Üniversite Bahar Şenlikleri

Bahar Şenliği

Üniversitelerin en eğlenceli dönemlerinden birisi şüphesiz ki bahar şenlikleri. Havaların ısınması ve ilkbaharın gelmesiyle birlikte neredeyse bütün üniversiteler bahar şenlikleri ile kutlamalar yapıyor. Geleneksel hale gelen bahar şenliklerinde eğlenceler, aktiviteler, konserler ve daha birçok şey öğrencileri bekliyor. Bazı üniversiteler bu eğlence dolu günleri ile çok popüler. İşte sabırsızlıkla beklenen üniversite bahar şenliklerinden birkaçı.

1.Boğaziçi Üniversitesi

Sportsfest
Boğaziçi Üniversitesi, Bebek’te Boğaz’a nazır kampüsü ile güzeller güzeli bir yerde konumlanmış durumda. Her yıl Mayıs ayında tüm dünyadan sporcu öğrencilerin katıldığı bir organizasyona imza atıyor. Tüm dünya üniversitelerinden gelen sporcular, Sports Fest etkinliğinde spor müsabakaları yapıyor. Gelenekselleşen Sports Fest etkinliğinde voleybol, futbol, yüzme ve daha birçok dalda spor müsabakaları gerçekleşiyor. Tabii ki partiler, kampüs etkinlikleri, konserler ve eğlenceler de öğrencileri bekliyor. Bu yıl Sports Fest 12-15 Mayıs 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek. 25 ülkeden, 40 üniversiteden, tam 1000 sporcunun katılacağı Sports Fest 2016 birbirinden güzel spor müsabakalarının yanı sıra eğlenceli konserlere de ev sahipliği yapacak. 

2.İstanbul Üniversitesi

İstanbul Üniversitesi
Kaynak: unibasin.istanbul.edu.tr

İstanbul Üniversitesi de tıpkı Boğaziçi Üniversitesi gibi bahar şenliklerini Mayıs ayının başında yapıyor. Birçok kampüsü olan ve birçok öğrenciye ev sahipliği yapan İstanbul Üniversitesi bahar şenlikleri, Avcılar kampüsünde gerçekleşiyor. Öğrenci kulübü etkinliklerinden lunapark eğlencelerine kadar pek çok eğlence öğrencileri bekliyor. Şenliklerin olduğu akşamlarda ise birbirinden ünlü sanatçıların konserleri gerçekleşiyor. Birbirinden lezzetli yiyecekler de şenliklerin olmazsa olmazı. En cazip yanı ise ücretsiz olması. 2016 yılında İstanbul Üniversitesi bahar şenliği 9-14 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek. Şenliklerde Soner Sarıkabadayı’dan Ozan Doğulu ve Hayko Cepkin’e kadar pek çok ünlü isim sahne alacak. 

3.Koç Üniversitesi

Koç Üniversitesi
Kaynak: istanbuletkinlik.net

Koç Üniversitesi bahar şenliği, isteyen herkesin katılımına açık gerçekleşiyor. Ücretli ya da ücretsiz konserler ile öğrenciler etkinlik boyunca gerçek bir festival ruhu yaşıyor. Festival ruhu Koç Üniversitesi’nin Sarıyer’deki güzel kampüsünde daha da güzel bir hal alıyor. Koç Üniversiteli olmasanız bile şenliğin tadını çıkarmak için etkinlikleri takip edebilir ve biletinizi alabilirsiniz. 

4.Akdeniz Üniversitesi

Akdeniz Üniversitesi
Kaynak: auv.org.tr

Akdeniz Üniversitesi 2016 yılında 19. bahar şenliklerini düzenleyecek. Tıpkı diğer üniversiteler gibi bahar şenliklerinde birçok konsere ev sahipliği yapan Akdeniz Üniversitesi, Antalya’nın baharda bile sıcak olan havasında gençleri eğlenmeye bekliyor.

5.Bilkent Üniversitesi

Bilkent Üniversitesi

Ankara’daki en iyi üniversite bahar şenliklerinden birisi Bilkent Üniversitesi’nde gerçekleşiyor. Tiyatro kulübünden, doğa sporları kulübüne kadar pek çok öğrenci kulübünün etkinlikleri ile kampüste bahar havası hissediliyor. Böylece öğrenciler de pek çok farklı türde etkinliği deneyimlemiş oluyor. Gösteriler, birbirinden leziz yiyecekler, oyunlar ve tabii ki bahar şenliklerinin olmazsa olmazı olan konserler öğrencileri bekliyor. Bilkent bahar şenliği bu yıl 28 Nisan 2016’da başladı ve 30 Nisan 2016’ya kadar devam etti. 

6.Orta Doğu Teknik Üniversitesi

odtü

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde bahar şenlikleri 1987 yılından bu yana geleneksel olarak düzenleniyor. ODTÜ de şenliklerde öğrencilerin hem eğlenmesi hem de kendilerini geliştirmesi konusuna çok önem veriyor. Bu nedenle konser, etkinlik, yeme-içme alanları haricinde öğrenci topluluklarının etkinlikleri de düzenleniyor. Buralarda öğrenciler danstan tiyatroya kadar pek çok alanda deneyim kazanma ve bilgi edinme fırsatı buluyorlar. ODTU bahar şenlikleri 2016 yılında 4-7 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek. Organizasyonda caz konserlerinden oyun turnuvalarına kadar pek çok etkinlik yer alacak. 

7.İstanbul Teknik Üniversitesi

İtüfest
Kaynak: itu24.com

İTÜ bahar şenlikleri İstanbul’da dillere destan bahar şenliklerinden birisi. İTÜFest olarak adlandırılan şenliklerde ücretli ya da ücretsiz birçok konser düzenleniyor. Böylece öğrenciler üniversite ortamının rahatlığında eğlence ve müziğe doyuyor. Ayazağa kampüsünde gerçekleşen öğrenci şenlikleri Mayıs ayında havaların ısınmasıyla birlikte gerçekleşiyor. Konserlerin yanı sıra birbirinden eğlenceli partiler de öğrencileri bekliyor. İTÜFest 2016’da Mayıs ayının 10’unda başlayacak.

8. 9 Eylül Üniversitesi

9 Eylül
Kaynak: deu.edu.tr

İzmir’in en güzel üniversite bahar şenliklerinden birisi 9 Eylül Üniversitesi Bahar Şenliği. Geçtiğimiz yıl Kolpa, Zakkum, Yüksek Sadakat gibi grupların konserlerine ev sahipliği yapan 9 Eylül Üniversitesi, 2016 yılında da birbirinden güzel etkinlik ve konserleri öğrenciler ile buluştaracak.

9. Sabancı Üniversitesi

Sabancı Üniversitesi
Kaynak: baharfestivalleri.com

Sabancı Üniversitesi’nin doğayla iç içe kocaman kampüsünde gerçekleşen bahar şenlikleri, öğrencilerin yılın yorgunluğunu atmak için dört gözle beklediği bir organizasyon. 2016 yılında da Sabancı Üniversitesi bahar şenlikleri yine çok renkli geçecek. Offtown Festival adını verdikleri bir organizasyon ile birbirinden eğlenceli müzik ve dans etkinlikleri, spor müsabakaları ve tabii ki konserler öğrencilere eşlik edecek. 14 Mayıs 2016’da başlayacak olan Sabancı Üniversitesi bahar şenliklerinde yer alınacak konserler için bilet satın almak gerekiyor.

10. Trakya Üniversitesi

Trakya Üniversitesi
Kaynak: youtube.com

Edirne’de bulunan Trakya Üniversitesi, kültür, sanat ve sporu bir arada barındıran bahar şenlikleri ile öğrencilerin doyasıya eğlenmesini sağlıyor. 2015 yılında Mayıs ayının ilk haftasında gerçekleşen şenlikler birbirinden ünlü sanatçıların konserlerine ev sahipliği yapmıştı.

11. Uludağ Üniversitesi

Uludağ Üniversitesi
Kaynak: onerimerkezi.uludag.edu.tr

Uludağ Üniversitesi’nin bahar şenlikleri de her yıl Mayıs ayında gerçekleşiyor. Spor müsabakaları, atölye çalışmaları ve tabii ki öğrencilerin dört gözle beklediği konserler Uludağ Üniversitesi’nin de vazgeçilmezlerinde. Geçtiğimiz yıl Gripin, Model, Athena gibi grupları ağırlayan Uludağ Üniversitesi bahar şenlikleri bu yıl da oldukça güzel geçeceğe benziyor.

Görsel Kaynak: studentifuori.it

Festival ruhunuzu stilinize yansıtmanız için moda ipuçlarımız bu yazımızda sizleri bekliyor.

Önceki YazıSonraki Yazı