bir gerçek var. Marilyn Monroe, film repliklerini ezberlemekte epey zorlanırdı. Öyle ki; o ünlü Some Like It Hot filminin çekimleri sırasında Monreo’nun “İt’s me, Sugar” cümlesini tam 60 kez tekrar ettiği biliniyor.

10. Mezarı Açık Arttırmaya Çıkarıldı

Marilyn Monroe Mezar

Marilyn Monroe hayatı hakkındaki ilginç bilgiler ünlü yıldızın ölümünden sonra da devam etmiştir. Marily’in mezarının çevresindeki mezarlar bir kaç defa açık arttrmaya sunularak alıcı bulmaya çalıştı. Hatta Hugh Hefner, Monroe’nun mezarı yanında yatmak istediğini açıklamıştır. Hefner, Monre’nun mezarının yakınındaki bir mezarı 1992 yılında tam 50.000 euro’ya satın almıştır.

11. Evinde Ölü Olarak Bulundu

Marilyn Monroe Ölümü

1962 yılında evinde ölü olarak bulunan Marilyn Monroe’nun ölümü adeta bir sır perdesidir ve hala aralanamadı. Bu yüzden “Marilyn Monroe neden öldü” sorusunu hala sık sık duyarız. Evinde aşırı dozda ilaç alarak intihar ettiği ilk ölüm nedeni olarak açıklayan ünlü yıldızın midesinde hiç ilaç bulunamaması bu durumun yalan olduğunu ayyuka çıkardı. Bunun ardından FBI, CIA  ya da hizmetçisi tarafından öldürülmüş olabileceği teorileri hızlar yayıldı. Ancak organları tamamen parçalandığı için otopsi raporu tamamlanamayan Monroe’nun ölüm sebebi tam olarak hala bilinmiyor.

Peki siz Marilyn Monroe hakkındaki bu bilgileri daha önce duymuş muydunuz? Marilyn Monroe hakkında yukarıda yer almayan ve ilginç bulduğunuz bilgileri bizimle yorum olarak paylaşabilirsiniz.

Paris ile ilgili bilmediklerinizi öğrenmeye hazır mısınız? Haydi tıklayın.

Önceki YazıSonraki Yazı